имам смъкнато влагалище

  • 4 704
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Днес бях на гениколог, преглед след раждането, за да разбера как съм.
Генеколожката само като ме видя ахна и каза, че имам смъкнато влагалище. В Шейново не са ме зашили добре, трябвало е да ми направят още 2 шева. Каза ми да не вдигам тежко и да не стоя дълго на крака. И това за цял живот. Иде ми да крещя и не мога да си намеря място. Още от сега не се чувствам пълноценна жена. Какво може да се направи, помогнете ми?

# 1
  • Мнения: 3 216
Мила и на идея си нямам какво да ти кажа,защото хич не сьм запозната с тези неща.Само искам да ти кажа ,че сьм сигурна ,че ще измислите нвщо.Не губи надежда и не приемай нещата така като за цял живот.Сега медицината е доста добре развита и сьм сигурна,че ще се намери разрешение на проблема.А за тези доктори #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 2
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Такава диагноза за първи път чувам Thinking.Защо не отидеш и при друг гинеколог, все пак да чуеш две различни мнения.А и не мисля, че при този напредък на медицината, нещо може да е за цял живот, така че не се притеснявай много!

# 3
  • Мнения: 919
За съжаление имам богат  опит с ТЪПИ лекари #2gunfire и моя най-искрен съвет е да посетиш още поне един лекар.Успех

# 4
  • София
  • Мнения: 11 658
Да чувала съм за такова нещо,но най добре иди и на друг лекар.Имам близка с този проблем.Доколкото знам /без да съм медицинско лице/ се поставя спирала,която придържа.Аз самата се опасявам от такова нещо и още не съм отишла на лекар.Получава се в резултат на раждане.Наистина не трябва да се вдига тежко.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 845
И аз съм чувала за това и че се поставя някакъв пръстен или халка
/ незнам точно как се нарича/.
Би ли казала дали има някакви симптоми или нищо не се усеща и се установява само след преглед.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 658
И аз съм чувала за това и че се поставя някакъв пръстен или халка
/ незнам точно как се нарича/.
Би ли казала дали има някакви симптоми или нищо не се усеща и се установява само след преглед.
Мисля че се нарича песар,всъщност май не е точноо спирала,а халка.

# 7
  • Мнения: 91
Искам да те успокоя, че това, което са ти казали, не е рядко явление. Наблюдава се често при профилактичния преглед на  жени скоро след раждането. Понякога може да се коригира чрез ежедневни упражнения за тазовото дъно. Ако това не помогне, се прави една пластика на влагалищната стена, което е манипулация за не повече от 20 мин. Моят съвет е да опиташ с тези упражнения и да се прегледаш при същия или друг лекар след известно време - 2-3 месеца. Важното е да не се отчайваш.

# 8
  • Мнения: 705
аз имам същият проблем и моят гинеколог ме посъветва да раждам отново нормално, за да може да се коригира. по принцип свличането започвало да създава проблеми към 40-45 години, когато имало опасност да не можеш да се сдържаш като ти се пишка. затова е добре да се коригира, което (според него) е козметична процедура.
не се притеснявай, наистина явно е нещо което се коригира козметично!

# 9
  • Мнения: X
Това, което аз знам е, че се прави пластика и нещата се оправят. Говори с лекарите, те ще ти кажат. Такова нещо "до живот" ми се струва доста крайно.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Срещнах една стара тема по този въпрос.
Нямам информация, Светла, обаче искам да те успокоя, че навярно не е такъв голям проблем и сигурно има разрешение. Иди и на друг доктор, сигурно ще те посъветва нещо, а възможно е и да отхвърли първоначалната диагноза?
Мисли за бебочеството и ти пожелавам много щастие!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 123
аз розих преди 5 дена, и когато доктора ми започна да ме шие след епизиотомията ми каза, че перинеума ми е доста разтегнат. Каза ми че може да се коригира след няколко години с пластика. Не съм сигурна, че твоята диагноза и съвсем същата, но ако става въпрос за едно и също нещо - коригира се, не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 2 531
И аз имам спадане след първото раждане.Само че аз имах и оплаквания- изпусках се като ми се приходи по малка нужда! Правих упражнения и се подобриха нещата.Сега обаче още през 6 месец на бременоста усетих как се посмъкна всичко надолу. Раждането мина без шевове но ми каза лекаря че доста се е поразтегнала задната стена на влагалището. Е сега не се напишквам, но ми е трудно да ходя по голяма нужда Confused.Още не съм отишла на преглед, по принцип знам че окончателна оценка на състоянието се прави шест месеца след раждането.А дотогава стягай с гимнастика!Определено помага Wink

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... може да се коригира след няколко години с пластика. ..

Мдааааааа.
На майка ми й правиха пластика преди 8-9г. ефекта е почти 0-лев, за жалост. Само дето изтърпя неприятни моменти... Tired

Отиди и на 2-ри лекар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт