бяло течение...?

  • 1 021
  • 14
  •   1
Отговори
здравейте.искам да попитам дали е нормално по време на бременност жената да има вагинално течение?опасно ли е?трябва ли да се каже това на гениколога?моля ви пишете ми ако сте се сблъсквали с такъв проблем.благодаря ви предварително
. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 20 сеп 2005, 15:06 от Reza

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Трябва да казваш всичко на гинеколога си!
Дали е безопасно може да каже само той, след съответните изследваня....

Иначе - да. Често се случва и обикновено няма нищо страшно.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 603
Трябва да му кажеш, защото може да са гъбички.
Но може и да не са, така че не се притеснявай предварително

# 3
  • Мнения: 108
И аз имам тоя проблем. Споделих го с гинеколога и той каза че няма никаква опасност за бебето. Така че не се притеснявай. На мен моя доктор ми каза че четвъртия месец ще направи изследвания и ще приложи лечение. За всеки случай попитай и твоя доктор.

# 4
  • Мнения: 1 735
На мен малко ми остана... но ми се появи съвсем скоро някакво течение.Утре съм на консултация,ще питам по-подробно,и ще пиша ако мога да помогна с нещо.

# 5
  • Мнения: 160
Здравей,аз съм вече на края на бремеността и от 2 седмици съм с течение.Взеха ми секрет и се оказа,че имам гъбички.Това е нормално явление и почти всяка 2-ра бременна се оплаква.Обясниха ми,че могат да се получат дори и  от смяна на храната.Т.с.ако наблягаш на един вид храни,а избягваш друг.
В момента съм на глобули,които се поставят във влагалището,но изрично трябва да се лекуват.
Успех и не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 179
Аз също съм на финала и съм с прозрачно течение от скоро.На последната консултация преди дни попитах лекарката за течението, което и тя видя и ми каза,че е нормално-нали бебето трябвало да се плъзне някакси. Когато е без сърбеж,цвят и мирис май всичко е о.к.Най-добре е да се направи изследване.
И както е писала ira72 добре е да се консумира много кисело мляко-убивало гъбичките-поне така съм чела

# 7
Съвсем нормално е....лигавицата е набъбнала и се подготвя за раждането...така ми казаха на мен

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При мен съм забелязала,че като хапна повече сладко дори ми се появява сърбеж.

# 9
  • Мнения: 6 164
Уууфф, тая тема ми е най-омразната.  Sad Откак се помня имам някакво слабо бяло течение и никога не ми откриха нищо нередно по изследвания (да чукна на дърво). Затова много сериозна хигиена и всичко е наред. Никога не съм имала сърбежи, миризми или каквото и да е там. Малко се засилва като настина май. Малко преди да забременея ми откриха малка раничка, а на цитонамазката всичко си беше съвсем наред и докато се измисли какво ще я правим - хоп бременна и сега ще стискаме палци да няма проблеми. Направо ви завиждам, че по 2 седмици само траете това нещо.

# 10
  • Мнения: 7 186
Нормално е по време на бременност да имаш по- обилно течение, но ако все пак забелязваш нещо нередно най- добре отиди при гинеколога си и пусни една посявка за всеки случай.

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
За всяко нещо, което различно от нормалното ти състояние се съветвай с гинеколога си!
Аз съм със засилена секреция още от началото на бременноста, гинеколога го знае и периодично прави изследване на влагалищен секрет. Бялото течение не винаги е проблем, но трябва да се следи...

# 12
  • Мнения: 592
И аз се включвам само за да те успокоя, че е съвсем нормално. Иначе вече разбра как стоят нещата от другите, да не се повтарям. Не се притеснявай  newsm10 и леко бременеене от мен!

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Нормално е да имаш течение през бременността, но притеснително е само ако е причинено от някаква инфекция- гъбички или бактерии. За да се установи това, се взима вагинален секрет. Лекува се след навършен 3-и месец от бременността.

# 14
  • Мнения: 5 183
Всяка от нас може да ти даде съвет, основан на нейния опит през бременността, но ние не можем да знаем каква е при4ината за ТВОЕТО те4ение. Така 4е - не пропускай да информираш лекаря, който те следи!!!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт