Схема за растежа на зъбките след 1 год.?

  • 777
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Някой има ли схема за растежа на зъбките след 1 год. Ние сме на 1 год и 1 мес.и и си имаме 4 предни зъбчета. Сега ни мъчи някое зъбче, ама не мога да разбера кое. Кътници ли трябва да ни растът или кучешки? ooooh!
Бебчо не дава да му гледам навътре в устата. С предните беше лесничко всичко се вижда. Ама сега...

# 1
  • Мнения: 967
И мен ме вълнува тази тема, та ако някоя мама има официална информация ще бъде наистина от помощ, въпреки че то при различните деца нещата са малко или много индивидуални.
Ако това ще ти помогне мога да ти кажа при нас под какъв ред никнат зъбките:
Дими е на 1год и 2мес и вече има 9 зъба в устичката  newsm47
На 1год имаше 4 - 2 резци отгоре и 2 резци отдолу (в средата)
После пораснаха останалите 4 резци 2 отляво (горе и долу) и 2 отдясно (горе и долу). Преди седмица му поникна горен кътник. Кучешки още си нямаме.

# 2
  • Мнения: 603
Благодаря, значи за кътниче да опипваме Laughing

# 3
  • Мнения: 3 927
Рано ви е за кътниче Wink
Би трябвало първо да изникнат останалите 4 резци и едва след това кътниците. Е, не че няма изключения.......А схемата е една и е ориентировъчна, независимо под или над годинка е детето. Попитай педиатъра си да ти даде една брошурка за зъбите, миналата година масово ги раздаваха.....
Моето е доста зъбато  Wink за възрастта си - на 1 г и 6 мес. вече има 16 зъба, на годинката бяха 7.

# 4
  • Мнения: 280
Ето тук в "Какво ви чака..." има следното:
Първи могат да бъдат долните или горните резци (като зайче), втори са другите две двойки резци до тях(горе и долу). След това са двете двойки зъбчета след кучешките. Четвърти са кучешките (долу или горе) и последната 5-та двойка са кътниците.
Пише, че това е обикновения случай, но има и множество индивидуални варианти. И още, че ако млечните зъби на бебето никнат бързо или бавно, същото ще се повтори и при постоянните зъби.

# 5
  • Мнения: 1 645
Ние до преди 2 седмици си бяхме със 8 зъбчета, а Дани си ги имаше още на 1 годинка.(значи 4 месеца пауза )
Сега му излезнаха един горен и един долен кътник,които са един под друг.
Но от 3 -4 дни гледам че се опитва да избие и един кучешки,а още си нямаме пълен набор от кътници.Та на мен това много ми е чудно newsm78

Общи условия

Активация на акаунт