Месно пюре-захране

  • 479
  • 7
  •   1
Отговори
  • Града на Лили Иванова
  • Мнения: 99
Как става захранването с месно пюре-всеки ден  ли да му давам,преди зеленчуковото т.е да го захранвам  постепенно?Знам,че после се редува през ден месно със зеленчуково,

# 1
  • Мнения: 6 243
Не е нужно. Просто сложи една лъжичка от смляното сварено месо в месното пюре и това е. Ако детето яде повечко, при следващите хранения увеличи количеството на месото и това е.

# 2
  • София
  • Мнения: 748
да питам и аз-какво количество месо е редно да се сложи например на 150гр.пюре?

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
да питам и аз-какво количество месо е редно да се сложи например на 150гр.пюре?
Аз бих сложила 1-2 с.л. месо. В готовите пюрета 90 гр май имаше към 15 гр месо, ако не ме лъже паметта.

# 4
  • Мнения: 8 458
да питам и аз-какво количество месо е редно да се сложи например на 150гр.пюре?
Аз бих сложила 1-2 с.л. месо. В готовите пюрета 90 гр май имаше към 15 гр месо, ако не ме лъже паметта.
15-20 грама месо,в зависимост от марката.В Хипските е 20 грама,а в Герберските 16.Ама съм досада. Embarassed

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 576
да питам и аз-какво количество месо е редно да се сложи например на 150гр.пюре?
Педиатърката ми каза колкото кибритена кутийка, това май ще рече 2-3 ч.л. месо. Аз поне толкова някъде слагам Blush.

# 6
  • Мнения: 206
Риба давате ли вече?Аз му дадох преди 2дена и му хареса,но само на Ганчев имаше на пазара,а какви други пюрета има от риба?

# 7
  • Мнения: 6 243
Според някои източници месото е дори е удачно да се използва като първа храна при захранване - приема се охотно, не предизвиква стомашни проблеми, не е алерген  Mr. Green. От това, което съм наблюдавала при моите деца и при децата на познатите, това е така. Според мен количеството на месото в месните пюрета се определя по-скоро от финансови, отколкото от строго диетични съображения. Така че ако детето харесва мръвка (като дъщеря ми, която доста често обядва само с пилешко или с риба), спокойно може количеството на месото да е повече от стандартните 1 - 2 - 3 лъжици за едно малко бурканче зеленчуци.

За рибата - води се алерген. Ако детето е с фамилна обремененост, добре е да се изчака до годината. Аз започнах да я давам тогава. Първо взех готовите пюрета на Семпер, а след това си продължихме с печена (на фурна или на скара) риба от "нашата" - сафрид, пъстърва, скумрия... Пюрета на Ганчев не давам по принцип, имам си резерви към БГ консервната промишленост.

Общи условия

Активация на акаунт