помош KИСЕЛИНИ!!!

  • 923
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Имах съшия проблем в началото на бременността-изгаря ми стомахът и гърлото!!!От всичко!!!От началото на 9 съм пак така,като че ли и вода да пия пак изгарям. Thinkingимали ли сте такива проблеми и как ги излекувахте

# 1
  • София
  • Мнения: 4 573
Пробвай с Talcid.Не че на мен много ми помогна,но е все пак някакво,дори и временно решение.

# 2
  • Мнения: 53
Аз знам, че се разтваря 1 чаена лъжичка със сода в малка чашка вода и се изпива бързо - да шупне в стомаха ти, но не съм сигурна доколко е препоръчително по време на бременност. Аз киселини получих преди самото раждане и ударих една такава доза, сега получавам от време на време и пак със сода се оправям.

# 3
  • Мнения: 2 249
Пробвай с Talcid.Не че на мен много ми помогна,но е все пак някакво,дори и временно решение.

кваматела е по добър,но и пи-скъп! Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 750
Аз пиех лимонов сок,сода и мед. Колко е здравословно не знам ама ми помагаше.

# 5
  • Мнения: 127
И аз бях така през цялата си бременност. Както казваш, дори от вода получавах киселини. Лекарят ми ми предписа едни разтворими таблетки на УПСА, имаха лек  ментово-анасонов вкус. Много ми помагаха, но понеже имах страшно много киселини, съответно финансово не можах да издържа да ги ползвам непрекъснато, минах на едни български - антиацид. За тези не се консултирах, с какъв акъл не знам, но нищо не ми стана, нито пък на бебето, слава богу.

# 6
  • Мнения: 2 142
И аз със сода се оправям или с лимонов сок със малко сол, захар и сода(домашен физиологичен разтвор)- всъщност това, второто е ако повръщаш да не се обезводниш.

# 7
Имах съшия проблем в началото на бременността-изгаря ми стомахът и гърлото!!!От всичко!!!От началото на 9 съм пак така,като че ли и вода да пия пак изгарям. Thinkingимали ли сте такива проблеми и как ги излекувахте

пия билков чай, най-вече ментов и разните там комбинации за гастрит (билкови) и за подобряване на храносмилането. лекарствата от типа алмагел са много противопоказани при бременност.

# 8
  • Мнения: 603
Аз също ползвах Таlcid. Но само леко ги намяляваше. Спях с опаковката до леглото в 9тия. Избягването на някои храни, като сладко също леко помага. Не знам дали има средство, което може да ги премахне съвсем.
Хубавото е, че малко ти остава...

# 9
  • Мнения: 1 613
На мен ми помагаха ментови бонбонки, дъвки Орбит и Тик-так.

# 10
  • Мнения: 87
Сода и сода(газирана вода) Peace

# 11
  • Мнения: 432
Az gi opravjm s davka

# 12
  • Мнения: 179
да,газираната вода и дъвките като че ли деистват и при мен ,но само временно!Немога да разбера кои храни да избягвам,защото имам чувството,4е и водата ме дразни-започна да ми се гади от всичко.едва ли сега е моментът да гладувам

# 13
  • Мнения: 46
И аз имах постоянно киселини, през цялата бременност Sad Но според бабешките разбирания означава, че бебето ще се роди с косичка, както беше и в нашия случай , и то каква .
И аз не издаржах на тези киселини и попитах  моята лекарка какво мога да вземам, тя ми препоръча да пия прясно мляко и да ям ядки. На мен лично ми помагаше прясното мляко. Дано и на теб ти помогне! newsm10

# 14
  • Мнения: 827
Не е хубаво да се приема чиста сода. На мен много ми помогнаха едни хапченца, дъвчех ги по 2-3 на ден. Казват се Antiacid.
Не са скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт