корем на бременна в 14 г.с.?!?

  • 17 704
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте, бъдещи и настоящи мами.
От известно време насам ( всъщност откакто напълнях с 6 кг. Embarassed ) съм се замислила за корема, който вече си имам. Кажете ми, моля ви се, към коя седмица започва да се оформя корема на бременната? Не ми ли е малко рано за корем? Ще ми се да знам не прекалявам ли с яденето и не е ли от това корема ми  Neutral Face ?

Поздрави!

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей, аз съм в 12г. седмица,
и имам малко коремче, но това е защото
съм много слаба. И въпреки това не съм качила
и 1кг. Обикновенно би трябвало да си личи
коремчето към края на 4месец, началото на
5. Но може би е строго индивидуално.
Схемата за кг. е следната до 3месец-1кг.
до 6месец-5кг.; и 9месец-5-6кг. Не е хубаво
да се качва за през цялата бременност
повече от 11кг. Казват, че не еполезно нито
за бебето нито за майката.

# 2
  • Мнения: 3 153
Цитат на: pollina_dan
Здравейте, бъдещи и настоящи мами.
От известно време насам ( всъщност откакто напълнях с 6 кг. Embarassed ) съм се замислила за корема, който вече си имам. Кажете ми, моля ви се, към коя седмица започва да се оформя корема на бременната? Не ми ли е малко рано за корем? Ще ми се да знам не прекалявам ли с яденето и не е ли от това корема ми  Neutral Face ?

Поздрави!


Всичко е тооооолкова индивидуално! И все пак ако усещаш, че напълняваш прекалено и чувстваш дискомфорт е хубаво да наблегнеш на плодове (сега има в изобилие) и да ограничиш сладкишите и тестените изделия. Искам да ти кажа, че аз до 16 г.с. бях качила 8-9 кг. и наистина умирах от глад по всяко време;), но след това нещата се нормализираха и сега съм общо 10 отгоре;)
Само за сравнение ще ти кажа за мои приятелки, които с първите си бременности бяха с по 8-10 кг. в повече......но да видиш с 2-рите бебта как качиха над 25 кила Shocked
Така че-от бременност до бременност няма нищо общо. Живей спокойно и се радвай на коремчето си;))

# 3
  • Мнения: 3 200
И на мен корема ми личеше още в 12 г.с, моите раждали приятелки казаха, че те имали такива кореми към края на 4-я месец.
Наскоро ми се случи една продавачка в магазин да ме пита дали съм в 8 или 9 месец, та щях да падна  Shocked
И аз съм на мнение, че всичко е строго индивидуално.

# 4
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: evpraksia
И на мен корема ми личеше още в 12 г.с, моите раждали приятелки казаха, че те имали такива кореми към края на 4-я месец.
Наскоро ми се случи една продавачка в магазин да ме пита дали съм в 8 или 9 месец, та щях да падна  Shocked
И аз съм на мнение, че всичко е строго индивидуално.

и ние сме били горе долу така с тази разлика че не можех да си закопчая панталоните още в 8 г.с с големи темпове ми растеше корема!най-редовно ми се случваше да отбелязват в магазин че или ще имам близнаци или син!била съм в 6 месец когато разглеждах една рокля но продавачката ми каза че щяла да ми бъде чудесна за изписване,казах и че си представям колко чудесна ще съм с лятна рокля ноември месец и просто реакцията беше без коментар! Grinning

# 5
Искам да ви кажа,че много ме успокоявате  Embarassed . Чувствам се много кофти заради яденето, въпреки, че винаги много съм яла. Но досега не ми личеше.
Но пък в крайна сметка каузата си струва Grinning . Ще изтърпя голямото тумбаче.....

# 6
  • Мнения: 97
Да, момичетата са прави, че това с килограмите си е доста индивидуално и май не може много да се контролира. На мен започна да ми личи едва в петия месец и то съвсем слабо (+1кг). Истината обаче е, че сега съм в края на седмия месец и все още ми е лошо и не ми се яде много,много предполагам,че това е и основната причина да кача само 6 кг досега. Всички казват, че през следващите два месеца най-много се качва и че в деветия ще съм като поничка  261uu ,но ще видим ppp
Но за  бебка passifier  си заслужава Simple Smile

# 7
  • Мнения: 596
Здравей,  55
да ти кажа мен до съвсем скоро ме мъчеха същите въпроси. Коремчето започна да ми расте много рано и много често ми слагаха някой месец от горе. Сега вече си ми личи съвсем откровенно.   261uu Четох, че по-пълните жени трябва да качват по-малко кг, а слабите повече. Аз лично преди да забременея се хранех много нездравословно и непостоянно, така че е нормално да кача повече сега, когато си ям като хората. Така, че споко, яж си и не се притеснявай за коремчето. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 3 630
Здравей и от мен!
Аз съм в 17 г.с. и коремът ми е като в шестия месец. До сега съм качила 3 кг. Мога да направя това сравнение защото имам снимки в шестия месец с първата си бременност.

По принцип съм миньонче - 158 см и 45 кг. и може би затова коремът  много си личи. Пък и течностите, които  пия в това топло време и  плодовете, на които наблягам, допълнително ме подуват.

Но не се притеснявай, а се гордей с коремчето си!

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Tinka79
  Казват, че не еполезно нито
за бебето нито за майката.

Хе, хе хе, аз пък качих 30 кг, и нито на бебето ми, нито на мен ми имаше нещо (последното-освен килцата, които трябваше да свалям, но и с това се спрваих Sunglasses )
Всичко е до натура!

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Туфи

Хе, хе хе, аз пък качих 30 кг, и нито на бебето ми, нито на мен ми имаше нещо (последното-освен килцата, които трябваше да свалям, но и с това се спрваих Sunglasses )
Всичко е до натура!

За бога, Туфи, как се справи?
С втората бременност сега качих много като тебе, но вече минаха почти 3 месеца, а съм плондер от всякъде.
Не че по принцип съм била слаба преди да забременея, но чак такова чудо дебело не съм била.

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: anuschka
Цитат на: Туфи

Хе, хе хе, аз пък качих 30 кг, и нито на бебето ми, нито на мен ми имаше нещо (последното-освен килцата, които трябваше да свалям, но и с това се справих Sunglasses )
Всичко е до натура!

За бога, Туфи, как се справи?
С втората бременност сега качих много като тебе, но вече минаха почти 3 месеца, а съм плондер от всякъде.
Не че по принцип съм била слаба преди да забременея, но чак такова чудо дебело не съм била.

Е, чакай, де, Анушка, аз ги свалях 8 месеца...и по същия начин, като теб,  три месеца след раждането ми идваше да се хвърлям от балкона... Grinning  Grinning  Grinning Лошото е, че аз бях слаба...и трудно преживях новата си фигура! Shocked  Shocked  Добре че не бе за дълго Shocked . А нали знаеш, че бързото отслабване не води до нищо хубаво....Имаш време! Grinning
Пак към темата-аз и в четвъртия месец нямах корем...пролича ми чак в петия месец! Sunglasses

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Туфи
Цитат на: anuschka
Цитат на: Туфи

Хе, хе хе, аз пък качих 30 кг, и нито на бебето ми, нито на мен ми имаше нещо (последното-освен килцата, които трябваше да свалям, но и с това се справих Sunglasses )
Всичко е до натура!

За бога, Туфи, как се справи?
С втората бременност сега качих много като тебе, но вече минаха почти 3 месеца, а съм плондер от всякъде.
Не че по принцип съм била слаба преди да забременея, но чак такова чудо дебело не съм била.

Е, чакай, де, Анушка, аз ги свалях 8 месеца...и по същия начин, като теб,  три месеца след раждането ми идваше да се хвърлям от балкона... Grinning  Grinning  Grinning Лошото е, че аз бях слаба...и трудно преживях новата си фигура! Shocked  Shocked  Добре че не бе за дълго Shocked . А нали знаеш, че бързото отслабване не води до нищо хубаво....Имаш време! Grinning
Пак към темата-аз и в четвъртия месец нямах корем...пролича ми чак в петия месец! Sunglasses

Благодаря, поуспокои ме малко!
Притеснявам се, защото с първото дете рано- рано си възвърнах килограмите, пък сега- ужас!!!
И аз да кажа по темата.
На мен започна да ми личи корема мнооого рано- още през третия, но аз просто се нашошках бързо.

# 13
  • Мнения: 2 567
Привет,
аз съм в 20тата седмица и вече откровенно мога да кажа, че си ми личи корема.  Grinning До скоро все имах чувството, че на моменти ми изчезва и се шашках.  Rolling Eyes Сега обаче дори и сутрин още преди закуска се вижда.
Качването на килограми е съвсем индивидуално, но мисля да избегна тъпченето поне. Ще видим накрая как ще съм  Sunglasses
Приятен ден!
6o6i
20та седмица  :B-fly:

# 14
  • Мнения: 854
Ами аз съм вече в 18та седмица, качила съм само 1кг, обаче коремчето ми си личи от повече от месец. Предполагам защото съм си слаба по принцип и с тънка талия и просто не може да не се забележи. И не че не ям, напротив, просто засега бебо си се храни явно като хората. Очаквам следващите месеци да кача килограми, разбира се. Че както бързо расте Grinning

Общи условия

Активация на акаунт