Противоменингитна ваксина - кога и откъде?

  • 901
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Здравейте, момичета!
Интересува ме кога сложихте противоменингитната ваксина на бебчетата си - вчера бяхме при педиатърката на Гери и се сетих да я потам ,понеже знам,ч е е по желание, кога се слага и тя ми каза,че препоръчвала да се сложи на детенце като навърши годинка и ми обясняваше как другият месец ще я боцне веднъж само, а иначе трябвало 3 пъти[izchervqvam se] Моля ви, кажете ми какво знаете за това и откъде мога да я закупя, ако решим да слагаме на Гери?
Благодаря ви предварително[usmihvam se]

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Попитай педиатъра каква ваксина ти препоръчва и проверете в склада на Търговската лига. Там би трябвало да има всички ваксини и в срок на годност.

# 2
  • Мнения: 3 663
На Таня сме слагали Act HIB -  имунизация на 8 месеца и реимунизация на 10
лошото е, че вече изхвърлих листовките, но доколкото си спомням наистина ако се сложи след годинка се слага еднократно
мисля, че според повечето имунизационни календари обаче (но не и нашия Confused )се слага преди годинката, но не честно казано не съм 100% сигурна
ние така направихме по препоръка на нашата педиатърка, в която имам голямо доверие
иначе я купихме от аптека Ремедиум, но в Гео Милев (само там я имаха) - някъде към 18лв струва
оказа се че не е от най-внасяните ваксини  Confused
дано да съм помогнала  Wink

# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На Таня сме слагали Act HIB - имунизация на 8 месеца и реимунизация на 10
лошото е, че вече изхвърлих листовките, но доколкото си спомням наистина ако се сложи след годинка се слага еднократно
мисля, че според повечето имунизационни календари обаче (но не и нашия Confused )се слага преди годинката, но не честно казано не съм 100% сигурна
ние така направихме по препоръка на нашата педиатърка, в която имам голямо доверие
иначе я купихме от аптека Ремедиум, но в Гео Милев (само там я имаха) - някъде към 18лв струва
оказа се че не е от най-внасяните ваксини Confused
дано да съм помогнала Wink

Ако ти е далече тази аптека и утре не вали мога да проверя и да ти пиша следобед?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 402
Сигурно ще преместят темата ти в "Здравния" ... но все пак .. преписвам ти дословно то Противомвнингитната ваксина на дъщеря ми /ActHiB/
- при започване на имунизацията преди 6-месечна възраст: 3 инжекции по 0,5мл с едномесечни интервали помежду им, последвани от реимунизация с една доза от 0,5 мл на 18 месечна възраст
- при започване на имунизацията между 6 и 12 месечна възраст : 2 инжекции по 0,5 мл, посатвени през интервал от 1 месец, последвани с една доза от 0,5 мл на 18 месечна възраст
-при имунизация на деца между 1 и 5 годинки : прилага се само една имунизационна доза от 0,5 мл

Аз купих и двете опаковки от нашата аптека

# 5
  • Мнения: 3 663
само да кажа, че то май по-добре е първо да се звънне по тел в аптеката и тогава да се ходи
може сега да я имат на друго място
ето тел на аптеки Ремедиум (преписани от една торбичка Simple Smile )
ул Граф Игнатиев - 980 66 91
Ул Добруджа 15 - 981 31 29
ул Шишман 17 - 987 03 30
бул Гео Милев 35 - 971 03 30

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз лично я сложих ваксината еднократно след навършване на годинка. Не виждам смисъл да се боде 2 или 3 пъти под годинка. Иначе единствената фирма, която веднага може да ти осигури ваксината е Фармател. Аз питах преди време - ето и линка, за да прочетеш какво информация ми дадоха тогава мамите Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32869.0

# 7
  • София
  • Мнения: 1 402
Аз лично я сложих ваксината еднократно след навършване на годинка. Не виждам смисъл да се боде 2 или 3 пъти под годинка. Иначе единствената фирма, която веднага може да ти осигури ваксината е Фармател. Аз питах преди време - ето и линка, за да прочетеш какво информация ми дадоха тогава мамите Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=32869.0


Смисъла при нас е ранното тръгване на детска градина или по-точно ясла ...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, намерих къде съм писала по въпроса във форума и ти го копирам:
"Да допълня - пак от листовката на АктХиб:
При започване на имунизацията под 6 месеца - 3 кратно  с Дифтеткок - на отделни места, а ако се ползва комбинираната Tetracoq - на едно място и реимунизация на 18 месеца.
Между 6- и 12 весеца - 2 инжекции с интервал от 1 месец и реимунизация на 18 месеца
При имунизация между 1 и 5 годинки - еднократна доза. Аз лично ще направя последното, не виждах смисъл да  дупча малката толкова много както в горните случаи.
Реакции като болка и зачервяване се наблюдавали в 5 до 30%, като тези симптоми или висока температура се наблюдават по-рядко при самостоятелно прилагане на ваксината.
И на последно място - освен противоменингитно действие, ваксината предпазва и от септицемия, целулит, артрит, епиглотит и др. причинен точно от Haemophilus influenzae тип В!"

Значи ако бързате за градина - виж, аз съм написала как се слага под годинка. Сега не мога да намеря листовката, но горното тогава точно от там го преписах. Ние нямахме никакми странични ефекти, освен леко зачервено краче за 2-3 дена, ама малката не му обръщаше внимание!
Успех, ако искаш погледни и този линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=36417.0

# 9
  • Мнения: 2 028
защо поставянето на противоменингитната ваксина е свързано с тръгване на ясла/детска градина?  Embarassed

# 10
  • Мнения: 955
Аз също мислех да сложа на сина ми тази ваксина, колкото си може по-рано, но изчаках да минат всички други и когато стана на 1 г. и 4 мес. няколко дни преди да го пусна на ясли го инжектираха. Педиатърката имаше тази ваксина и то на прилична цена - 20 лева. Сама реших да изчакам тъй като преди да тръгне на ясли той не е имал кой знае какви контакти с чужди хора и деца. Но вече преди да тръгне на ясли не можех да си помисля, че ще го пусна без тази ваксина. Чувала съм поне за 2 трагични случаи с произход на инфекцията - детската градина. Всичко е заради това, че ние родителите не можем да гледаме болните си деца в къщи, даваме ги в градината болни и това е много страшна предпоставка за менингита. Да пази господ!

Общи условия

Активация на акаунт