Хаотичен ли е режимът ни?

  • 401
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 274
Такааааа...
Бебе Дани спи  при мама и си цока колкото му душа иска. Гледам да внимавам коя гърда давам - т.е. да ги редувам, но не съм сигурна, че в нощните часове се справям с тази задача. Той по-скоро суче за успокоение (през нощта имам предвид), отколкото за хранене  иза това мисля, че не е фатално ако дам една и съща гърда подред.
Между 9 и 10 часа яде каша с плодове или сирене (преобладават плодовете).
Към  12 часа суче и след около час - час и половина яде зеленчуково пюре.
До вечерта има 2-3-4 кърмения (общо взето през 2-3 часа) и вечер към 19-20 часа вечеря каша.
Притеснява ме (всъщност не съм сигурна, че ме притеснява) неточните часове  на хранене (за твърдата храна) и хаотичното кърмене. Мисля, че разбирам кога иска да суче и тогава му давам. Понякога суче дълго, друг път се разсейва и си "оставя яденето".
Тази вечер ,напр. така се получи, че веднага след кашата заспа - нямаше кърмене - опасявам се, че ако така продължи може да отпадне вечерното  кърмене. Но може ли няма място да притеснение след като нощните кърмения продължават... Thinking
Оф, и дълго и объркано стана....... ooooh!

# 1
  • Мнения: 7 106
Аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. По-нататък, когато въведете и следобедната закуска и се установите на 4 хранения с твърда храна дневно можеш да фиксираш часове за твърдата храна, а да си кърмиш между храненията и когато иска бебо. Ние до към десетия месец бяхме само с две твърди хранения дневно (обяд и следобедно хранене) през другото време си сучеше, когато и е кеф, и всичко си беше ОК.
Това, че тази вечер е заспал веднага след кашата не значи че всяка вечер ще е така, но и да пропуска вечерното кърмене, не мисля че имаш повод да се притесняваш. Нощем ще си навакса. Изобщо щом кърмиш на поискване, това означава че ще трябва да се съобразиш, че тази вечер не е искал да суче, нали Wink?

Общи условия

Активация на акаунт