Въпрос за Себорал Форте

  • 4 739
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 273
От известно време ми се появи пърхут и реших да си купя Себорал Форте. На него пише, че се втрива в косата и след това не се измива. Да, но моята коса е много гъста и докато стигне до корените на косата и докато го втрия хубаво, изхабих голяма част от съдържанието Sad И в крайна сметка, не ми стана ясно на измита коса ли задължително се нанася, защото това трябва да става 2-3 пъти седмично. Косата може ли да е влажна или трябва да е суха Rolling Eyes Някой, който има опит и знае как, да каже. А може би трябва с памучен тампон да се втрива? Дайте съвет!

# 1
  • Sf
  • Мнения: 808
Здравей,
Аз съм голям привърженик на Себорал Форте.
Обикновено 1 път ми е достатъчно на седмица, когато ми се появи пърхут. Мажа си кожата на главата с памуче в събота и в неделя я мия. Понеже от Себорала косата ми се омазнява... или аз така си мисля, че и мирише малко особено, та затова избягвам през седмицата да я мажа.
Освен за пърхут помага и против косопад.
Много сме доволни от него!   Peace

# 2
  • Мнения: 224
Seboralа се втрива с памучно тампонче в корените на косата със силни фрикции. То е написано - 2, 3 пъти в седмицата, а след това по 1 път седмично за профилактика. Не е задължително да е измита косата преди това, а и мисля че няма значение дали е влажна или не..е да не е мокра чак да тече предполагам. Той наистина има гадна миризма, но бързо се измирисва . Пък и все пак не се слага кой знае какво количество......И м/у другото има страхотно действие, но не чакай веднага - след 2 седмици някъде.Дано съм ти била полезна Peace

# 3
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Даааа, втрива се с памук. Може и на влажна коса.
Аз го правя след баня, щото тогава се сещам.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз нямам пърхут, но ми се появява от време на време на една ивица над челото - някакъв дерматит, на нервна почва. От години си бях така, за щастие, не се забелязва, но е неприятно. Е, това чудо Себорал Форте го оправи за две седмици. И аз го втривам в косата си вечерта, преди да я измия - веднъж седмично. Много съм доволна.

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Момичета, а може ли да се употребява при кърмене? Аз ползвах друг препарат и при мен е дерматит на нервна почва, но на него пише, че не се препоръчва за кърмачки!

# 6
  • Мнения: 3 777
Момичета, а може ли да се употребява при кърмене? Аз ползвах друг препарат и при мен е дерматит на нервна почва, но на него пише, че не се препоръчва за кърмачки!

Може той е на билкова основа.
Аз го втривам в мокра коса, директно от шишето на главата.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравей,
Аз съм голям привърженик на Себорал Форте.
Обикновено 1 път ми е достатъчно на седмица, когато ми се появи пърхут. Мажа си кожата на главата с памуче в събота и в неделя я мия. Понеже от Себорала косата ми се омазнява... или аз така си мисля, че и мирише малко особено, та затова избягвам през седмицата да я мажа.
Освен за пърхут помага и против косопад.
Много сме доволни от него!   Peace

и на мен ми се омазнява от Себорал-а!  Close
Таман да напиша, че е пълен боклук тоз продукт и прочетох, че търпение му е майката  Thinking...да де, ама много брееееее, цели 2 седмици  Tired

Айде, ще се заинатя и пак ще докладвам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 539
Да ви подскажа един трик за Себорала Wink
Когато си боядисвам косата, запазвам и измивам шишето, с което се нанася боята. То обикновено е с дълъг остър край с дупчица и е предназначено за нанасяне на продукта в корените на косата. Така нанасянето на Себорал става лесно и не се хаби материала, докато стигне до корените Grinning
После просто масажирам скалпа на главата с пръсти

# 9
  • София
  • Мнения: 4 273
Мерси за отговорите! Ами аз не си боядисвам косата и няма как да използвам хитринката на Лилит. Иначе първите ми впечатления - след като го нанесох и поизсъхна косата - много трудно я разресах. И стана една бухнала Shocked за мой ужас, защото и без това ми е доста гъста и бухнала. Но и мъжа ми взе да се маже като прочете, че става и за косопад. След 2 седмици ще докладвам за резултата.

# 10
  • София
  • Мнения: 625
Може той е на билкова основа.
Аз го втривам в мокра коса, директно от шишето на главата.

И аз благодаря за отговора! Аз лично нямам нищо против да мие бухнала косата! Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 006
Ние сме доволни, той ни спаси преди време и двамата....страшно много пърхут се беше появил.
Втрива се на измита влажна коса с памуче и после не се изплаква, според мен миризмата изчезва доста бързо...Така поне две-три седмици, после профилактично когато се сетиш Wink
Според мен от него не само ми изчезна пърхута, но ми се сгъсти и заздрави косата Laughing

# 12
  • Мнения: 1 107
И аз го ползвам веднъж седмично и съм доволна.
Един трик - изсипи съдържанието в друго шише с вапоризатор /нещо подобно на тези, с които мокрят косите във фризьорските салони/ и така можеш да пръскаш директно само в корените  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 4 273
Дано бързо изчезне пърхута и дано не ми се сгъсти косата, че трябва да я нося само вързана на опашка. И така ми е доста гъста, ама ако наистина се сгъсти още....не знам какво ще правя newsm78

# 14
  • Мнения: 2 672
наистина бухва много гадно , а и ако ти е като моята Sick
много ми помогна и за косопад , и за пърхут
да ти кажа  , че не съм и била много редовна при мазането - досега 3 пъти - първите два на 2 къпанета? , после нищо 2 седмици и сега пак се мазах , ама страшен ефект.
Ама направих грешка , сложиш си балсам на сухата коса,  да ми се слепи малко и така се омазниииии....

Общи условия

Активация на акаунт