Помагайте - колики ли са това?

  • 661
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 327
Сина ми е вече на почти 3 месеца. Коликите му почнаха още на 3-ия ден и беше голям рев. После като че ли отшумяха.
От една седмица се почна обаче едно превиване, напъване, пръцкане по време на хранене. В следствие започва голям рев и отказва да яде. Давам му Еспумизан и хомеопатична лайка, но ефект никакъв. Водих го и на лекар и казаха, че нищо му няма. Не сме сменяли нито храна, нито нищо.
Имал ли е някой такъв проблем?
Страх ме е да не би нещо друго да го дразни, понеже го прави предимно по време на ядене, иначе е спокоен.

# 1
  • Мнения: 796
И при нас е така, а Пламен днес навършва 4 месеца newsm44, обяснявам си го с това, че като започва да се храни перисталтиката се активира повече, а понякога е запечен и затова се чувства дискомфортно.  Пък и зъбки ни мъчат.

# 2
  • Мнения: 603
Да не би да се запича бебчо? И да го боли коремчето...
Мисля, че ако е колики, трябва да започнат малко след хранене, а не докато яде newsm78

# 3
  • Мнения: 2 327
Само на адаптирано мляко сме. Вече повече от месец.
Не е запечен, ака си 2-3 пъти на ден съвсем нормално.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 901
Пробвай да го оригваш няколко пъти по време на ядене. Моята се гърчи така, когато има много въздух в коремчето - лакомо яде и гърта много въздух!

# 5
  • Мнения: 56
Ние сме на два месеца и симптомите са ни същите, макар че сме само на кърма. Марти е много лаком и поглъща много въздух при хранене. Бях се отчаяла пробвахме какво ли не детето не можеше да се нахрани от гърчене и рев. Преди  седмица му купих Саб Симплекс капки и да чукна на дърво от два дни хапва добре даже и да не съм му ги дала. Незнам дали  е от капките или си мина времето на коликите но опитай и това. Много помагат и топлите кърпи ние така спасявахме положението-

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
И при нас беше така. Направих лабораторен анализ на акото и й откриха клипсиела и дисбактериоза

# 7
  • Мнения: 1 108
Stun - и ние сме така.
И /въпреки ,че ние сме изцяло на кърма/  като поядем малко започваме да плачим , въпреки ,че сме много гладни.Това го прави някъде от месец.

# 8
  • Мнения: 1 089
При нас беше почти същото, но само през ноща. Събождаше се, плачеше, пръцкаше и докато не се освобиди от всички натрупани газове не спираше. А това продължаваше с часове. И така някъди докъв 8 месец. Много пъти сме я водили на лекар и винаги казваха всичко е наред ще го израсте с възрастта. Понеже е на адаптирано мляко от първия ден /поради липса на кърма/ ми обясниха, че някой бебета получават газове от магнезия съдържащ се в адап.мляко. Не е опасно и с възрастта отшумява, но самото изхвърляне на газовете е неприятно и при някой бебета дори болезнено. гушкане и търпение му е майката.

# 9
  • Мнения: 796
И при нас беше така. Направих лабораторен анализ на акото и й откриха клипсиела и дисбактериоза

Какво значат тези названия?

Общи условия

Активация на акаунт