"германките" -вашият коментар за изборите

  • 3 649
  • 47
  •   1
Отговори
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Макар, че още тече преброяването, какво ще кажете за досегашните тенденции и..за Анджи  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 1 173
какво ще кажете за ..за Анджи Mr. Green

Таз пък как не върза две изречения без да се запъне или да сгреши. hahaha Не я харесвам!
Госин Шрьодер по си го бива, ама честно казано като гледам на къде са тръгнали нещата, май пример от нас ша взимат. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 4 244
Трагедия!  ooooh!
Моя мъж е в траур - той си точеше зъбите метани на Анджи да прави, ама като гледам патовата ситуация, направо безнадеждно  Mr. Green
Той ме бъзика че гласувал за НПД  Shocked (да си ходели чужденците дето им е мястото), а аз му викам че още днес си подавам молбата за немско гражданство hahaha Иначе спомена че е гласувал за ПДС, ама нейсе.
 Crossing Arms
Комбинацията, каквато и да я мислят, няма да е окончателна, докато не са гласували в Дрезден след 2 седмици

# 3
  • Мнения: 3 423
Аz съм фен на Гидо Вестервеле, сладък, непринуден, фееричен.
Досега ние не раzбирахме какво правят политиците,
настана време и те да не проумяват какво прави народът им.

# 4
  • Мнения: 2 567
Хехе, "ангелът" Анджи снощи в предаването на АРД гледаше като попикано мушкато  Mr. Green А Шрьоди само се кефеше на всички  Grinning
Наситина ситуацията май стана като в БГ. Дано поне не им отнеме 2 месеца да се разберат  Praynig

# 5
  • Мнения: 2 292
шрьодер ми харесва - все се усмихва и има супер чувство за хумор  Wink
Фиданке и всички чужденци да си идат тези тук пак ще са на същото дередже, защото не им е това проблема. ама както и да, нека фантазират, ще им светне някой ден.
иначе тъпо ще е ако България не влезе в ЕУ. Дано влезе още 2007  Wink

# 6
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Макар, че още тече преброяването, какво ще кажете за досегашните тенденции и..за Анджи  Mr. Green

Пепи за нас лошо аке е Анджито, че ще ни цапнат едни хубави таксички в УНИТО, пък и ДДС щяло да стане 20%. Абе май по добре да е Шрйодито Wink

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Ами тя стана каквато стана, определено хаотична ситуация, нито една от страните не можа да се наложи с мноzинство. шрьоред вчера на Elefantenrunde съвсем ми падна в очите, но явно си беше пийнал доста шампанско и zатова се държеше така. Иzлиzа, че единственият вариант е голямата коалиция CDU+SPD и шрьоред zапочна вече кампанията в иzмобването на Анджито, с цел той да е канцлер.
За съжаление в краткия валкампф комплексните теми не успяха да се раzискат и обяснят на иzбирателите по добър начин, а се представяха прекалено плакативно и повърхностно.

# 8
  • Мнения: 2 567
Е, то ДДСто мисля, че така или иначе ще се вдигне  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 173
Пепи за нас лошо аке е Анджито, че ще ни цапнат едни хубави таксички в УНИТО, пък и ДДС щяло да стане 20%. Абе май по добре да е Шрйодито Wink

Ми нали ще ти смъкнат данъците на заплатата. Горе долу нищо няма да се промени, ама поне държавната хазна ще се напълни и няма да ривът толкоз много. Пък като смъкнат малко данъците работодателите може и да решат да поназначат малко народ. Платформата им е добра, въпроса е, че дамата не я бива.

# 10
  • Мнения: 2 292
Пепи за нас лошо аке е Анджито, че ще ни цапнат едни хубави таксички в УНИТО, пък и ДДС щяло да стане 20%. Абе май по добре да е Шрйодито Wink

Ми нали ще ти смъкнат данъците на заплатата. Горе долу нищо няма да се промени, ама поне държавната хазна ще се напълни и няма да ривът толкоз много. Пък като смъкнат малко данъците работодателите може и да решат да поназначат малко народ. Платформата им е добра, въпроса е, че дамата не я бива.

как ще се пълни хазната като намаляват данъците? тя не се ли пълни от данъците?  Wink
а работодателя ще назначи народ ако му трябва - повечето големи работодатели имат назначен твърде много народ и се чудят какво да го правят ...
но да видим   Wink

# 11
  • Мнения: 4 244
шрьодер ми харесва - все се усмихва и има супер чувство за хумор  Wink
Фиданке и всички чужденци да си идат тези тук пак ще са на същото дередже, защото не им е това проблема. ама както и да, нека фантазират, ще им светне някой ден.
иначе тъпо ще е ако България не влезе в ЕУ. Дано влезе още 2007  Wink

Не бе , той моя мъж се бъзика - много добре си знае дереджето. Идеята му по принцип касае разни други дето се пишат германци, живеят на гърба на социалните и грам немски не знаят като потомците на бивши военнопленници в СССР например

А за ДДСто - той Айхел се издъни сам в последните няколко дена че каза за планираното и от тях покачване, а то няма да е накуп 4 процента а като за начало само 2 т.е. да стане 18 %, уж да го преглътнем по леко горчивия хап
Сега определено говорят за една широка коалиция - християни, либерали и зелени, но не знам дали либералите ще клекнат, щото те бяха много курназ че или само с християните или в опозиция.
Ама е една сра маца в каца ами айде.....
Те няма какво хубаво да научат от нас, само тарикатлъци  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 4 399
Чук-чук, приемате ли гости в темата? Съседи де... Wink

МОже ли някой да ме светне какви са точните цифри? Аз много късно се усетих и имаше само коментарии. Разбрах че не било добре за CDU и че ще имат май същите проблеми като нас. Сутринта в просъница чух някакви цифри по радиото, но не можах да ги асимилирам...

А за ДДС-то и аз мисля като шоши, няма начин да се размине. Германия е с най-ниското ДДС в EU и това не може да продължава вечно.

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
35,2 CDU
34,2 SPD
9,8 FDP
8,1 Gruene
8,7 Linke (демек комунисти)
3,8 други

# 14
  • Мнения: 4 244
СПД 34 %
ЦДУ 35 %
ФДП - 10 %
Зелените - 8%
Левите - 7,5 %
Това е до момента
Местата в Буднестага идват така
ЦДУ - 225
СПД 222
ФДП - 61
Зелените 51
Левите - 56

Общи условия

Активация на акаунт