отбиване - НАИСТИНА СПЕШНО! СЪВЕТ!

  • 486
  • 6
  •   1
Отговори
Синът ми е на 1 г. и 6 м. Родих със секцио а и на моите 40 кг. си мислех, че няма и да имам къра. Да, ама не. Месеците минаваха и все не можех да го отбия. Гледам го почти сама и не можем да се разделим за няколко дни и да се приключи с това кърмене. Тръгна на ясла, като отида да го взема, ме посреща с едно примлясване и директно ми вдига блузата, дърпа ми сутиена и не пуска гърдата. Чувствам се ужасно. Не мога да се прибера до вкъщи. И преди като се присети навън, че иска да цока ставаше чудо, но някак овладявах нещата. Сега от яслата, вечер само се гушка в мен и с часове ми стои на гърдата. Същото е и през ноща. Разбирам, че това е от адаптацията в градината. Чакам да заспи дълбоко за да мога да го махна.
 Ако през деня съм изцедила кърма, не иска да я пие от чаша или шише. Той просто иска да си "цоцка". Да не говорим за другия натиск от страна на близки, познати, приятели - ама ти още ли го кърмиш? ама ти нещо не си добре? е докога..........? и т.н. Не искам да го кърмя, искам да спра, но не виждам как. Знам, че най-добрия вариант е да се разделим, но като няма възможност?
Какво да направя? Изчетох доста неща за кърменето из нета.
Объркана съм.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
СПЕШНО - то отбиване според мен ще навреди на детето.Най-вече емоционално - ще се почувства отблъснато от мама #Puppy dogОсвен това имунната му система ще се окаже в небрано лозе изведнъж..Помисли и за това, щом ходите на ясла - сега тепърва започват есенните инфекции...Ако наистина искаш да го отбиеш, според мен трябва да стане постепенно, не с раздяла за няколко дни - това е ужасно травмиращо за кърмачето, аз не бих го причинила на детенце SadПросто постепенно намаляваш кърменията, ама наистина ПОСТЕПЕННО.След ясла - ми кърми си го, какво толкова - липсвала си му, иска да те почувства, нормално...Вкъщи го забавлявай с игри, за да не мисли за сукане.Приспивай го лека-полека по друг начин/тука говоря наизуст, щото нямам идея как бих приспивала сина си, ако не с кърмене newsm78/.Накрая ще ви остане само нощното кърмене и в един момент и то ще отпадне.
Ако не стане така, винаги можеш да използваш четка за дрехи Mr. Green/прости, не се стърпях /
Ааа, по повод на това, че казваш че си объркана...Как да го разбирам?Нали не искаш да си отбиваш детето, само щото някои хора без работа и възпитание си позволяват да ти се мешат в живота #2gunfire

# 2
  • Мнения: 980
Явно в емоционално отношение детето има нужда от кърменето, като ласка и закрила. Другите мами казат, че тази зависимост постепенно отшумява и отстъпва място на други емоции... При вас този момент не е настъпил  Confused Безболезнено можеш да осъществиш раздялата само постепенно. Има ли някоя баба която да ти помага да го гледате. Ти да гушкаш, да си играеш с него, а тя да го приспива, да го взима от ясла... Дете на тази възраст разбира от "не" и "по-късно", бъди твърда и не давай да те съблича по улицата, щом това те смущава. В къщи си го кърми, докато има нужда, но се опитвам да му отвличаш внимането, ако пропусне един - два пъти мисля, че ще  е по-лесно...Само не се съобразявай с хорските приказки, ти решаваш какво е най-добре за детето. Дано мамите с опит да се включат и успех.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Когато Мая тръгна на ясла на 1г 11м, реагираше по същия начин - като ме видеше, веднага искаше да суче, после постоянно търсеше, а нощем - като гербова марка. Тежичко, но мина бързо.
Сега се държи съвсем различно. След като я взема от ясла, ако правим нещо интересно (разходка, посещение някъде) може дълго да не се сети за сукане и чак като се приберем да поиска. Нощем (освен ако не никнат зъби) пак се буди както по-рано по 1-2 пъти. Мисълта ми е, че е период и минава.
За хорското мнение - роднините се научиха да ме поддържат  Twisted Evil, а външни хора - игнорирам, тъй като изобщо не е тяхна работа как си гледам детето.
Ако все пак си твърдо решена да отбиеш детето, си мисля, че е по-добре наистина да е по-плавно, а не с неколкодневна раздяла. Занимавай с други неща, играйте, изобщо - намирай алтернатива. Сама не предлагай да суче - само ако той иска. Постепенно премахвай кърменията, за да има време да се нагоди към новото положение.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
И аз смятам,че не сега е удобен момент да отбиеш детето си.Моята дъщеричка вече втора седмица я водим на ясла.Тя ужасно трудно понася раздялата и аз се радвам,че чрез сучене успявам да туширам някак си нещата.Вярно е,че ме буди по 3-4 пъти нощем,а понякога и по-често,при това ставам рано за да ходя на работа,но рано или късно този период на адаптация ще свърши.На мен също никой не ми помага.Гледаме си я сами със съпруга ми.Просто се нагласи психически за това и ще видиш как неусетно нещата ще се нормализират.А когато той поиска да суче ,когато го взимаш от яслата,опитай се да се усамотиш в някой ъгъл,ако се притесняваш и му дай да суче.Аз не бих и се замислила,ако нашата мома си поиска,да и откажа.Това е начин да разпуснат напрежението от това,че цял ден са разделени от нас.Хубавото е,че имаме как да ги успокояваме WinkУспех и моят съвет е ЗА кърменето.
И забравих,хич да не ти пука от разни подмятания Twisted EvilАз само чакам някой да ми спомене нещо...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Не отбивай детето, докато не минат няколко седмици от тръгването на ясла. Адаптацията е трудна, ще има и хрема, ще има и зачервено гърло и всички там градински екстри.
После ти си реши кога и как да постъпиш  Grinning

# 6
  • Мнения: 3 161
Подкрепям казаното преди мен. Детето изживява стрес, има нужда от тази емоционална връзка, след като те види отново - ще се получи по-сериозна травма, ако и тя му се отнеме. По отношение на имунитета - същото. Среща с множество вирусоносители и изведнъж - имунитетът, който дава кърмата, го няма никакъв. Физически и емоционален срив едновременно. Ако ти тежи кърменето, изчакай малко да се адаптира към яслата и тогава прави опити за отбиване. А на хорските приказки им дай заето, не може общественото мнение да определя как ще гледаме децата си.

Общи условия

Активация на акаунт