Моля помогнете спешно -специалисти пулмолог и алерголог

  • 23 938
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 23
Здравейте мами ,вчера бях пуснала тема  по нашия проблем    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=445089.0   Та след вашите отзиви решихме с мъжа ми да заведем детето и то по спешност на специалисти които наистина да ни помогнат .
Сега вече толкова много кашля...че се повръща чак...свирят му гардите по някога..дави се  уж не било астма викат лекарите...на алергограма го водих ..към нищо няма алергия...но всичко това е толкова съмнително не им вярвам на нашите лекари(велико търново) та много бих била благодарна ако някой помогне с  информация за истински лекари които НАИСТИНА помагат. Какво ще кажете за доктор Куфарджиева ?Ако ми кажете и за други би било чудесно .Благодаря предваротелно

# 1
  • Мнения: 7
Пратих ти ЛС.Доволни сме и от двете лекарки.
Дано по-скоро се оправи малкият юнак!Кураж!

П.П.В Плевен има и др.лекари,но ние ходим при тази за която ти писах.Работното време на центъра е 9-19ч.от понеделник до петък.
П.П.2Давам ти инф.за пулмолози.За алерголог не мога да ти препоръчам-след горчивия опит с тази от нашия град не съм търсила помощ от такива специалисти.

Последна редакция: чт, 12 ное 2009, 08:27 от Pepi-Titi

# 2
  • Мнения: 7
Пратих ти ЛС.Доволни сме и от двете лекарки.
Дано по-скоро се оправи малкият юнак!Кураж!
[
П.П.В Плевен има и др.лекари в този център,но ние ходим при тази за която ти писах.Работното време на центъра е 9-19ч.от понеделник до петък.

# 3
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Здравейте незнам от София ли сте но аз мога да ви препоръчам доц. Тодоров работи в Исул той  е уши нос гърло страхотен специалист. И  Мандаджиева тсъщо уши нос гърло и същевременно алерголог във Военно Медецинска Академия!!!

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте,ние имаме същият проблем остра кашлица и сополи,и като се почне спиране няма.Да при нас има установен алергичен ри нит,но нали знаете че алергиите много често водят до асма!За това най добре е ако имате възможност  потърсите др.Мустафов ,(София ).много добър алерголог  е!Успех!

# 5
  • Мнения: 2 865
mimi4650, писах ти на лични.

# 6
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Моя син го тестуваха на 4г когато беше силна кашлица постоянно кашля особено вечер беше кошмар все едно е болен от бронхит. И д-р Мандаджиева го тестува между другото вчера по БТВ я  даваха в новините че има безплатни тестове във Военно Медецинска Академия за установяване на алергии. При сина ми беше установено алергия от плесени и мухали при промяната на сезоните се прояваваше потискахме я с Зиртик. Казаха че с напредване на възрастта при децата алергията отшумява.Пожелавам успех на всички!!!

# 7
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Здравейте,ние имаме същият проблем остра кашлица и сополи,и като се почне спиране няма.Да при нас има установен алергичен ри нит,но нали знаете че алергиите много често водят до асма!За това най добре е ако имате възможност  потърсите др.Мустафов ,(София ).много добър алерголог  е!Успех!
Моя братовчедка е водила детето си при д-р Мустафов и е много доволна.

# 8
  • Мнения: 60
Д-р Мустаков
 Peace
напишете името в гугала и ще му откриете координатите
успех

# 9
  • Мнения: 1 237
Водила съм детето си на пулмолог във Велико Търново (ако авторката е от тука,поне с такова впечатление останах) при д-р Кюлиева.

# 10
  • Мнения: 1 484
От къде  си Мими  в  Плевен  има  Астма  център  идва  един  много  добър професор  ако  искаш ми  пиши  ще  ти дам  телефон.Съпругът ми  ходи  при  него  и  е  много  доволен.

# 11
  • Мнения: 20
Ние също ходихме при д-р Мустаков и изобщо не сме доволни!
Никакво внимание не обърна на детето! Close
Лично аз не го препоръчвам!

# 12
  • Мнения: 2
Здравейте,знаете ли дали днес има преведени детски

# 13
  • Мнения: 1 484
Това  е  темата  за  детски  едва  ли  тука  някой  ще ти  отговори.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447819.0;topicseen

# 14
  • Мнения: 1 984
добре де един остър бронхит или бронхиолит не може ли да овладее вашият педиатър? предписаха ли вентолин? фликсотид? детето има ли температура?
защо се хвърляте да търсите асма и алергии /не че е задължително между двете да има нещо общо/?

# 15
  • Мнения: 3 146
добре де един остър бронхит или бронхиолит не може ли да овладее вашият педиатър? предписаха ли вентолин? фликсотид? детето има ли температура?
защо се хвърляте да търсите асма и алергии /не че е задължително между двете да има нещо общо/?
Добре де, а вие кога ще се научите да четете целите постове на хората и после да давате от вашите съвети тип - всичко е много просто...?! Ми жената беше пуснала цяла тема, прочетете я, пък после коментирайте!!!

# 16
  • Мнения: 1 984
добре де един остър бронхит или бронхиолит не може ли да овладее вашият педиатър? предписаха ли вентолин? фликсотид? детето има ли температура?
защо се хвърляте да търсите асма и алергии /не че е задължително между двете да има нещо общо/?
Добре де, а вие кога ще се научите да четете целите постове на хората и после да давате от вашите съвети тип - всичко е много просто...?! Ми жената беше пуснала цяла тема, прочетете я, пък после коментирайте!!!
Вас ли питам?

# 17
  • Мнения: 1 484
Авторката  защо  не  пише  дано  всичко  е  наред при  тях.

# 18
  • Мнения: 1 984
Авторката  защо  не  пише  дано  всичко  е  наред при  тях.
дано... горките, доста изстрадаха.

# 19
Момичета извинявам се ,но дали ще може някой да ми обясни какво представлява теста за деца/за алергии/,детето ми е на 2 г.и ще трябва да го тествам

# 20
  • Мнения: 1 484
Момичета извинявам се ,но дали ще може някой да ми обясни какво представлява теста за деца/за алергии/,детето ми е на 2 г.и ще трябва да го тествам
Много е  малък за  тест,доколкото  знам се  прави  след 4  годишна  възраст.

# 21
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
 Подкожно вкарват алергени малки капчици в ръчичиката за няколко минути и после отчитат резултата ако реагира зачервява се кожата или се надува поне при нас беше така.

# 22
  • Мнения: 11 897
Използвам темата, за да не отварям нова.След кръвен тест на алергии се  налага да направим и кожен.Но съм чувала, че не е особено подходящо за деца до определена възраст.Не съм от хората, които се доверяват на "Една жена ми каза", но от друга страна и на лекарите за съжаление нямам особено доверие.

Моля да  ми помогнете със съвет, детето ми е на 4год, опасно ли е за възрастта му да се правят кожни тестове за алергии.Другият проблем е, че аз  /без да претендирам за компетентно мнение/ не виждам някакви кой знае какви признаци и симптоми на заболяване.Проблемът при моето дете е трета сливица и предстоящо  евентуално премахване, затова ни изпратиха и на алерголог

# 23
  • Мнения: 1 984
Използвам темата, за да не отварям нова.След кръвен тест на алергии се  налага да направим и кожен.Но съм чувала, че не е особено подходящо за деца до определена възраст.Не съм от хората, които се доверяват на "Една жена ми каза", но от друга страна и на лекарите за съжаление нямам особено доверие.

Моля да  ми помогнете със съвет, детето ми е на 4год, опасно ли е за възрастта му да се правят кожни тестове за алергии.Другият проблем е, че аз  /без да претендирам за компетентно мнение/ не виждам някакви кой знае какви признаци и симптоми на заболяване.Проблемът при моето дете е трета сливица и предстоящо  евентуално премахване, затова ни изпратиха и на алерголог


може би заради анестезията?

# 24
  • Мнения: 4 406
И аз да се възползвам от темата да попитам, колко е цената на първичен преглед при д-р Мустаков ?

# 25
  • Мнения: 11 897
По една случайност вчера разбрах, че в учебниците пишело минимална възраст за кожни тестове-5 години.Моят син наскоро навърши 4 .Алерголожката настоява за тест, GP- също.

Моля, кажете какво да правя, няма да си простя ако навредя на детето.
Има ли мами лекарки?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Ние бяхме в университетската болница в Пловдив. Там му направиха пълни изследвания.
Такава картина като вашата дадохме миналата година. Кашлица, задух .... без Т, без почти никакви промени. Астматичен спазъм...и така 2-3 седмици. Направихме снимка и даде картина на бронхит + емфизем. Това е точно рисунъка на астмата. Да ама не. Оказа се бронхиолит. На кръвната картина с диф. броене нямаше данни за алергия и това ни наведе на мисълта за бронхиолита. 1 курс с правилния АБ оправи нещата. Но после имаше 3 месеца пазене.

# 27
  • Мнения: 3 146
На кръвната картина с диф. броене нямаше данни за алергия и това ни наведе на мисълта за бронхиолита.

За първи път чувам, че от ПКК с диф. броене може да се устонови дали детето има някаква алергия. По кой параметър се търси?
Питам, понеже синът ми е чувствителен към алергени, но ПКК и диф. винаги са му наред. За да се установи, му правиха IgE total.

# 28
  • Мнения: 1 984
На кръвната картина с диф. броене нямаше данни за алергия и това ни наведе на мисълта за бронхиолита.

За първи път чувам, че от ПКК с диф. броене може да се устонови дали детето има някаква алергия. По кой параметър се търси?
Питам, понеже синът ми е чувствителен към алергени, но ПКК и диф. винаги са му наред. За да се установи, му правиха IgE total.
търсят се увеличени еозинофили.

Общи условия

Активация на акаунт