Къде сбърках

  • 1 052
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 472
Кърмата ми спира Cry Кажете ми къде сбърках Sad Хранех на поискване, включително и нощно време. Не съм допускала паузи повече от 3 часа. Вода и залъгалко бебето не искаше, тъй че практически не съм давала. Пиех към 2,5 л течности на ден (включително и лактогонен чай), гледах да се храня качествено, почивах си.
От вчера кърмата ми започна да намалява иднес следобед направо си спря Sad От сутринта я слагам на гърдата през интервали от 30 минути до 1 час и я оставям по колкото си иска, ама пак нъцки Confused Следобед не издържах на непрекъснатия рев и хапането на юмручета и извадих 60 грама замръзена кърма от фризера. Горкото се трупяса и заспа веднага след като изпи млякото. Спа 2 часа без да помръдне и сега кошмара продължава пак Cry

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Защо смяташ, че няма кърма? Тя е на 40 дена - горе-долу по това време при повечето бебета има криза на растежа, която се характеризира точно както го описваш...Често и постоянно слагане на гърда помага в случая. Кажи повече?

# 2
  • Мнения: 6 472
Не на 40, на 14 дни е Sad
Преди като кърмех и слизаше млякото ме наболяваха гърдите -сега нищо. Не тече и кърма от другата гърда. Усещам, че бебето суче качествено, но не го чувам да преглъща. Опитах да изцедя за да видя дали просто то не суче като хората, но от едната нищо, а от другата гърда нямаше и 10 грама. Детето не иска да пусне гърдата само. Преди като се нахранеше и само я изплюваше. Сега я джвака по час и нещо и в момента, в който се опитам да му я извадя от устата надава писък. До сега не пиеше вода, а тази вечер като и дадох изпи 1 малко шише Shocked След като я дохраних с изцедена кърма млъкна и заспа веднага.

# 3
  • UK
  • Мнения: 1 334
не знам дали ще те успокои,но аз никога не усещам млякото да слиза и гърдите ми бяха твърди и изглеждаха пълни само може би първите 10-ина дена. също така в началото не можех да изцеждам абсолютно нищо(не знам защо),а сега не повече от 20 мл. даже и преди кърмене(сигурно просто не се цедя като хората или рефлекса ми не сработва баш).не е същото както гокато бебето суче. има бебета,които сучат по 1 час,даже тук една позната ми каза,че бебето и вечер седи на гърдата 2 часа и после спи до сутринта. съвсем ли нищо не излиза като стиснеш?

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз (както пише) съм шматка недогледала. Тогава (както си чела в Библиотеката) ще да сте в първата криза на растежа, която е около 12 дена след раждане. Често и по много предлагай да суче. Ще имаш чувството, че само това правиш по цял ден (и няма да е далеч от истината), но ще е за няколко дена, докато дръпне детето и започне да яде по-големи порции.
Теченето на кърма не е признак има ли или няма. А изцеждането - хептен...Някога си (преди 22 месеца) успявах да цедя по повечко, сега се съмнявам и преди кърмене да мога да изцедя повече от 20 мл...но пак има мляко Simple Smile
Щом усещаш, че суче добре, като го свалиш от гърдата, му предложи другата, после пак първата и пак втората. Млякото се образува много бързо (от порядъка на минути), включително и докато суче бебето, така че не се тревожи с мисли 'сега няма нищо'. Редувай на всяко хранене гърдите по няколко пъти, за да си сигурна, че стимулацията е максимална.
Ако даваш биберон-залъгалка и/или шише, за момента ги остави настрана, и всичкото сукане да става от мамините биберони Wink
Пиши какво става.

# 5
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
На 14-ти ден определено не е съвсем в реда на нещата да не усещаш гърдите си пълни с мляко...  newsm78 Да не ти се е насъбрал повечко стрес?
При мен имаше такъв период - за няколко дни направо нямах кърма. Аз се оправих така - давах да суче непрекъснато (което тя правеше на празен ход), после дохранвах с изцедена, а докато тя спеше, залягах над помпата. Непрекъснато цедях двете мижави капки, дето ги имах вътре, пиех лактогонен чай, много други течности (сок, боза, бира) и Рицинус Комунис също... Айде, стискам палци да се похвалиш скоро!  Wink

# 6
  • Мнения: 35 891
не се притеснявай за цеденето, аз още от родилното нищо не мога да изцедя, максимумът ми беше по 20 гр. общо с електрическата помпа, а момичетата правеха по 60-70 гр. от гърда! а за да изпие толкова вода, тя е била със захар, нали? ако даваш вода, не й слагай захар! така отбих голямото ми дете, въпреки, че имах много мляко, тя предпочиташе лесното! по-добре е някой да ти помага за голямото дете, а ти да си легнеш на спалнята и да кърмиш, кърмиш, кърмиш ... Simple Smile това ми беше основното занимание до 40я ден Sunglasses после нещата се регулират
успех!

# 7
  • Мнения: 4 358
Лулу, пий повече течности. Аз като изпия повече от 2 литра течности на ден и се препълвам.

# 8
  • Мнения: 6 472
Вода със захар не давам, чи вече и аз имам горчив опит с каката .
Тединка, аз пия по 2,5 л течности на ден и ям доста плодове, но изглежда не е само до това newsm78
Изцеждането не ме притеснява толкова, защото аз и без това нещо не го владея. По скоро ме притесни усещането за празнота в гърдите Confused Аз ги чувствах твърди и напрегнати само в деня, в който ми дойде кърмата и после си станаха меки, но въпреки това особено сутрин ги чувствах пълни (уф как го обясних). Другото, което ме наведе на мисълта че на детенце не му стига е неистовия и рев след ядене и факта, че се успокои след дохранването с размразена кърма.
Тази нощ изкарахме горе долу спокойно, но сега от сутринта е пак същата история Sad
Ще се борим до последно де Grinning Още не съм се предала Grinning
 

# 9
  • Мнения: 1 383
И моите гърди омекнаха още в края на първата седмица, а кърма имах. Не е показателно. Виж, реакцииите на бебето са важни. Може би наистина не се нахранва. Обаче не може да правиш изводи от 1-2 дни. Може би е само кризисен период. Кърми често и не се отказвай.

# 10
  • Мнения: 4 358
Ааа, никакво предаване  Wink Знам те аз - ти си борбено момиче  Grinning
На мен с Оги кърмата ми спря от много напрежение и от зле балансирана диета. Опитай да си по-спокойна, не си мисли и не се обвинявай, че нямаш кърма!
Обърни си пак внимание на диетата, въпреки че материята ти е доста позната и не вярвам да изкочи нещо от там  newsm78
И в крайна сметка - колкото, толкова! По-важно е детето ти да има спокойна и усмихната майка  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 323
Е не можете ли да приемете, че наистина кърмата й ще спре, каквото и да прави и че може да не преодолее проблемите?
Все пак става въпрос за хормони.

Разбира се, че няма да се предаваш толкова лесно, но не си дръж детето гладно много дълго време!

Лулуто, не се подтискай излишно, опитваш се да правиш най-доброто за детето си, пък каквото такова!
Слънчева, мно-о-ого рядко проблемът е хормонален!Не са мои догатки!А на Лекар-с главно Л, защото и моята педиатърка точно в този период каза-бе я да видим какво яде това дете. Отидохме на пробно кърмене и бебка от надутото парно+че си беше поспалива от жълтеницата заспа на втората минута - измерихме я и тя каза - о-о-о само 40 гр. ако плаче-гладна е- ама колики не може ли да са? питам аз! Не, ще дохранваш с Фризалак!Освен това ще кърмеш само на 3ч, защото не е недоносено и ще даваш вода ако плаче между храненията и нощем Twisted Evil Е, храни ли се гладно бебе с вода и как ще се стимулира кърмата така?newsm78 И така, преживях аз два дена в рев-ту тя, ту аз и накрая решех, че или ще спасявам кърменето със само няколко дни лежане с детето на спалнята и кърмене, когато промрънка, Или ще минавам на адаптирано! Е, полежах си няколко дни, поспах си и нещата са ок!
Мисълта ми е, че ако има желание да кърми, всяка жена може (с много малко изключения), а ако иска да храни детето си със заместител, пак зависи от желанието й. Фактът, че Лулуто пита и иска съвет и помощ, значи ще се справи Hug

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Определено не смятам че си сбъркала някъде. Всичко ще се нареди, продалжавай да опитваш. И аз смятам че с повече слагане на бебчо на гърдата нещата ще се подредят. Пък в крайна сметка, каквото стане.

# 13
  • Мнения: 980
Подкрепям напълно Зъхи. Кърми и през ноща, ползвай и хомеопатия, почивай и най-важното слагай бебка да суче постоянно. Трябва да се регулирате за няколко дни.

# 14
  • Мнения: 6 472
..... ползвай и хомеопатия.....
Може ли да ми препоръчате нещо newsm78

Сега да се похваля - позакърпихме пейзажа Mr. Green През нощта имах достатъчно кърма и беба спинка спокойно. Сутринта бях заприличала на новоизлюпена фолк певица след скорошна пластична операция на бюста Shocked От едната гърда изцедих повече от 100 грама и то след като се е нахранила беба. На следващото хранене изцедих и другата - някъде към 60 грама. Сега следобяд кърмата пак понамаля, но до колоко ми е известно следобед по принцип лактацията е по- слаба. Кърмих я по начесто (сиреч през около 1,5-2 часа) и за сега сме ок Grinning
СТранното е че лявата ми гърда е значително по- празна от другата newsm78 Беба суче еднакво и от двете, но като се храни от лявата изсуква всичко и се налага да дохранвам от дясната. От там изцеждам и два пъти по- малко мляко, от колкото от дясната Confused

Общи условия

Активация на акаунт