Яслени неудачи

  • 1 133
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468

 smile3511 Писна ми вече да чакам тази наша ясла да я отворят за всички деца. Днес пак ходихме до там и намерихме директорката, която ни каза, че ремонта още течал и да сме минели сега пък  октомври smile3511. Децата в другите ясли вече свикнаха и от 1 месец ходят на ясла, а моето още чака някакъв ремонт.
На всичкото отгоре каза, че можело да закрият седмичната група, защото нямало деца, които да спят вечер в нея. Имало само 2 деца за ноща и нямали средства да я поддържат тази група. А аз бях толкова спокойна, че ще са само 12 деца в седмичната група и ще мога да я взимам в 19 ч., а не да тичам от работа и да треперя, че ще остане само да ме чака. Хич не говореше сърдечно и с ченгел й дърпахме думите от устата smile3516. Каза, че се надява до октомври, да се запишат още деца за седмичната група и да остават да спят там, иначе щели да я закрият. Иначе щели да я вкарат в обикновените групи, където са по 24-5 деца, ама то по принцип не идвали всичките и оставали по 18 някъде. Ама хич не ми се ще да са толкова много, значи Crossing Arms.
Писна ми да ги чакам! Вече се мислим и за друга ясла, ама коя ще ми е удобна - не се сещам smile3516. А и по това време, средата на септември, къде ще я вземат smile3511?
Скапа ми се настроението и въобще... всякакви планове. Аз й накупих дънки, анцунг, обувки, да има нови за яслата, а къде ще я пратя - не се знае smile3518.
Моля ви, кажете ми хубава ясла по целия бул. "Сливница" и по маршрута на маршрутка 36, ако знаете къде върви, по маршрута на автобус 108 и 309. Ще умра Weary

# 1
  • Мнения: 6 206
Стига бе, Ню. Ще живееш, толкова си чакала, още малко ще потърпиш.
Виж ако няма седмична група, тогава неприятно.
Ох, не знам какво да ти кажа... Все притеснения, притеснения покрай тези деца и по-големи ще стават. Confused
Да са ни здрави, пък другото ще го оправим.

# 2
  • Мнения: 4 473
Ню, я успокой малко топката дарлинг!Аз чакам 2г да тръгнем на градина Rolling Eyes за ясла не съм се и замисляла!Гергана ще стане на 5г след 2 месеца(!), а още не е тръгнала на градина и аз не съм умряла Wink
В понеделник ще ходя до детската градина да видя дали изобщо фигурираме в списъците....стискайте палци да не са ни отписали, че тогава я втасахме Praynig

# 3
  • Мнения: 5 468
Така се бях настроила за тази ясла точно... и въобще - за ясла. И ми е удобно супер - на пътя ми е, маршрутката ми спира пред блока и след 10 мин. спира пред входа на яслата... оставям бебето и айде - накъдето ми видят очите. Трамвай 7 там обръща точно и на него мога да се яхна като я оставя. А сега къде ще се денем?

# 4
  • Мнения: 3 562
Много гадно.
Дано да се съберат достатъчно деца за да не ви закрият групата  Praynig мисли от позитивната страна - сред ремонта яслата ще е много хубава  Laughing
Ти кога започваш работа?

# 5
Здравй Ню,
ще го вземат не се притеснявай, те винаги така казват но в крайна сметка ги визмат всички ... незнам защо го правят обаче newsm78
аз не мислех да го пращам на градина тази година защото миналата веки месец боледуваше и аз покрай него ... но имаме проблеми с проговарянето и логопедката ми каза, че при това положение е задължително да ходи. Започнаха се мъките .. от майките в квартала (Студентски град) разбрах, че тукашните и в Младост били препълнени и ме насочиха към Мусагеница ... отивам в 12 ОДЗ ... от там ми казват - групата е пълна, имаме за ялата .... да ама на мен не ми изнся в ясла защото целта ми е да има контакт с по-големи за да има стимул да говори ...след това реших да се пробвам в най-близката 16-та, там директорката ми каза, че нищо не ми обещава ... ако има отказали се деца ще го вземе Rolling Eyes ... вече почти се бях отказала и една приятелка ми каза да пробвам в 75-та в Младост, там имаше места само в междинка (нещо между ясла и 1-ва група) .. поговорих си със директорката обясних и ситуациацията и тя се съгласи да го приеме в 1ва група  newsm44 .....
тази седмица пък директорката от 16 ми звани по телефона и ми казва "взимам го"  .... а сега де ... 16-та ми е най-близка а е записан в 75-та .... дилема голяма  ooooh!

Така, че не се отчайвай ... взимай си печалната физиономия и пробвай в тази ясла която ти е най-удобна на тебе .. това мога да те посъветвам ... Успех newsm10

# 6
  • Мнения: 5 468
Ами как да започна, като бебето ми е на крачола и не мога на едно интервю да ида? Първо трябва да я дам на ясла.

# 7
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Мале, ужас направо , като чета за вашите проблеми с ясли и градини. Много неприятно. Е, живота в малкия град си има своите предимства. Тук нямаме никакви проблеми с приемането на деца. Даже в яслата едва си намират деца, а градините са две и никак не са лоши.

# 8
  • Мнения: 3 562
...
Ами как да започна, като бебето ми е на крачола и не мога на едно интервю да ида? Първо трябва да я дам на ясла.

При мен всичко стана толкова бързо, двете тръгнахме заедно - нашия тати си взе 2 седмици отпуска за да я води на ясла. Исках да кажа, че можеш да търсиш и ако изкочи нещо да разчиташ на помощта на половинката  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 468
Исках да кажа, че можеш да търсиш и ако изкочи нещо да разчиташ на помощта на половинката  newsm78
Не мога да разчитам въобще на него, защото работи до 18 ч., по принцип, а понякога и ходи да пази разни неща, като магазини, стачки, мачове.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Ню, на Симеон мужду Константин Величков и Трета Градска има две детски заведения - в едното има ясла - на гърба на Трета Градска е и мисля, че се води ОДЗ 51. Ако можеш да минаваш по Стамболийски там има две, които са между Димитър Петков и Стамболийски от страната на Зона Б-5. Има и една на Одрин и Пиротска, но май е само градина.
Всичките не са точно на Сливница, но са на пътя от Люлин към центъра и по принцип там се водят и люлински деца, доколкото имам впечатления от махалата  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 468
Ню, на Симеон мужду Константин Величков и Трета Градска има две детски заведения - в едното има ясла - на гърба на Трета Градска е и мисля, че се води ОДЗ 51.
Ходила съм до там още лятото, за да видя, дали ме устройва, но ми е много далече, не ми е удобно като транспорт и много се върви пеш.
 ooooh!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Ню, има и по кофти ситуации.
И в нашата ясла тече ремонт, вече 2-ри месец, и не се знае кога ще свърши - майсторите са туткави до немай къде.
Представи си, тъкмо детето ми свикна с яслата и след 2 седмици ни накараха пак да си стоим вкъщи, защото заради ремонта се направиха сборни групи, нямало места за всички , ала-бала.
Изчахах си аз търпеливо, но търпението има край, ходих да говоря с директорката и и я взеха отново, макар и да не бе много лесно.
Сега от 4-те групи има 2 сборни, госпожите и лелките се сменят, на смени са, не е хич добре за децата, но...
Така че по-сопокойно, ще почнете, по-лошо е да бяхте почнали и да ви спрат за неизвестно време - тогава всичките ти планове отиват по дяволите, както беше в моя случай.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Мисли от хубавата страна на проблема - така ще бъдеш още малко с детенце по цял ден, на мен от сега ми се къса сърцето, когато се сетя, че от утре няма да си виждам бандитчето по цял ден ....

# 14
  • Мнения: 3 861
Ню, де да можех да ти помогна ама не мога. Радвай се обаче, че поне ясла си имате защото аз в нашия квартал мога да го дам на ясла чак септември другата година тъй като са препълнени, а кой ще го гледа дотогава не ми е ясно. Аз и баща му сме на работа, свекитата и те работят и са едни врътки....думи нямам

Общи условия

Активация на акаунт