причинява ми болка като суче...

  • 342
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Значи... от 10-ина дни бебето ми започна много да се дърпа от мен като суче, в резултат на което много ме болят зърната, а и гърдите ми са станали адски чувствителни. Може би е имал т. нар. криза на разтежа, защото по едно време искаше да яде постоянно и това продължаваше по много време, със спиране, рев и т.н. Но това премина, остана само яростното дърпане от мен, в повечето случаи без да пуска зърното и... разбирате. Въпросът ми е на какво може да се дължи това и дали ще ми помогне някакво мазило, например Гармастан? За мен кърменето е огромно удоволствие и не искам да има болка! Освен всичко това, започна постоянно да си лапа юмручетата - не е от глад, защото започва веднага, след като се е нахранил. Мога ли да огранича това по някакъв начин? Биберон изобщо не иска. Извинявайте за дългия пост. Чакам мнения.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може би има нещо,което го дразни - макар че сте мънички за зъбчета все още,не е напълно изключено,особено ако много се лигави.Възможно е просто да има някакъв дискомфорт в устата - огледала ли си го за млечница?
Опитай да го махаш от гърдата веднага щом се дръпне - притискаш с пръст ъгълчето на устата му,за да се наруши вакуума.Опитай така да си държиш пръста там,за да можеш веднага да реагираш.Най-често след като повториш няколко пъти този номер,няма да се дърпа така,за да не му пречи на храненето.Може да пробваш и друго - най-честата причина да се дърпат така на тази възраст е,че стават любопитни и искат да видят всичко,което шумка наоколо.Опитай да се кърмите на тъмно или легнали,или да държиш някаква играчка в ръка,така че бебето да гледа играчката и да не се врътка насам-натам.И при всички случаи внимавай много как го слагаш на гърдата и как захваща,дали не се извърта с тяло и да увисва на зърното - ако без да забележиш пада надолу,то тегли зърното,става му неудобно в един момент и буквално с плясък го пуска от устата си,като зърното се наранява от това.
Дано нещо от тези работи да помогне Grinning
Иначе за болката можеш да слагаш изстудени торбички чай върху зърната и да мажеш с кремче (Лансинох или Гармастан - но ако трябва да купуваш тепърва,купи си Лансинох).

Общи условия

Активация на акаунт