До френско говорящите ма(да)ми

  • 1 196
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 017
Аз пак с моя френски  Embarassed Confused Crazy
Кажете някакви полезни учебни пособия - граматики, учебници и други подобни, че като се заровя в интернет или в някоя книжарница и се обърквам какво да избера.
Вчера така избирах избирах и Митака като си подкара "БМВ"-то по учебниците в книжарницата и аз на бързо взех два и сега си ги бия в главата Crazy

# 1
  • Мнения: 1 072
ì
Вчера така избирах избирах и Митака като си подкара "БМВ"-то по учебниците в книжарницата и аз на бързо взех два и сега си ги бия в главата Crazy
smile3532 Мале, разби ме, караШ ме  да се хиля по малките 4асове...
Ама от сьрце успех с френския. Аз ли4но мога да те "светна" с произноШението на "Р". От рождение го владея.

# 2
  • Мнения: 1 017
Мале, разби ме, караШ ме  да се хиля по малките 4асове...
Ама от сьрце успех с френския. Аз ли4но мога да те "светна" с произноШението на "Р". От рождение го владея.
Смей се ти, смей се Laughing аз вчера се молех само да не му падне стилажа с все френската литература на главата #Crazy, че при всеки опит да го отлепя от там започваше да се държи като дзвер и хората ме гледаха странно Whistling

# 3
  • Мнения: 2 452
Аз имам едни малки сборничета на Bescherelle с много добре събрана информация за граматически правила, спрежение на глаголите, правопис и др. Предполагам са френски, но може и да са канадски. Не зная на какво ниво ти е в момента френския, но аз бях ниво 0 когато започнах и в началото пишех всичко, за да мога да го запомня. Да уточня, през деня си работех в Университета, а вечер ходех на училище по френски, където за няколко месеца стигнах до ниво 6, което си е доста добро и можех спокойно да си говоря на ежедневни теми с колегите и френските ни студенти, но забременях и се отказах. Сега не помня много, но помагам на мъжа си да го учи - той прави упражнения - устни и писмени и така запомня по добре.
Ако намеря, ще ти дам един сайт с много хубави упражнения (мисля, че съпругът ми го има някъде). Може да срещнеш непознати думи, но то е заради спецификата на езика тук.

# 4
  • Мнения: 1 630
и аз щях да ти препоръчам Besherelle, но видях ча Лаура го е направила.
Това не са учебници а справочници. Вземи си граматиката и спреженията. Дори и когато ти е добро нивото, се налага от време на време да направиш справка за някой странен глагол примерно.

За учебници зависи дали търсиш самоучители или  ще ходиш на курс.
За самоучители има разни нови интерактивни дискове дето дори ти "слушат" и поправят произношението. Но дори и някой стар курс от преди 20 години да си вземеш ако прекараш достатъчно време с него пак ще има файда.
 
успех

# 5
  • Мнения: 1 017
Благодаря ви:)
Виждала съм ги на Besherelle.
Аз си взех един учебник по правопис и сега ще видя и тези.
Не знам точно какво ми е нивото- разбирам доста като чета и слушам, но с говоренето и писането ми е трудно. Карах курс - 120 часа, в който въобще не се обръщаше внимание на писането и сега трябва на това да наблегна. И мисля да запиша друг може би в Алианс, но първо ще се подготвя малко сама.

# 6
  • Мнения: 3 423
Иначе речниците на Hachette са много добри.
А като метод zа учене (учебници, касети, дискове и т.н.)
ти препоръчвам Reflets и/или Facettes.
Поне аz учех по тях навремето и съм много доволна.
Гледай и TV5.

# 7
  • Мнения: 1 017
"Reflets и/или Facettes" стават ли за самостоятелно учене? Нямам идея какво представляват Embarassed.

# 8
  • Мнения: 3 423
Да, zа хора са, дето бърzо чаткат,
има много добри упражнения, има
и аудиовиzуални средства към тях.
Но си иска и учене. Аz съм доволна.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 017
Ето обещаните сайтове:
 

Страхотни са, Laura ,
а този с аудиовизуланите ефекти  много впечатли Митака и сега смао ме врънка да му "пускам катинките" Simple Smile))
Благодария ти:)

# 11
  • Мнения: 382
Ей тук още един линк: http://www.synapse-fr.com/francais.htm
Аз съм се заканила да го изследвам, че си забравих френския...ужас! Вчера се изпъчвам пред един младеж от френско (в курса по немски) и гордо заявявам: "Аааа аз съм учила френска гимназияяяяя" и той за мое нещастие ми заговори на въпросния език... Ауууу...срам. От 2 мои изречения, половината съдържание беше или на немски или на английски. И накрая го питам: "А нацелих ли поне една френска дума?". Пича се смя и по време на час после. Малеееееей СРАМ!

# 12
  • Мнения: 141
Ей тук още един линк: http://www.synapse-fr.com/francais.htm
Аз съм се заканила да го изследвам, че си забравих френския...ужас!

И изследва ли го? Че и аз съм от твоята партия Blush Не мога два лафа да завържа на френски. А докато бях в гимназията, редовно имах забележки в темите си по българска литература, че използвам френски конструкции на изреченията и подобни.

# 13
  • Мнения: 1 017

И този е ценен!
Абе учудвам се колко много инфо има за френския в интернет. Направо може да си се научи от там с малко повече труд!

# 14
  • Мнения: 382
Ей тук още един линк: http://www.synapse-fr.com/francais.htm
Аз съм се заканила да го изследвам, че си забравих френския...ужас!

И изследва ли го? Че и аз съм от твоята партия Blush Не мога два лафа да завържа на френски. А докато бях в гимназията, редовно имах забележки в темите си по българска литература, че използвам френски конструкции на изреченията и подобни.

Ни съм  Embarassed, стои в папка Фейворитс/То До Лист,...че в главата ми е настанала една немска супа  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт