Дайте съвет за възпалено дупе

  • 2 051
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Винаги сме поддържали изрядна хигиена, мажеме се с бюбхен, мустела, че и бочко накрая, но не помагат. Откакто сме на Алфаре акаме много редовно и червеното дупе е налице. Много е зле положението. В аптеката ми препоръчаха някакъв тридерм, но като му прочетох листовката се отказах.
Дайте акъл мами.

# 1
  • Мнения: 8 505
Потърси в някоя аптека,в която работят с екстемпорални препарати (т.е. приготвят се в момента,като едно време,сещаш ли се).Попитай ги за крем против подсичане и ще ти го забъркат за час-два.Тези кремчета съвсем не миришат приятно,но по ефикасност не може да им се опре никоя от козметичните фирми Wink

# 2
  • Мнения: 967
Дими само веднъж имаше много зачервено дупе (от разстройство  Sad) и тогава страшно ни помогна Мустелла. Мий го често оставяй кожата да се проветри (не слагай веднага нов памперс) и подсушавай хубаво преди да сложиш обилно крем. Стискаме палци за бързо оправяне.  newsm10

# 3
  • Мнения: 1 722
И ние сме така ... и то не само дупето, но и коремчето под пампата - аз почнах доста усърдно да мажа с Бюбхен и помага ... за друго не се сещам

# 4
  • Мнения: 6 315
Бейби Тан - много е добро за възпалено дупенце!

# 5
  • Мнения: 603
Цитат
Бейби Тан - много е добро за възпалено дупенце!
И аз това щях да напиша. Много бързо минава от него, да му се ненадяваш Hug

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
Аз също съм за Бейби тан, наистина на нас много ни помага.
Пробвай поне, не е и скъп  Grinning

# 7
  • Мнения: 5 577
Крем Нивеа, крем Здраве.

Доволна съм и от двата.

# 8
  • Мнения: 6 390
оставяй го голу дупето / на въздух, така наре4ените въздушни бани  Peace колко е възможно по 4есто и по колкото време издържиш / главно ти  Wink

# 9
  • Мнения: 127
И аз бях доволна от Бейби тан, но при много възпалено дупе - само Банеоцин. С едно, максимум две намазвания дупето става като ново Simple Smile Мисля, че не трябва да се ползва дълго и много често, само когато се налага. Педиатърката го беше предписала, много бях доволна.

# 10
  • Мнения: 686
Веднъж имахме огромен проблем - пак от разтройство беше. опитах толкова неща, включително и някакъв изключителен английски крем. накрая ми помогна, при това за отрицателно време, само КРЕМ ЗДРАВЕ! просто за минути действа! страхотен е! оттогава винаги си имам крем Здраве, невероятен е!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Преписвам ти от рецептата на нашия педиатър крема, който вече 6 месеца ни предпазва не само от подсичане, но и от всички останали пъпки и обриви.
Ланолин и вазелин по 100мл (или гр. само 100 е написано) и по една ампула вит А и Вит Д2. Приготвя се в аптеката. На нас ни струваше около 8-9лв., но е супер ефикасно. Сега го виждам, че започва да свършва и трябва пак да го купя, но няма да се поколебая и за момент. Успех с малкото сладко пухкаво дупе  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 5 228
Най-ефикасното нещо е да го оставяш възможно най-много по голо дупе. Не трябва да ползваш сапун, защото още повече изсушава кожата. Миеш само с вода или мокри кърпи и подсушаваш. Много е важно да е съвсем сухо. После оставяй поне 10 мин. на въздух. Ние също ползвахме Мустела - стелактив при по-зачервено дупе, но за мое учудване Бочко е по-ефикасен.

# 13
  • Мнения: 2 531
Бочко е със смрадлика, която е с много добро противовъзпалително действие и затова е по ефикасен от вносните кремове които обикновенно използват лайка!
Тридерм използвах за пъпчиците по лицето- изключително мазило- с едно намазване минава! И понеже го имах под ръка намазах и дупата като се зачерви един ден- веднага и мина! Съдържа антибиотик за инфекции, антимикотик за гъбите и кортикостероид за възпалението и на практика е ефикасет за всичко! Една мама ми каза че кожна лекарка и изписала паводерм за дупето.

# 14
  • Мнения: 1 107
Ако няма пъпчици пробвай с Дефламол. На нас винаги ни е помагал, само с 2-3 намазвания.

Общи условия

Активация на акаунт