Помогнете ми със закуската

  • 398
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 545
Привет на всички!
Ние сме вече на 11 и 1/2 месеца и се кърмим доста успешно, даже май прекаляваме. Проблема е че не закусваме твърда храна ... нито попара, нито филийка хляб, нищо не му харесва за закуска и затова си караме на кърма. Притесняваме че дете на тази възраст вече му трябват според мен по-големи количества твърда храна...къде бъркам? Как да почнем да закусваме

# 1
  • София
  • Мнения: 2 210
Моят син така и не прояде попара.  Кърма не отказва по никое време на денонощието. На закуска му правя:
бебешки грис с масло и сирене
ка4амак с масло и сирене
овесени ядки (с мляко, кърма или вода)+плодове (или масло и сирене)
кус-кус на Плазмон (по-едрите фигури не ги иска) с масло и сирене.
Опитай нещо алтернативно на попарата.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Няма да е зле да напишеш как се храни през другото време. Какво количество изяжда, колко пъти дневно?
Може би детето просто си има предпочитания към кърмата, много бебета са така и започват да ядат повече твъри храни чак след годинката. Опитай предложнията които ти е дала Еми, ако не одобри - кърми и продължавай да предлагаш периодично някаква закуска. Ще прояде рано или късно  Wink

# 3
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И моят син доскоро я отказваше закуската, просто най обилни са му сутрешните кърмения и не огладнява.Сега го кърмя към 6-7  за сутрешно, а към 9.30-10ч давам закуска,или по-скоро я пробутвам между кърменията Wink.Пробвай, може да проработи и при вас. Grinning

# 4
  • Мнения: 473
Моят син и до ден днешен -на 1г. и 4 м. няма стабилна закуска както останалите деца на неговата възраст. Сутрин като се събуди се кърмим порядъчно и стабилно, след това хапва плодове - банан с нещо - според сезона комбинация някаква, и така до обяд. Започва да проявява по голям интерес към закуската си едва след годинката - допреди това  Naughty
Пробвала съм и ако дам по засищаща закуска - след това има проблеми с обяда - муси се, и аз предпочетох да хапва плодове и да изяжда с добър и завиден апетит обяда си.

Общи условия

Активация на акаунт