Как да се успокоя...

  • 899
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
за да кърмя бебето?
Снощи бях на гинеколог и ми поставиха диагноза смъкнато влагалище. В Шейново не са ме дозашили, а и понеже ми е второ раждане се е получило това. Почти постоянно плача от вчера и 2 нощи въобще не съм мигнала. Кърмя бебето постоянно, защото я усещам че дърпа ли дърпа, ама устата й не се пълни като преди, а като се присетя пак започвам да плача. Вече веднъж я нахраних със кърма от запасите. Кажете ми нещо,че ще се побъркам. Обичам ви.

# 1
  • Мнения: 1 383
Ти си я кърми, дори малко да ти намалее кърмата от стреса, после ще се оправи. Какво се прави при такава диагноза? Не ми звучи като нещо непоправимо. Операция , рехабилитация, трябва да има начин.

# 2
  • Мнения: 980
Говори с личния си лекар или с друг, на който имаш вяра. Той ще разясни какво лечение трябва да се приложи. Първо, разясни първия проблем и след това гушни детето и се отдай на кърменето.

# 3
  • Мнения: 967
Опитай с цялата воля, която имаш да се успокоиш, гушни си детенцето, помилвай го, радвай му се и го кърми често. От стрес кърмата може да намалее драстично и рязко (казвам го от опит) и само от тебе си зависи дали ще избереш да хленчиш и да  си го изкараш на горкото дете или да се вземеш в ръце и да се справиш мъжки със ситуацията. Едното зло вече е станало, но е в твоите ръце да не допуснеш да стане второ зло - като ти спре кърмата. Извинявай, че ти говоря така, но искам само да проумееш, че ЗАВИСИ ЗАМО ОТ ТЕБ И НИКОЙ ДРУГ да си кърмиш детето и да му покажеш, че мам е силна и няма да се предаде пред трудностите! Всички сме с теб и вярваме, че ще се справиш  Hug

# 4
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Светла, знам, че не ти е лесно точно в този момент, но все пак имай предвид, че това не е чак толкова страшна диагноза. В по-лека форма можеш да се оправиш само с упорито практикуване на упражненията на Кегел, а дори и да се наложи операция, тя е доста лека и на практика козметична. Не се притеснявай, кърми си детето, въпросът изобщо не е спешен!  Wink

# 5
  • Мнения: 8 451
Не знам,какво точно означава диагнозата ти,но не ми звучи като нещо фатално и непоправимо.Това,което ти трябва в момента е да мислиш само за детенце.И аз след раждането имах тежък проблем и лежах в болница.Не беше сигурно,дали ще се оправя и дали ще мога да кърмя.Въпреки всичко вярвах и не допусках и съмнение,че няма да успея.
Изчакай един-два дни и се консултирай с лекар,какво е необходимо да направиш и какво зависи лично от теб.И знай,че имаш моята виртуална подкрепа! Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Не знам нищо за тази диагноза и ако не ти е проблем сподели повече за това.
Искрено ти съчувствам и се надявам да намериш сили да преодолееш психическия стрес и да продължите с кърмнето по старому. Както са ти казали и по-горе - всичко е в твои ръце. Успокой се и мисли от добрата страна, не се оставяй на черните мисли да те завладеят, така и кърменето ще потръгне и ти ще се чувстваш по-добре.

Надявам се да успееш  bouquet

# 7
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Светле, а ти посети ли и друг лекар?А и този, при който ходи не ти ли назначи някаква рехабилитация,медикаменти( в случая не знам дали са подходящи newsm78)...Мисля, че нещата са поправими, но те разбирам, че си в стрес.Успокой се миличка,всичко ще си дойде на мястото, просто много ти се е насъбрало.Като помислиш малко, ще се насочиш към подходящото възстановяване,и колкото и страшни да ти изглеждат сега нещата, един ден ще са зад гърба, сигурна съм.Успех! Hug

# 8
  • Мнения: 6 472
Ами ако ти ще те успокои - след първото раждане и аз имах смъкнато влагалище Whistling Направиха ми пластика - 20 минути под местна упойка и проблемът беше решен Grinning После не съм имала проблеми Wink
Тъй че успокой се и си кърми сладурчето Hug
Между другото при по- леки форми на смъкване даже не се налага тагава интервенция - правят се упражнения и физиотерапия Grinning

Общи условия

Активация на акаунт