Niakoi koito e stigal do DNKa ekspertiza?!

  • 2 683
  • 27
  •   1
Отговори
                                                     Zdraveite!
 Az sam maika na blizo 4 god. sin. S ba6ta mu jiviah 4 godini. Zabremeniah po negovo nastoiavane, a kogato biah v  6 mes. re6i 4e ne e gotov za tova i ne go interesuva kakvo 6te stane s men i deteto. Pribrah se pri roditelite mi a toi pri biv6ata sapruga, koiato si doide ot Germania s kupiu6ta pari.
 Ve4e se osvestih ot vsi4ko prejiviano, no zavedoh delo za ba6tinstvo. Na koeto se iaviava6e samo advokata mu i biv6ata, koiato ne viarva6e na o4ite si 4e imam tazi smelost. Sled svideteli se stigna i do DNK, koiato iziskvah  o6te ot na4aloto, no toi ne se iavi. Sega predstoi novo delo, na koeto 6te se obiasniava otsastvieto mu, posle nova data za ekspertiza....Da vi kaja 4estno e takav ne6tastnik, 4e i na sadiata zapo4na da mu pisva ot ovartane.  Ne si mislete 4e go pravia za pari . Pri polojenie 4e do momenta sam prasnala 1 000, a do kraia 6te nadhvarliat 2 000. Mislia 4e zaradi dostoinstvoto na  sina mi v akta za rajdane triabva da se otstrani grafata "ba6ta - neizvesten" Tova e obidno i unizitelno. Navsiakade v dokumentite se kazva "Li4no ime, ba6tino, familno". A 6to se otnasia do predrasadacite na horata - vse mi e taia.  Daje sam gorda 4e si gledam deteto i ne go li6avam ot ni6to. Toi ne e jivial i den s ba6ta si 4e da mu 4uvstva lipsata, daje kato go vidi s kolata mu kazva "Onia 4i4ko" 

# 1
  • Мнения: 1 264
Здравейте!
Аз съм майка на близо 4 год. син. С баща му живях 4 години. Забременях по негово настояване, а когато бях в  6 мес. реши че не е готов за това и не го интересува какво ще стане с мен и детето. Прибрах се при родителите ми а той при бившата съпруга, която си дойде от Германия с купюща пари.
Вече се освещих от всичко преживяно, но заведох дело за бащинство. На което се явяваше само адвоката му и бившата, която не вярваше на очите си че имам тази смелост. След свидетели се стигна и до ДНК, която изисквах  още от началото, но той не се яви. Сега предстои ново дело, на което ще се обяснява отсъствието му, после нова дата за експертиза....Да ви кажа честно е такъв нещастник, че и на съдията започна да му писва от овъртане.  Не си мислете че го правя за пари . При положение че до момента сам праснала 1 000, а до края ще надхвърлят 2 000. Мисля че заради достойнството на  сина ми в акта за раждане трябва да се отстрани графата "баща - неизвестен" Това е обидно и унизително. Навсякъде в документите се казва "Лично име, бащино, фамилно". А що се отнася до предрасъдъците на хората - все ми е тая.  Даже сам горда че си гледам детето и не го лишавам от нищо. Той не е живял и ден с баща си че да му чувства липсата, даже като го види с колата му казва "Оня чи4ко"



така се чете по-лесно Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, аз лично имам обратния на твоя проблем! С огромна радост бих взела "бащинството" на тиквеника, който се пише баща на дъщеря ми! Но е много трудно! Добре помисли струва ли си. Ако искаш да излезеш в чужбина, ако трябва да му вадиш паспорт на детето...ако ако...всичко, за което се искат подписите на двамата родители....Къде ще го гониш този кретен?! newsm78 Губиш и малките привилегии на самотна майка и ставаш с моя статут - единствен родител, отглеждащ детето си.  Пред всякакви администрации трябва да доказвам, че моето семейство - това съм аз и моята дъщеря! #2gunfire
Виж, ако смяташ, че можеш да го осъдиш да ти дава  издръжка за детето - това може и да е някакъв довод. Разходите в днешно време за едно дете не са никак малко. Колкото до това какво пишело в акта за раждане......майната му!
Ти си решаваш, това е моето мнение, дано успееш в начинанието! Късмет!  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 863
Първо на въпроса ти. Не съм стигала до ДНК експертиза, но щях, ако се беше наложило. Струва около 300лв, не е сложно като процедура- само кръв от детето и бащата. Напълно подкрепям Моргана, но май е малко късно да си промениш решението. После ставаш зависима от него, освен ако не заведеш ново дело за пълно отнемане на права, което ще се точи още бог знае колко години. Да не говорим, че му даваш ПРАВА по отношение на детето. Сигурно си обмислила всичко, но е добре да знаеш, че права на баща трудно се отнемат, дори при доказан тормоз над майката и детето. Каквото и да решиш -желая ти успех!

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Мда, и аз си мисля, че при това положение заради едното бащино име не си струва да правиш това. Така му даваш право сама след години да има участие в живота на детето и да има претенции над него. Аз не бих...

# 5
  • Мнения: 3 461
До колкото знам бащинство се оспорва до навършване на 3 години на детето.Моя позната пъй имаше обратния проблем,беше се развела с мъжа си и забременяла от приятеля си,но тъй като това беше в рамките на една година от развода и тя не пожела да сключи брак с бащата на детето,трябваше да доказва,че първият й съпруг не е баща на детето,за да не носи то неговите имена.Цялата процедура и делото й струваха 1000 лева.Аз ако бях на твое място бих се радвала само,че не фигурира никъде като баща.После ставаш зависима от него за всяко решение за детето.Нищо не се знае,след време можеш да срещнеш някой достоен човек,който да иска да осинови детето ти,а това е невъзможно без съгласието на бащата ако името му е в акта за раждане.

# 6
  • Мнения: 488
Направо си слагаш образно казано "таралеж в гащите"

# 7
  • Мнения: X
Мила, аз лично имам обратния на твоя проблем! С огромна радост бих взела "бащинството" на тиквеника, който се пише баща на дъщеря ми! Но е много трудно! Добре помисли струва ли си. Ако искаш да излезеш в чужбина, ако трябва да му вадиш паспорт на детето...ако ако...всичко, за което се искат подписите на двамата родители....Къде ще го гониш този кретен?! newsm78 Губиш и малките привилегии на самотна майка и ставаш с моя статут - единствен родител, отглеждащ детето си.  Пред всякакви администрации трябва да доказвам, че моето семейство - това съм аз и моята дъщеря! #2gunfire
Виж, ако смяташ, че можеш да го осъдиш да ти дава  издръжка за детето - това може и да е някакъв довод. Разходите в днешно време за едно дете не са никак малко. Колкото до това какво пишело в акта за раждане......майната му!
Ти си решаваш, това е моето мнение, дано успееш в начинанието! Късмет!  bouquet
  202uu  202uu  202uu
Още не съм родила, ама не виждам сила на тоя свят дето би ме накарала ако не съм семейна да му призная бащинството. Лошото при мен е, че съм, и че детето ще е родено през брака /даже няма и да се развеждам, по съвет на адвокатката, заради общото жилище е по-добре за мене да отлагам развода/, та няма измъкванка.

# 8
Съпричастна съм към проблема ти - пека се на същия огън в момента. af
Бяхме сгодени,когато забременях. Разделихме се ,когато бях в 6ти месец бременна.Съответно развалихме и годежа.Дори когато детето се роди, Не ни потърси изобщо.Не от това ме болеше,а от неговите лъжи че детето не от него. Outta Joint : Година и половина не предприех нищо -  мислех че е  по-добре детето ми да не познава баща си. Постепенно обаче започна да ме чопли следното нещо- синът ми ще разбере след време кой е баща му и ако ме попита защо не съм го доказала,след като съм сигурна че именно той е бащата - нямам отговор. Това ме накара да заведа дело за бащинство. До ДНК експертиза не стигнахме- след получаване на призовката таткото се появи и каза че щом е за"едното име" ще го даде,но да не го влача по съдилища, пък и той винаги си знаел че детето е негово!? ThinkingПожела да говиди-позволих му. Чувство никакво,студен като камък- само някакво любопитство в очите му. Не "успя" да го припознае доброволно-спешно отпътува/моряк е/отложихме припознаването за м.март,при следващото му завръщане.  Whistling Все още си задавам въпроса правилно ли съм постъпила newsm78-"майната му" за мен какво пише в акта за раждане, но не и за детето.А това че даваме на тези татковци права като нашите,ако не сега , то след време,стига детето да иска ,пак ще иска да вижда баща си. Тогава можем ли да спрем самите деца?Незнам, незнам...
Има си и плюсовете и минусите. Извинявай,че покрай твоята история разказах и моята.  EmbarassedПравилен съвет наистина не мога да ти дам, за доказване на бащинство имай търпение,каквото и да прави твоя хубостник,всичко е в твоя полза за това дело,ще го спечелиш, че ще ти възстанови и разходите. MoneyОттам нататък-господ да ни е на помощ когато обясняваме на децата си защо ги няма техните татковци. И това ме кара сега да поискам съвет от другите самотни майки - КАКВО И КАК ОБЯСНЯВАТЕ НА ДЕЦАТА СИ ОТСЪСТВИЕТО НА БАЩИТЕ ИМ? family   

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Да, след доказването на бащинство, мъжът получава родителски права. Но при положение, че не се интересува от детето не виждам проблем. Може да даде на майката генерално пълномощно, с което сама да решава за детето , без да го търси (таткото) при всеки повод.
Издръжката може да е мизерна, но я сметнете  за 18 г. каква сума се натрупва - тези пари са на децата ви, полагат им се по право, защо да ги лишавате? А "правителят" да си живее спокойно и без никакви ангажименти към живота, който е създал? Много ги облекчавате така , правят дете и се измъкват, а майките заради криво разбрана гордост теглят цял живот!

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Карен е права, ма виж колко самотни майки получават парите дето им се полага!
ВИж колко са принудени да търпят подигравки от страна на "Бащите" за да получат това или онова разрешително!!!!!!
Виж колко са избягали за да не може "таткото" да малтретира я майката, я и нея и децата!
Помисли си добре какво правиш! Ако гадта реши да ти трови живота после - ще те направи луда калинка и няма кой да ти помогне!
Помисли добре какво печелиш! НЕ заради хорското мнение - че тях освен сеира нищо друго не ги интересува и не за лично отмъщение... Помисли ада през който ще минеш после ако намериш баща на детето си и ти трябва разрешение от "истинския" баща... щото той ще ти разкаже играта от злоба..
Или като получи права да взима детето и го води при бившата с много пари... И ако тя реши да играе "майка" с много пари?!?

Помисли - имаш още време!
Аз не бих се навила - щом някой толкова много отрича детето ми - по-добре да не му давам власт над него - каквато един дори формален-т.е. на хартия татко има!!!!!

# 11
  • Мнения: 3 591
Сега ще изхарчих 2000 а после 20 000 да му отнемаш правата....  Не си чупи главата момиче. Само си представи, че един ден срещнеш друг мъж готов да приеме детето ти, и той живее в чужбина. Ако детето е припознато забрави да излезе от страната. Няма "бивш баща" който да се е съгласил детето му да заживее в ново семейство извън БГ. Та за теб ще остане единствено избора да оставиш детето на някоя баба в БГ и да си гледаш останалите деца в Чужбина... Дали си готова да го направиш? Аз не познавам майка готова на това. А това, че този баща ще се сети да си упражнява правата на родител чак след като се омъжиш повторно не се съмнявай - и тогава ще си прибираш детето надъхано против половинката... Готова ли си да "подариш" на детето си тези неприятности?
А че ще ти откаже 10000000% съм сигурна..... правят го само за да ти е гадно и да си връщат. Никой от тях не мисли за децата.

Съжелявам, че съм рязка, ама това е голата и гадна истина.
БГ законите биха дали САМО права на бащите да тормозят децата си. Ползи за децата няма. Ако детенцето остане с баща неизвестен един ден като се омъжиш отново то ще си има баща. А дори и да не се омъжиш НЕИЗВЕСТЕН е по доброто решение от ИЗВЕСТЕН ГАДНЯР.

# 12
  • Мнения: 3 591
Да, след доказването на бащинство, мъжът получава родителски права. Но при положение, че не се интересува от детето не виждам проблем. Може да даде на майката генерално пълномощно, с което сама да решава за детето , без да го търси (таткото) при всеки повод.
Издръжката може да е мизерна, но я сметнете  за 18 г. каква сума се натрупва - тези пари са на децата ви, полагат им се по право, защо да ги лишавате? А "правителят" да си живее спокойно и без никакви ангажименти към живота, който е създал? Много ги облекчавате така , правят дете и се измъкват, а майките заради криво разбрана гордост теглят цял живот!

Проблема е там, че той и да даде това пълномощно то неможе да е генерално а щом се отнася за децата всеки път трябва да се вади ново. И се търси бащата всеки път като трябва да се извади лична карта, паспорт, бележка за училище и т.н. И те си гледат кефа и въобще не им е до детето - т.е. документите никога не получаваш навреме ако въобще ги получиш. И че тези бащи започват да се интересуват от детето чак като се омъжи майката отново - тогава гадостите са безкрай.
А за издръжката  - ми няма начин да си я получаваш като бащата не иска да плаща. Примери хиляди. Бащи дето плащат - единици.  И то не са тея дето не искат да припознаят детето.

# 13
  • Мнения: 5 468
Недей, не му давай права над детето си. Защото един ден може да ти прави проблеми за него. Ще стане така, че ти ще го отгледаш, ще му се радваш и ще свикнеш с него и изведнъж, ни в клин, ни в ръкав, ще се появи този мунчо и ще си търси правата над детето ти. Отрежи го, защо ти е името му? Ако е заради мижавата издръжка, държавата ще ти дава също толкова пари, за самотна майка. Когато детето ти стане голямо, можеш спокойно да му обясниш, за какво иде реч и защо е писано на твое име. Това не е нито обидно, нито срамно. Съдби всякакви.
Не давай права на този субект над детето си! После трябва да му искаш разрешение за всичко, свързано с детето. Хем няма да му е баща, хем ще се прави на такъв по документи. Майната му...живота продължава.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2005, 02:01 от Ню

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Проблема е там, че той и да даде това пълномощно то неможе да е генерално а щом се отнася за децата всеки път трябва да се вади ново. И се търси бащата всеки път като трябва да се извади лична карта, паспорт, бележка за училище и т.н. И те си гледат кефа и въобще не им е до детето - т.е. документите никога не получаваш навреме ако въобще ги получиш. И че тези бащи започват да се интересуват от детето чак като се омъжи майката отново - тогава гадостите са безкрай.
А за издръжката  - ми няма начин да си я получаваш като бащата не иска да плаща. Примери хиляди. Бащи дето плащат - единици.  И то не са тея дето не искат да припознаят детето.
За генералното пълномощно от юрист съм го чувала, но може и да не е така, щом казваш.
За издръжката - да, много са примерите на бащи, които не я плащат, но колко са майките , които са си потърсили правата? Не съм чула за нито една, която е подала съдебен иск за неплащане на издръжка. Докато си мислят правителите на деца, че остават безнаказани , няма да си плащат. Но пред перспективата да влязат в затвора , да им изземат задграничния паспорт ще си платят всичко на куп! Но  майките нищо не предприемат и саможертвено обявяват , че ще се справят сами, но няма да търсят пари от бащата.
А по въпроса за появата му един ден -  нищо, че детето не носи неговото име, той пак може да се присети и да нахлуе в живота му. Никой не може да предвиди точно какво ще се случи и в двата варианта , хора всякакви!
Ралица, дано вземеш правилното за теб и детето ти решение и да бъдете добре!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт