За кристалните чаши, скъпите сервизи и ред други неща ...

  • 43 717
  • 410
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 364
http://www.duralex.fr/

Френски са, да.
Има и каталог, в който има различни цветове.
Реално това е някакво закалено стъкло - пише, че е 2.5 пъти по-устойчиво от обикновеното.
Но истината е, че падне ли върху плочки, все се чупи.

 Party  По най-голяма случайност сега открих едни чаши гиганти, в които си правя мляко с кафе..
          Аз даже не знаех, че са дуралекс!

# 196
  • София
  • Мнения: 11 895
В момента ползвам такъв сервиз. http://www.luminarc.org/templates/FicheLigne.aspx?idMarque=U& … 84&idConcept=
Red Леко са прозрачни, но аз нямам много опит с общественото хранене. Трудно се чупят и са много практични- мият се в миялна, затоплят се в микровълнова и тн. Не е майсенски порцелан, но мога да си позволя да ги сменя, когато ми омръзнат. А те омръзват.

# 197
  • София
  • Мнения: 7 174
Именно, страшно писва.
Обаче на пазара според мен липсва достатъчно изобилие от семпли, нескъпи, едноцветни сервизи.
Има няколко модела и това е.
Останалите са все шарени.
Аз лично адски трудно харесвам "десени".

# 198
  • София
  • Мнения: 11 895
Именно, страшно писва.
Обаче на пазара според мен липсва достатъчно изобилие от семпли, нескъпи, едноцветни сервизи.
Има няколко модела и това е.
Останалите са все шарени.
Аз лично адски трудно харесвам "десени".
И аз, но след няколко серии едноцветни- един черен сервиз, два бели започнах да налитам на шарено.  Crazy Ако ми беше показал някой този син десен щях да прихна, но сега съм негова  горда притежателка. Mr. Green Когато го купувах в магазина на Луминарк имаше страхотен чисто бял порцелан, с дискретни форми, но ми беше много, много скъп.  Sad

# 199
  • Мнения: 5 228
Къде има такъв магазин?

# 200
  • София
  • Мнения: 7 174
Ами да, Бояна, аз пък не си представях, че ще се храним в кафяв Дуралекс, ама на - храним се.
Между другото, някой да е попадал на магазин за хотелско оборудване, в който да се предлагат приятни сервизи на прилични цени?
В ресторанти към хотели, които определено не са снабдени с петте звезди, съм виждала страшно хубави семпли, бели, леки порцеланови чинии.  Thinking
Ама май тука вече навлизаме в тематиката на друг подфорум.

# 201
  • София
  • Мнения: 11 895
Ресторантските сервизи са ужасно скъпи. Не задължително да са дизайнерски, но е нужна издържливост на материала. Продават на едро и мъничък сервиз ще ти излезе още по- скъпо. Говоря от опит, защото по неведоми пътища се наложи през последните няколко години да помагам с оборудването на един ресторант с посуда. Ако попадна на нещо на прилична цена ще ти пиша на лични.

# 202
  • Мнения: 4 892
Aз лично не намирам нищо грозно в показаните на снимката дуралексови чинии. Даже изглеждат много симпатични на тази снимка, барабар с кошницата цветята.

Аз по темата се включих, за да изкажа мнение, че харесвам луксозни сервизи, бих разточителствала на воля ако имах възможност. Ползвам си за специални поводи различни сервизи.

Това не означава, че намирам посудата, която си ползват останалите хора за грозна, долнопробна и прочие.

Най-напред и преди всичко за мен е важно да се спазва хигиена и да е чисто, а не да ми мирише на прокиснато или да има загоряло по ръбчетата, та ако ще и от марсиански порцелан да са чирепите.

# 203
  • Мнения: 514
Да, прави сте, че са много скъпи. Попаднах на такъв магазин с професионално оборудване за ресторанти. Имаше невероятни неща, на още по-невероятни цени.
Бояна, синьото е разкошен цвят. Аз лично бягам от оранжево и червено, че нали увеличавали апетита. Blush

# 204
  • Мнения: 4 300
В Метро има доби попадения, на Луминарк, а и на други фирми. Винаги, когато вляза там, минавам през рафта с чиниите. Имам  красив испански  сервиз в бяло и синьо ( бременните да не кликат, чинията е пълна, но само тази снимка имам) , за нещастие от малкия рамзер имам само 3 останали здрави чинии, ползвам ги в ежедневието, защото сме точно 3ма у дома. Купих и 6 малки, чисто сини чинии и ги комбинирам с големите оригинални, синьо бели. На Луминарк комплектите от 19 части са около 100 лв, което си е чудесна цена в сравнение с други магазини. Лощото е, че няма особен избор наведнъж. Но пък пълно щастие няма:)

ПП В оранжевата и червена боя за чинии има кадмий  Rolling Eyes тук даже имаше снимка на положителен тест до една чиния. Само аз ли съм чела темата за вредните домакински съдове  Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 16 ное 2009, 15:06 от Рокси

# 205
  • Мнения: 514
Рокси, явно да. Къде да я търся тази тема? Blush

А, и да ви питам момичета. Имам един сервиз от мама- на Луминарк, чисто черен. Една приятелка ми каза, че не било на хубаво да се ползва..., т.е. заради цвета нещо...Нали няма поверие (суеверие) и за това?

# 206
  • Мнения: 364
Рокси, явно да. Къде да я търся тази тема? Blush

А, и да ви питам момичета. Имам един сервиз от мама- на Луминарк, чисто черен. Една приятелка ми каза, че не било на хубаво да се ползва..., т.е. заради цвета нещо...Нали няма поверие (суеверие) и за това?

Много са си добре черничките! На мен от години добре ми понася  Mr. Green

# 207
  • София
  • Мнения: 7 174
Е глупости, няма такива поверия.
По-скоро понякога някои "манджи" биха могли да изглеждат странно в черна чиния - боб или леща, примерно.
Аз затова отказвам да си купувам сервизи в синьо, защото там още по-трудно ми се връзва работата цветово.

# 208
  • Мнения: 940
То за какво ли няма. На мен лично ми харесват черни чинии, но аз нямам у дома. Нещо много малко ми е мястото напоследък и се заринах с чинии. Тя и майка ми постоянно ми купува...

# 209
  • Мнения: 514
Благодаря, момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт