Как най-лесно учи детето ви?

  • 497
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Според експертите децата имат различен стил на учене - визуален, слухов, физически - и могат да възприемат по-лесно новата информация, ако им е поднесена по съответния начин. Вижте този тест
http://parentcenter.babycenter.com/calculators/learningstyle/
и информацията, която е свързана с него. На мен ми беше много интересно да разбера, че може би детето ми има различен тип памет от моята - аз разчитам най-вече на зрението, тя май на слуха.

# 1
  • Мнения: 3 927
Не знам инглиш и не прочетох, но на сегашната си възраст моето учи най-добре от баба си Simple Smile, т.е. майка ми - всичко попива от първия път! Аз не мога да се похваля с това - от мен нищо не иска да научи Cry

Преди време имах визуална памет, нещо напоследък се хваща, че ми изневерява - трудно помня дори физиономии на хора. Нямам наблюдения за детето си...

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  Hands Clap щерката има всякаква памет!  Hands Clap
Достатъчно бе да й кажа сложната дума веднъж, за да я повтори след мен за секунди правилно.
Визуално също бе на ниво   Hands Thumbsup

Но сина е на 180 градуса от нея  Wink

Мъжееееееееее... Crazy

# 3
  • Мнения: 3 491
Баткото - предимно чрез пипане и експериментиране. Което на годинка и половина не е особено приятно, защото ти изпотрошава половината техника.  SadНа  3 годинки и половина обаче е удоволствие да го гледаш как си щрака с мишката, отваря си браузера, отива си на сайтчето, и си разпечатва картинката за оцветяване.  Grinning За малкият не мога да определя - слуша и гледа, но не пипа особено. До степен, че аз трябва да го провокирам за елементарни неща, като например да си отвори сам вратата. Но все пак учи достатъчно добре, щом реди на 3 годинки и половина пъзели от 100 парчета. И разни други постижения, ама хайде да не става дълга и широка  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт