защо облегалките на количките са повдигнати?

  • 2 923
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Някой може ли да ми каже по какви неведоми НАУЧНИ причини америкнските колички, а и последните модели европейски, нямат напълно легнало положение. Сигурна съм, че имат сериозни основания и че едва ли са пренебрегнали мнението на педиатрите, но ЗАЩО е така? Аз имам такава количка, но педиатърката ми е против да я ползвам. На всичкото отгоре, когато монтирахме столчето за кола за новородено, което дори има 'нивелир' за точното положение на седалката и няма как да сме объркали поставянето, също е доста надигнато, да не кажа, че бебо направо си седеше, а не е навършил месец.

# 1
  • Мнения: 1 975
Защото това са спортни колички! Тоест - се ползват след като бебето навърши най/малко 6 месеца. А до тогава трябва да си купиш количка с кош, или да си купиш кош който може да се ползва на твоята количка Sign Exclamation

# 2
  • Мнения: 245
Няма никакво съмнение, че количката е за новородено, столчето за кола се монтира не нея и също е за новородено. Виждам нови модели комбинирани колички, които също са надигнати, което ме навежда на мисълта, че СИГУРНО ИМА ПРИЧИНА. Една мама ми писа, че в Щатите всички са такива, така че въпроса си остава - Защо, по каква причина?

# 3
  • Мнения: 1 975
Цитат на: OnkoPonko
Няма никакво съмнение, че количката е за новородено, столчето за кола се монтира не нея и също е за новородено. Виждам нови модели комбинирани колички, които също са надигнати, което ме навежда на мисълта, че СИГУРНО ИМА ПРИЧИНА. Една мама ми писа, че в Щатите всички са такива, така че въпроса си остава - Защо, по каква причина?



Тези дето са със столче и всичко те са от тея за пътувания... дето се сгъват и пренасят лесно.
Не мисля че са одобрени за всекидневна употреба, а само за кратки моменти когато сте на пазарлък или на почивка. И аз имах една такава количка със стол която стоеше сгъната в багажника на колата....

# 4
  • Мнения: 182
Аз пък непрекъснато си използвам този тип количка. Докато беше на 1-2 месеца, го слагах в кошницата, дето се слага в колата. Тя като се сложи в количката, бебчо си лежи. По цял ден си прекарвахме навън и той свикна да спи на чист въздух.

# 5
  • Мнения: 3 478
е нашата зимна количка си е купена тук, чиполино орхидея ли беше или маргарита, вече не помня, но облегалката на уж напълно легналото положение все пак си е леко повдигната, а и така като гледам май само количките с кош са с напълно хоризонтално положение.

# 6
  • Мнения: 4 414
Цитат на: OnkoPonko
Няма никакво съмнение, че количката е за новородено, столчето за кола се монтира не нея и също е за новородено. Виждам нови модели комбинирани колички, които също са надигнати, което ме навежда на мисълта, че СИГУРНО ИМА ПРИЧИНА. Една мама ми писа, че в Щатите всички са такива, така че въпроса си остава - Защо, по каква причина?

не зная каква е причината, но специално питахме доктор за кошницата за кола за малко бебе/нашата също може да се монтира на количка/ и той каза, че е напълно безопасно бебето да "седи" в нея, защото извивката следва гръбчето и не се натоварват костите...знам само, че са правени по подобие на седалките на автомобилните състезатели Grinning
на мен лично ми се струва, че беба е доста сгъната в тази кошница, но тя май си се чувства добре Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 366
Тези кошници са много удобни - можеш да си разнасяш бебето навсякъде. Но при прегледа при д-р Драганов го попитах за тях и той каза, че е добре да слагаме бебка вътре като направи 3 месеца. Само че ние бяхме на преглед седмица преди да направим 3 месеца и бяхме изкарали вътре целия 2-ри месец. Не бих казала, че ни се отрази, но все пак... Другото, което се оказа проблем с времето - нашето кошче е на Чико и се люлее. Малката се научи да рита ритмично и с двете крачета и сама да се люлее. До тук всичко добре, но с времето отказваше да си спи в креватчето - че то не се люлее.  Imp  Бая зор видях да я научка да спи в него. Така че - кошетата са супер удобство, но си носят и рисковете.

# 8
  • Мнения: 1 975
Цитат на: vassbil
Тези кошници са много удобни - можеш да си разнасяш бебето навсякъде. Но при прегледа при д-р Драганов го попитах за тях и той каза, че е добре да слагаме бебка вътре като направи 3 месеца. Само че ние бяхме на преглед седмица преди да направим 3 месеца и бяхме изкарали вътре целия 2-ри месец. Не бих казала, че ни се отрази, но все пак... Другото, което се оказа проблем с времето - нашето кошче е на Чико и се люлее. Малката се научи да рита ритмично и с двете крачета и сама да се люлее. До тук всичко добре, но с времето отказваше да си спи в креватчето - че то не се люлее.  Imp  Бая зор видях да я научка да спи в него. Така че - кошетата са супер удобство, но си носят и рисковете.



i az imam kownica . zapopohnax da q polzvam kogato smenix kowa sus sportnata sedalka  Wink  super udobni sa!

Общи условия

Активация на акаунт