Може ли да пия Фервекс?

  • 2 797
  • 14
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Пак сме болни - и аз, и двете деца.  Sad Теди пак довлече някакъв вирус от градината. И двамата са с хрема, бебката не може и да суче, абе трагедия. Опитвам се да й отпушвам носа и да я кърмя. Засега се справяме, въпросът ми, обаче, е за мен. Направо съм парцал, усещането е като при грип. Може ли да пия Фервекс, тъй като той страхотно ми помага в такива случаи, а на опаковката му пише, че не се препоръчва за бременни и кърмачки. От друга страна знам, че парацетамола е безвреден?!  newsm78 Мога да пия и хомеопатични, но знам, че Фервекса ще ме вдигне на крака и затова много ми се ще него да взема...

# 1
  • Мнения: 980
може, то е парацетамол. бързо се оправяйте  Hug

# 2
  • Мнения: 1 722
Аз също смятам, че може, пила съм го като бременна.
Между другото внимавай със запушения нос на беба - те не могат да дишат проз устата и може да не спи, да реве и дори някои правят гърчове. Вземи спешни мерки за отпушване.

# 3
  • Мнения: 1 547
Може. Без проблем.

Бързо оздравяване!  Wink

# 4
  • Мнения: 148
Аз съм го пила по препоръка на гинеколога, когато бях настинала в 9ти месец, така че - може.
Бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 219
Предполагам, че не се препоръчва поради другите съставки освен парацетамола, които Фервекса съдържа. Моята педиатърка ми каза, че мога да пия само чист парацетамол и то при темп. над 38  Confused. Така че, доктори разни и мнения разни  Rolling Eyes. Защо не пробваш хомеопатията и за теб и за Ема - при нас при последната хрема хомеопатичното лечение й направи секретите по-течни и по-лесно изтичащи и така я облекчи поне малко. Иначе като продължителност пак беше хремава 10 тина дни.
Бързо оздравяване на всички ви !!!

# 6
  • Мнения: 1 655
Фервекса освен парацетамол съдържа и антихистамин, вероятно поради това не го препоръчват на бременни и кърмачки. Не знам как са го дозирали антихистамина, но след една доза фервекс аз се успивах тотално.

# 7
  • Мнения: 6 243
Фервекса освен парацетамол съдържа и антихистамин, вероятно поради това не го препоръчват на бременни и кърмачки. Не знам как са го дозирали антихистамина, но след една доза фервекс аз се успивах тотално.
Точно! Разбрах от частната педиатърка, която лекуваше на Ирина херпангината, че на последната конференция, на която била ходила, имало докрад от Израелски педиатри. Там обяснявали, че антихистаминовите препарати били добре да се дават винаги при прием на антибиотик, а пи възможност - и преди приема му. Действали свиващо на лигавиците - което при ОВИ е добре, подготвяли общо организма за да се избегнат евентуални реакции към антибиотика и пр.

Та тя ми беше дала рецепта, в която имаше антихистаминов сироп и антибиотик, в случай, че се стигне дотам. Не се стигна. Но мисълта ми беше, че антихистамините във Фервекса явно имат сериозна причина да са там и няма проблем Зъхи да си го прие, щом това й действа най-добре. Пък и исигурно са в някаква съвсем минимална доза, като сложим и % на преминаване в кърмата - нищожен, до Емата ще стигне много малко, което в случая може дори да й е от полза. Тъй си мисля.

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Може,може Grinning
И ние сме така - бебата вече 6 дена е с гадна хрема и чак сега взе да отшумява.Пръскам спрей с физиологичен разтвор в носа преди всяко хранене,4х на ден слагам от гадния Коларгол (ама има ефект,нищо че е отвратителна мацаница) и само вечер преди лягане слагам Олинт детски спрей,за да може да спи с чисто носле.
Бързо да ви минава Grinning

# 9
  • Мнения: 1 586
Ето тука едно обяснение за съставките на феррвекса: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Number=1940534070
Антихистаминовата съставка при системно ползване може да доведе до понижена лактация.

Хапке, кога е била тая конференция, дето е ходила твойта педиатърка? Щото аз с друго впечатление съм останала за последните тенденции по отношение на антихистамините. Широко разпространената им профилактична употреба се отрича. Оправдано е вземането им при сериозни алергични реакции... Това е е дно от постоянно повтаряните неща от д-р Бърди по отношение на алергиите, точно поради разпространението на другата практика у нас...

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами не знам - явно е спорен въпроса с тоя Фервекс...  Rolling Eyes Наистина и аз се успивам от него...
Сега започнах да го пия, поне да имам сили да се оправям с Емата, че и тя е много зле горката!  Sad Пръскам й Стеримар, давам й едно хомеопатично и едни детски капки за нос й слагам два-три пъти през деня... Дано се оправим бързо!  Praynig
Направо не знам какво да правя с тези вируси, да взема да го спра малкия от градина ли...?!  newsm78 Ама как ще се оправям с двамата, а и на него ще му липсват децата... От друга страна обаче не може така - всяка седмица той болен и ние покрай него!  Close   

# 11
  • Мнения: 6 243
Хапке, кога е била тая конференция, дето е ходила твойта педиатърка? ...
Идея нямам, но е била относително скоро, защото имаше още тестери от разни мазила. Ние приказвахме и за препарати против комари, против слънчево изгаряне и всичко й беше отгоре на бюрото... Няма да е отпреди години, по-скоро месеци, си мисля.  newsm78 Ама като за всяко нещо, и за антихистамините мненията са противоречиви, вземе ли човек да се задълбава.

# 12
  • Мнения: 967
Относно фервекса моят педиатър препоръчва следното: когато кърмиш начесто пий парацетамол на таблетки, а само вечер (когато се предполага, че паузата между кърменията ще е по-голяма) да пиеш Фервекс. Т.е. идеята е като пиеш Фервекс след това да има повечко време до следващото кърмене, така че да може да поизчисти от организма. Не знам обаче ако сте в период на много будене нощем и често сучене  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 2 896
Аз съм пила Фервекс когато Ема беше на около месец-бях много зле, пих го един следобед 3 пъти по едно sachet през около 2 часа и се оправих, не забелязах понижаване на лактацията, ама ужасно ме успива. Парацетамол пия често, когато ме боли глава и когато усетя че настивам веднага взимам парацетамол, че ако стане по-лошо не ми се мисли. 

# 14
  • Мнения: 449
Мисля, че може без проблем. Аз по време на бременността се разболях 3 пъти от грип с температура и се оправях само с Ефералган-той е парацетамол с вит.С. Сега (да чукна на дърво) не ми се е налагало, но ако се наложи пак това ще пия, така че давай смело. Още повече, че на мен лично хомеопатичните не ми действат-само ще дадеш куп пари, щото не са и евтини. Но действай по-бързо, за да пресечеш нещата в зародиш.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт