Кои са хубавите квартали за живот в София?

  • 40 786
  • 131
  •   1
Отговори
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз бих заложила на Гоце Делчев,Иван Вазов,Стрелбище. Peace

# 1
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Коригирай си заглавието на - кои са най-малко гадните квартали за живеене в София?

в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

# 2
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Прав си,трябва да се коригира, Peaceно нали се налага да сме оптимисти за живота си в нашата ;красива,европейска столица; Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 888
Дианабад Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 337
Толкова е относително - живея в т.нар "южни квартали" - няма от какво да се оплача, но пък се местя в още по-южен квартал. там въздухът е по-чист, гледката по-живописна, кварталът по-тих, но пък училището е буквално "селско", градините само частни....работата ми далече Sick

# 5
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Аз живея в Източен,но пък южните квартали са ми такава слабост,особено Стрелбище-около Деде Агач и Нишава.Южният парк е близо,тихи улици,малки магазинчета,в който не се блъскаш,спокойно бих си пуснала децата да играят пред блока.Което тук в моят квартал ,не им се случва.Имаме една градинка с пясъчник,и куп-куп боклуци в нея.

# 6
  • Мнения: 1 210

в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

Какво и е на Банкя?
Бояна?

Иначе, като изключа клаустрофобията от гъстото застрояване, Бели брези и Стрелбище ми харесват.

# 7
  • Мнения: 1 475
И аз залагам на Южните квартали- Гоце Делчев, Стрелбище, Борово Peace

# 8
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Ами ,да си кажа чесно Банкя,Бояна ,Симеоново,Драгалевци-някак си ги изключвам,по скоро въпроса ми е за кварталите за ;простосмъртните; Wink

# 9
  • Мнения: 4 916
Някой пита какво й е на Бояна, отговарям - презастроена вилна зона. Излизаш да си разходиш кучето и от всеки двор излиза по един доберман, пуснат от собственика си, каишки, намордници - такива неща няма. Няма мръсен канал, трябва да викаш лайнарките да ти изгребват септичната яма. Всичко наоколо е в строежи. Съответно напрежението на електричеството никакво го няма през деня. Каквато и техника да включиш, рискуваш да аварира. Пералнята върти един цикъл по цял ден. Вода - през лятото налягането е символично. Малките улици са разбити от багерите за строежите. Шумно и мръсно. Градски транспорт - един автобус и една маршрутка, т.е. нула.

# 10
  • Мнения: 631


в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

 Peace абсолютно точно казано....

# 11
  • Мнения: 13 172
Харесвам Изток, Иван Вазов, Стрелбище, района около баня Мадара.

# 12
  • Мнения: 800
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

# 13
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

# 14
  • Мнения: 46 438
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

Живяла съм в 132А, останах ужасно разочарована, подведох се по това, че било престижен, хубаво и т.н. Тътенът от паветата е денонощен, а мърсотията невероятна, и то без да сме били на първа линия. Ако ползваш трамвая си е направо страшно да минаваш през края на Нишава, м/у блоковите пространства на повечето места са трънаци, сутрин и вечер задърстванията от Билата към центъра - кошмарни, а градината до нас с толкова занемарен двор, че в началото си мислех, че не работи. Това беше през 2003-4 г., дано нещата сега са по-добре ...

Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

По принцип е така, но ако е в район с голяма входно изходна артерия, задръствания и с 1 магазин, няма значение къде точно вътре в него си.

# 15
  • Мнения: 4 345
Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.
Точно казано.Всеки е почти всеки квартал има и хубави и не до там хубави места.Освен това това което харесва на един не винаги харесва и на друг защото сме много различни.Лично за мен решението е извън София,но достатъчно близо та да не се лишим от плюсовете.Според други най-важното е до магазина и детската градина да стигат пеша.Трети не биха оцелели без шумотевицата- вкусове всякакви.
И В хубавите квартаки има мръсотия и кучета.В парковете от години не се пръска за комари и кърлежи.Проблема с паркирането...Толкова на гъсто са хората,че не знам как не  полудяват....не е за всеки.

# 16
  • София
  • Мнения: 672
На мен Южните квартали ми харесват, ама в тях не съм живяла никога, просто си ми харесват. Едно време Бояна и Драгалевци много ми харесваха, но сега прекалено много ги застроиха и вече хич не ме кефат. Живея в "северен" квартал, който е сравнително нов и има едно изключително предимство - до центъра с кола се стига за 5-10 минути и задръстванията са същинска рядкост. Но пък големи суперкаркети в близост нямаме, което си е недостатък и то сериозен.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 284
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

Живяла съм в 132А, останах ужасно разочарована, подведох се по това, че било престижен, хубаво и т.н. Тътенът от паветата е денонощен, а мърсотията невероятна, и то без да сме били на първа линия. Ако ползваш трамвая си е направо страшно да минаваш през края на Нишава, м/у блоковите пространства на повечето места са трънаци, сутрин и вечер задърстванията от Билата към центъра - кошмарни, а градината до нас с толкова занемарен двор, че в началото си мислех, че не работи. Това беше през 2003-4 г., дано нещата сега са по-добре ...

Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

По принцип е така, но ако е в район с голяма входно изходна артерия, задръствания и с 1 магазин, няма значение къде точно вътре в него си.

Тътенът от паветата е само за тези които са около Цар Борис 3. Това важи и за свички други квартали.
задръстванията са ежедневие в много квартали също.

Точнот тия 4 блока(единия 132А) наистина са кошмарни , може би ако беше живяла в 139Б, щеше да е друго..
Трънаците на Нишава са се превърнали в нови кооперации, има и тротоари.

До преди 2 години живях в съседен блок и нито е било шумно, нито мръсен. По време на 2те кризи с боклука, всеки ден извозваха сметта .
Не знам защо така си негативно настроена към Хиподрума. Квартала е е чуден за живеене, с нови детски площадки, с парк, близост до много транспорт.


# 18
  • Мнения: 373
Изток , Изгрев и Славия  Peace

# 19
  • Мнения: 46 438

Тътенът от паветата е само за тези които са около Цар Борис 3. Това важи и за свички други квартали.
задръстванията са ежедневие в много квартали също.

Точнот тия 4 блока(единия 132А) наистина са кошмарни , може би ако беше живяла в 139Б, щеше да е друго..
Трънаците на Нишава са се превърнали в нови кооперации, има и тротоари.

До преди 2 години живях в съседен блок и нито е било шумно, нито мръсен. По време на 2те кризи с боклука, всеки ден извозваха сметта .
Не знам защо така си негативно настроена към Хиподрума. Квартала е е чуден за живеене, с нови детски площадки, с парк, близост до много транспорт.




Ами как да не съм негативно настроена като сега живея на същото разстояние, но се прибирам за 15 мин., а в Хиподрума за тройно повече.
Не бях на булеварда, не искам и да си представям какво чуват живеещите на него ooooh! но мърсотията (за въздуха говоря) си залива целия квартал, няма значение дали си точно на паветата или не, прекалено натоварен е, прането ми миришеше ужасно, а тогава нямах сушилня и беше ад да суша на закрито. А до спирката на трамвая щеш не щеш трябва да минеш през клошарите, те даже като предаваха стъкло на пункта там, напиваха с парите, които им дават и спяха покрай блоковете  Tired
Задръствания може и да има навсякъде, но в тези квартали е най-много, защото са по-стари и улиците са предвидени да поемат много по-малко количество коли.
А за детската градина - 80-та мисля, че беше, не знам в какво състояние е сега, дано са успели да я направят уютна за децата, защото аз моето в такава не бих записала.

П.П. В 134А живеех, допуснала съм греша в предния пост  Embarassed

# 20
  • София
  • Мнения: 1 735
Изток,Хиподрума-даже като се разхождам по улиците ми е спокойно,Лагера.Колкото по-стар е квартала има по-добра инфраструктура,повече зеленина и по-малко строежи.Даже скоро забелязах,че при нашите в презастроения Борово улиците са по-тесни и двупосочни и е направо клаустрофобия.

# 21
  • Мнения: 59
Люлин 9 и 10  newsm47

# 22
  • Мнения: 2 107
Не се сърди, човече изцяло споделям мнението ти.
Колкото до Люлин - нееееееееее!

# 23
  • Мнения: 46 438
Люлин е огромен, това си е цял град, има отвратителни места, има и идеални, едно от тях ми покри всичките критерии, трупани с години обикаляне по кварталите на града  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 5 710
Бъкстон много ми харесва. Зоната вдясно на бул. Бъкстон ( по посока Околовръстното, зад Фантастико). Имам една приятелка, която има апартамент там и винаги като отида се чувствам чудесно. Имат доста зеленина между блоковете в тази част, спокойно изглежда.

# 25
  • Nederland
  • Мнения: 856
Иван Вазов Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 2 100
Не се сърди, човече изцяло споделям мнението ти.
Колкото до Люлин - нееееееееее!




Неееее за тебе, Pepe* явно си има причини да си го харесва Peace
Изобщо не смятам, че може да се генерализира така. Всеки квартал си има своите плюсове и минуси.
Аз живея от мноого години в Младост 4 и много си го харесвам. Има си всичко.
Други квартали, които ми допадат са Лагера и Борово.

# 27
  • Мнения: 1 473
Бъкстон е супер. Може да ме гони носталгия по родния квартал, но според мен няма друг такъв квартал в София.
Иначе Гоце Делчев също е добре. И на двете места яма цигански махали и като цяло живеят нормални хора.
В тези два квартала нямам чувството, че се намирам в гето...

# 28
  • Мнения: 940
Харесват ми тези, които са извън София. Ама те повечето не са кватали, а самостоятелни градове...

# 29
  • Мнения: 10
Района около парка Заимов и Докторската градина/макар че е център а не квартал/.
За да е хубав кварталът за мен е важно да има хубав парк, много добър транспорт, бързо изнасяне от столицата за уикендите, и хубави училища.

# 30
  • Мнения: 1 329
Района около парка Заимов и Докторската градина/макар че е център а не квартал/.
За да е хубав кварталът за мен е важно да има хубав парк, много добър транспорт, бързо изнасяне от столицата за уикендите, и хубави училища.

Да, напълно подкрепям за тези 2 района, страхотни са.

# 31
# 32
  • София
  • Мнения: 231
Надежда - близо до центъра, удобен транспорт, има канализация за разлика от някои престижни квартали.
Предстоящо метро. Единственото лошо е че "Ломско шосе" е доста натоварено.

# 33
  • Мнения: 54
Аз живея в Света Троица и съм много доволна. Наблизо има достатъчно хранителни магазини, училища и детски градини, и горе-голу свесни детски площадки, където да си играе малчо.  Peace

# 34
  • Виена
  • Мнения: 896
Аз си купих апартамент в зона Б-5, съо е хубаво, съвсем в центъра, с удобна инфраструктура,не е презастроено и няма как д асе презастрои, Молчето е близо, също училища, детски градини, магазини, включително много денонощни, паркоместа и гаражи. И всичко е близо, все пак от центъра всяка точка е по-лесно достижима.

# 35
  • Мнения: 353
да не ме разстреляте, но аз живея в Студентски град  Simple Smile за мен този квартал е хубав защото: може да се разхождаме в НСА, в парка Мир и Дружба, по улиците само млади хора, всичко работи почти денонощно. Нямахме проблеми с градината за детето, когато ние го записвахме имахме избор дори. В този квартал се чувствам като на морето лятото, когато и да излезеш все е пълно и е движение, на много хора обаче това струпване на хора не им харесва, действа им уморяващо - при нас не е така. Когато търсихме жилище обикаляхме със съпругът ми кварталите и без да го коментираме решихме да е Студентски град, другата причина е че той трупа стаж в университета и му е адски близо на 1 светофар разстояние  Peace

# 36
  • Мнения: 242
Живеех в Стрелбище,сега в Гоце Делчев-не бих заменила този район никога!!! Naughty

# 37
  • Мнения: 377
 Училища, детски градини и пазари има навсякъде.

Района около парка Заимов и Докторската градина/макар че е център а не квартал/.
За да е хубав кварталът за мен е важно да има хубав парк, много добър транспорт, бързо изнасяне от столицата за уикендите, и хубави училища.

Да, напълно подкрепям за тези 2 района, страхотни са.
Още един глас за тези райони  Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 2 415

 Peace само без частта точно до търговския - там е ниско и мрачнов момента.  Предполагам, че като облагородят там парка ще се оправи. Иначе е перфектният квартал. Даже малко ми липсва.

# 39
  • Мнения: 419
И от мене един глас За Заимов,живяла съм там, но и моя квартал си ми харесва - Разсадника Peace

# 40
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Някой пита какво й е на Бояна, отговарям - презастроена вилна зона. Излизаш да си разходиш кучето и от всеки двор излиза по един доберман, пуснат от собственика си, каишки, намордници - такива неща няма. Няма мръсен канал, трябва да викаш лайнарките да ти изгребват септичната яма. Всичко наоколо е в строежи. Съответно напрежението на електричеството никакво го няма през деня. Каквато и техника да включиш, рискуваш да аварира. Пералнята върти един цикъл по цял ден. Вода - през лятото налягането е символично. Малките улици са разбити от багерите за строежите. Шумно и мръсно. Градски транспорт - един автобус и една маршрутка, т.е. нула.

Лелее, че то по-зле от Драгалевци бе  Simple Smile
В интерес на истината, на мен в Драгалевци ми харесват само районите, подобни на този, в който аз живея - точно под гората.
Има известни неудобства през зимата, снегорините не ни бръснат за нищо  Mr. Green
Придвижването не е чак толкова страшно - за ползващите градски транспорт - основният автобус е на 12-15 минути, има маршрутка и още два-три автобуса, които наминават спорадично  Grinning

# 41
  • Мнения: 4 916
Някой пита какво й е на Бояна, отговарям - презастроена вилна зона. Излизаш да си разходиш кучето и от всеки двор излиза по един доберман, пуснат от собственика си, каишки, намордници - такива неща няма. Няма мръсен канал, трябва да викаш лайнарките да ти изгребват септичната яма. Всичко наоколо е в строежи. Съответно напрежението на електричеството никакво го няма през деня. Каквато и техника да включиш, рискуваш да аварира. Пералнята върти един цикъл по цял ден. Вода - през лятото налягането е символично. Малките улици са разбити от багерите за строежите. Шумно и мръсно. Градски транспорт - един автобус и една маршрутка, т.е. нула.

Лелее, че то по-зле от Драгалевци бе  Simple Smile
В интерес на истината, на мен в Драгалевци ми харесват само районите, подобни на този, в който аз живея - точно под гората.
Има известни неудобства през зимата, снегорините не ни бръснат за нищо  Mr. Green
Придвижването не е чак толкова страшно - за ползващите градски транспорт - основният автобус е на 12-15 минути, има маршрутка и още два-три автобуса, които наминават спорадично  Grinning


Е, има си и плюсове - самостоятелна къща, двор, тишина през повечето време, красива гледка... но си зависим от колата, аз често оставах сама в къщата и ме беше страх, през деня докато изляза до центъра и козите на някой са се намъкнали в двора през дупката в стената с комшиите, дето са в стоеж... абе имаше и забавни моменти, но като цяло предпочитам мястото, където сме сега.
Написах предния пост заради всички, които са чели в сп. Стори да кажем, че баровците са се изнесли по тези квартали и припадат от кеф - вярно е, че има предимства, но и минусите не са за пренебрегване.

# 42
  • Мнения: 49
Борово, Манастирски ливади, Гоце Делчев,  Стрелбище, Бъкстон, Павлово, Красно село.

# 43
  • Мнения: 4 300
Все пак едно е да си клатиш краката по цял ден ( да не се приема като обида) или да работиш от вкъщи, на ненормирано работно време, съвсем друго е да си на работа от 9 до 18. В първия случай ( поне съм била в такава позиция) къщата си е супер, нямах деца, когато ми се искаше се мятах на колата, кафета, едно друго, нито ти пречи трафика, нито снега, нито бързаш, нито се съобразяваш с някой. Ама я да развеждаш две малки деца по училища, градини и тренировки, пък и да работиш- мисията невъзможна.
То затова всеки трябва да избира според собствените си изисквания.
За детските градини и магазини не съм съгласна че навсякъде ги има, определено е доста различно положението на различните места. Друг е върпосът, че в моя квартал има сигурно 10 детски заведения ( държавни) и в нито едно няма място за моето дете.

# 44
  • Мнения: 214
За мен Младост за 2009 е обявен за най-добра инфраструктура,а сега с метрото е просто перфектно Peace
Живях в идеален център 30 години,последните 5 съм в Младост и не бих го заменила с друг квартал!

# 45
  • София
  • Мнения: 38 214
Още един глас за Младост!
Тука си ми е най-добре. И ново жилище да си вземем, пак ще е тук.
Всичко си имаме - понякога със седмици не слизам до центъра.
А като слизам - само с метрото.

Без да се обиждате, но като каже някой престижните южни райони и Нишава, направо настръхвам! Толкова пренаселено е станало там, такава куха гъзария, че не е истина!
Майките с количките в Южния Парк задължително са с прическа и грим!
А 76 и тролеите се влачат като родопска песен! И дори с кола да си, като потънеш в задръстването по България, жална ти майка.

# 46
  • Мнения: 12
Без да се обиждате, но като каже някой престижните южни райони и Нишава, направо настръхвам! Толкова пренаселено е станало там, такава куха гъзария, че не е истина!
Майките с количките в Южния Парк задължително са с прическа и грим!
А 76 и тролеите се влачат като родопска песен! И дори с кола да си, като потънеш в задръстването по България, жална ти майка.
/quote]


Не се обиждам, но това не е вярно. Живея в района, а работя в центъра и стигам дотам с градския транспорт за максимум 20 минути при задръстване. По бул. България минават два тролея, трамвай /в момента също два/ и доста автобуси. Автобусите не ми се е налагало да ги ползвам, но трамваят и тролеите са изключително редовни, особено сутрин и вечер. За задръстването по бул. България, смятам, че е един от малкото с добре регулирани светофари и придвижването от т.А до т.В става много бързо.
Колкото до майките в Южния парк - въпросът с гримирането опира до личен избор и надали само в този парк има майки с грим и прическа /в което всъщност аз не виждам нищо лошо/ Simple Smile

# 47
  • Мнения: 592
В София най-хубаво е извън София!  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 1 717
Харесвам квартала, в който живеем - Редута. Близо е до центъра (СУ ми е на 15 мин пеша, освен това вървейки по най-красивите улици на София), има парк(ове), високо е, наблизо, скоро ще има и мол. В същото време е тих, на някои места се чувстваш така сякаш не си в Сф (в добрия смисъл). Недостатъкът е, че все още е строителна площадка на места и, че по-голямата част от кварталът не е топлофицирана

# 49
  • София
  • Мнения: 1 735
Без да се обиждате, но като каже някой престижните южни райони и Нишава, направо настръхвам! Толкова пренаселено е станало там, такава куха гъзария, че не е истина!
Майките с количките в Южния Парк задължително са с прическа и грим!
А 76 и тролеите се влачат като родопска песен! И дори с кола да си, като потънеш в задръстването по България, жална ти майка.
Минавам цялата Нишава за да отида в Южния парк,съвсем нормална софийска улица,с по-хубави магазини и нови блокове,с коли по тротоарите.В парка задължително съм с грим/ама всеки ден съм си така Laughing/,но без специална прическа,ама никой не ме е върнал NaughtyНо за сметка на това като задръстванията в Младост няма.Не се обиждам на поста ти,но всеки си има различна гледна точка.Задръстванията са си ужасни в цяла СФ.А цените на южните квартали не случайно са си по-високи,ами хубави са си!
Сетих си  и за още една приятна за живеене част от СФ-стария Лозенец над Биологическия факултет и ВИАС.

# 50
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Да живеЙ Овча купел!!! О.К. /Оринж каунти  Blush

# 51
  • София
  • Мнения: 2 100
За мен пък Нишава е хубава улица, свързвам я с детството си, малко трудно проходима сега заради изпонаспрялите коли, ама то къде ли вече не е така #Cussing out

Задръстванията на изходите на Младост са заради тъпия Бизнес парк, в който се изсипва половин София (и не само)  Sick. Това е причината да се вдигнат толкова много и наемите и цените на жилищата в квартала. И аз все пак много си го обичам и не бих го сменила за друг Hug

марисса , Редута наистина е много симпатичен квартал, и аз го харесвам.

# 52
  • Мнения: 9
Стрелбище и Гоце Делчев - категорично. Наистина през последните години вече е доста презастроено, но не може да се сравнява със "спалните" на София - Люлин и Младост.

# 53
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Още един глас за Младост!
Тука си ми е най-добре. И ново жилище да си вземем, пак ще е тук.
Всичко си имаме - понякога със седмици не слизам до центъра.
А като слизам - само с метрото.
И от мен още един глас за Младост  Peace Има си абсолютно всичко, много уредено откъм магазини, транспорт, училища и детски градини, медицински центрове, много е удобно. Лошото е, че напоследък стана твърде пренаселено, аз съм до Бизнеспарка, а там кой ли не е дошъл само да живее и да работи. Преди беше чисто и тихо, сега не е така.
Преди това много години живеех в Белите брези и там също ми харесва. Районите около Хиподрума и Бъкстон също ги намирам за хубави. Около Американския колеж също е добре, но за там трябва задължително кола.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 100
Стрелбище и Гоце Делчев - категорично. Наистина през последните години вече е доста презастроено, но не може да се сравнява със "спалните" на София - Люлин и Младост.

Хайде, почнаха обидните квалификации Stop
Темата е кои са най-добрите квартали, а не- най-лошите Naughty

# 55
  • Мнения: 4 151
Дианабад,Изток,Изгрев-за пенсионери и деца. Peace За мен Лозенец. Peace

# 56
  • Мнения: 528
За мен Изток е най-доброто място  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 3 064
Харесвам квартала, в който живеем - Редута. Близо е до центъра (СУ ми е на 15 мин пеша, освен това вървейки по най-красивите улици на София), има парк(ове), високо е, наблизо, скоро ще има и мол. В същото време е тих, на някои места се чувстваш така сякаш не си в Сф (в добрия смисъл). Недостатъкът е, че все още е строителна площадка на места и, че по-голямата част от кварталът не е топлофицирана

Извънградските ги изключвам, говоря за града.

Хубав квартал е Редута, да!
Аз живея малко по-надолу - между Черковна и реката и съм доволна. В средата на карето съм, така че е тихо, наистина.
Близо е до всичко, в същото време не е идеален център с всичките му минуси.

Хубава се запази и долната част на Лозенец, бих живяла там.
Преди живеех в горната, но там бяха само къщи, а сега само наблъскани на тясно нови кооперации.
Лежи на стара слава.

# 58
  • София
  • Мнения: 15 913
Харесах си блока, входа, апартамента и сега харесвам квартала - Дианабад. Близо сме до метрото, има и друг удобен транспорт. Откакто започна кризата - намаляха задръстванията. Доста софиянци си отидоха по родните места.
Не искам да карам кола, движа се с гр. транспорт. Не ми харесва само - студентите от прованса в автобус 94. Голямо самочувствие  без покритие, като са влезли педаогика по 7мо желание - вече са хванали господ за шлифера. Но ще се очукат и ще станат нормални хора.

# 59
  • Мнения: 106
И аз залагам на Южните квартали- Гоце Делчев, Стрелбище, Борово Peace
Peaceприсъдинявам се + хиподрума, красно село, бъкстон и манастирски ливади.
всъщност нямам и опит с другите квартали. цял живот съм в южна софия. удобно е, има изградена инфраструктура, паркове не липсват, детски градини и училища дал господ /слава богу не лоши/. стадион "славия" наблизо. и изобщо нямам забележки в тази посока. даже понякога си мисля, че по-често нямам повод да "слизам" до "центъра". като "на село" сме.
а това, че е мръсно и има кучета е друга тема. ама то къде ли ги няма

# 60
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Как завиждам благородно на хората от южните райони,някой да иска смяна със Слатина??? Wink

# 61
  • Мнения: 46 438
Стрелбище и Гоце Делчев - категорично ... не може да се сравнява със "спалните" на София - Люлин и Младост.

И каква според теб е разликата? Защото аз не виждам, освен, че в южните всичко като вървиш сградите те притискат отгоре.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 735
То пък в Младост хич не е презастроено.Даже и блатата зад Макдоналдс,където си мислех,че не е подходящо за жилищни блокове, застроиха.Мен са ми неприятни и Пътеките,май така се казваха редицата от магазинчета,новите и старите блокове,всичко е много хаотично и несвързано построено.Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.

# 63
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.
Аз живея там и откакто построиха и разшириха Бизнеспарка, много се презастрои, нацвъкаха блокове където и както им попадне, направо на шосето и без тротоар. Не остана градинка незастроена.

# 64
  • София
  • Мнения: 38 214
Може би само в Младост4 ми изглежда по-добре.
Аз живея там и откакто построиха и разшириха Бизнеспарка, много се презастрои, нацвъкаха блокове където и както им попадне, направо на шосето и без тротоар. Не остана градинка незастроена.

Въпрос на време е да подпукат и полето зад Младост 3 към 4.
Добре, че дойде кризата, та малко се поспряха.
Между другото, зад Хита, на един булевард /не му знам името/ има два-три нови комплексчета, за които преди две години ми казваха, че се били разпродали.
Сега ги гледам вечер - много тъмни ми се виждат! Mr. Green

Слатина не е лош квартал, ама ако имаше малко по-добър транспорт.

# 65
  • Мнения: 800
Аз пък мисля, че има хубави квартали - един от малкото такива е Хиподрума. Инфраструктурата е добра, междублоковите пространства са все още големи, тревни площи и дървета колкото не съм виждала в никой друг квартал, има транспорт за навсякъде, тихо, спокойно и с много градинки за деца, парк, Била, училище с горе-долу добро ниво, 2 ясли, 3 детски градини, пазар (Красно село) на близо ... аз повече не искам, освен да са по-малко кучетата или да са им по-възпитани стопаните.

Живяла съм в 132А, останах ужасно разочарована, подведох се по това, че било престижен, хубаво и т.н. Тътенът от паветата е денонощен, а мърсотията невероятна, и то без да сме били на първа линия. Ако ползваш трамвая си е направо страшно да минаваш през края на Нишава, м/у блоковите пространства на повечето места са трънаци, сутрин и вечер задърстванията от Билата към центъра - кошмарни, а градината до нас с толкова занемарен двор, че в началото си мислех, че не работи. Това беше през 2003-4 г., дано нещата сега са по-добре ...

Убедена съм, че в поне половината Софийски квартали мога да намеря своето местенце. Тоест, не бих квалицирала кварталите на хубави и лоши А и човек като си купува жилище, не си купува целия квартал.

По принцип е така, но ако е в район с голяма входно изходна артерия, задръствания и с 1 магазин, няма значение къде точно вътре в него си.
Живея в старата част на квартала, с малки блокчета (4-5 етажни) и много зеленина около тях, поддържани градинки и свестни съседи. Инфраструктурата си е добра, сравнявам с другите квартали, парка е на 2 мин. пеша (и то с две деца на колела) и по-добро място за отглеждане на деца не знам да има. Имала си "късмет" да живееш в частта от квартала със сравнително новозастроени блокове, населени с хора от всякъде, които смятат че градинките и зелените площи са за да си изхъвлят боклуците. А това че има един магазин, не виждам да е голям недостатък, аз и без това нямам време да ходя до повече от един. Но всеки си знае за себе си.

# 66
  • Мнения: 322
За мен най-хубавите са Стрелбище, Иван Вазов, Гео Милев, Яворов и Лагера. Иначе имам пристрастия към Суха река (кварталът от детството ми е все пак)- много линии на градския транспорт, трамвай, тролеи, рейсове, а и кракомобила върши работа - за 20 мин. пеша стигах до Софийския  Simple Smile В същата категория е и Хаджи Димитър  Simple Smile Иначе най-големия ми страх ме застигна - живея в момента в Люлин, но съм точно до метрото и откакто удължиха маршрута, няма от какво да се оплача  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 32
Дианабад. Peace

# 68
  • София
  • Мнения: 1 402
Дианабад, Изток, Изгрев, долния Лозенец - карето зад "Наум" и "Черни връх"

# 69
  • Мнения: 835
За мен най-хубавият квартал си остава квартала в който съм отраснала.Там са спомените ми от детството, ученическите и студентски години.Все още живея в него и ми е много приятно когато срещна някой съученик дошъл на гости на техните.

За съжаление това е центъра, но за мен си е най-хубавият квартал!!!!

# 70
  • Мнения: 2 175
За мен най-хубавият квартал си остава квартала в който съм отраснала.

Така е.
Аз съм пристрастна към Лозенец именно по тази причина..

# 71
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aз пък съм пристрастена към Изток. Макар че не съм отрасла в него. Отидох да живея там преди около 10 години и не бих го заменила с никой друг, никога. Зеленина, спокойствие, не прекалено застроено и най-важното - интелигентни, нормални хора.

За мен най-добри (впрочем единствени) квартали в София за живеене са Изток, Изгрев и Гео Милев. По низходящ ред.


# 72
  • София
  • Мнения: 3 361
Не съм съгласна с "единствени", отговарящи на изброените изисквания, дори и по-добри.
Медицинска академия не бих заменила, дори не е цялата Медицинска академия а само едно каре.
Същото важи и за Лозенец- харесвам само някои карета, а не целия Лозенец, Изток  и Изгрев също, Яворов, Иван Вазов.
Хиподрума има пак едно малко каре, което харесвам.
Но всички те, с изключение на Иван Вазов и Медицинска и част от Лозенец са отдалечени от централни градски части.

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами аз отбелязах, че за мен са единствени. И пак според мен, непосредствената близост до центъра не е голям плЮс, освен ако си чужденец, тогава е важно. А пък и от нашия квартал до центъра, всъщност са 10-15 минути.

# 74
  • София
  • Мнения: 3 361
О, разбира се, визирах критериите, не личните предпочитания.
Просто, защото имам сходни критерии, по отношение на районите, считани за добри за живеене.
А по отношение на транспорта, аз имам дете, което предпочитам да има възможност да стигне пеш до Витошка, отколкото с кола.
Аз също.
С две думи, да е уединено и тихо, зелено с уредена инфраструктура, средата е важна за мен- хората, които ме заобикалят, но едновременно да е разположено в централна градска част, това са голяма част от моите критерии.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 17:13 от Azzy

# 75
  • Мнения: 2 759
Бъкстон много ми харесва...
                            И на мен  Peace. Два денонощни хипермаркета, две денощни аптеки, училища, детски градини до 10 минутки пеш. Доста ниска престъпност. Има приятни междублокови площадки, но за мен е минус, че няма малко паркче. Всъщност целия квартал е колкото малко паркче, така че да речем че не мога да имам претенции. Трамвай 5 е много бърз, тъй като се движи в локалното и не попада в задръствания, което си е голям +.

# 76
  • Мнения: 165
Никъде не видях мнения за Хаджи Димитър - нито тук, нито в темата за най-лошите квартали. Отскоро сме тук и още не съм много ориентирана в обстановката, но като цяло мисля, че е като всеки друг квартал. Предимствата са, че е наистина МНОГО близо до центъра (дори и пеш), а единственият недостатък, с който вече свикнахме, са ниско прелитащите самолети. Харесва ми и това, че е сравнително малък и компактен квартал и не изобилства от огромни блокове.

# 77
  • Мнения: 66
Бели брези е хубав,макар и пренаселен
Иван Вазов-макар че там има доста стари блокове и на места имаш чувството, че времето е спряло.
Стрелбище има атмосфера.
Възраждане е удобен и приятен.
Бояна коренно се различава със въздуха си ,по-свежо е ,по-зелено,макар  и горепосочените недостатъци

# 78
  • Мнения: 31
 Heart Eyes
Iskam i az da se vklucha v tazi tema,jiveq ot 20g.v Drujba
znaq che nqkoi ot vas shte si pomisli che tuk ne e podhodqshto;no pak iskah da kaja mnenieto za prekaranie si godini.
Hubavoto e che si v Sofia,a vsichki se poznavate,pozdravqvate roditelite si gostuvat,
a teb te sledqt ne samo edna maika ami celi 20.Imam radostta da otgledam detenceto si tuk,sega zaedno
s decata na moite priqteli naistina ne bih zamenila shtastlivite si momenti s mnogoto deca i
spokoistvieto mmi za v badeshte.A po vaprosa za Dragalevci,Simeonovo,Boqna pak moga da sam kompetentna
imam vila tam,semeina na roditelite mi nikoi ne jivee vapreki che e mnogo krasiva az ne iskam deteto mi
da raste v kvartal na obezomeli narkomani i glezliovci.
To pak shte e dobre,no s normalni priqteli koito mogat da mu badat istinski takiva za cql jivot.

# 79
  • Мнения: 2 401
Аби, има некои истина в това, което пишеш.

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Отговорът на този въпрос е много субективен.
Във всеки квартал има по-хубави и по-лоши места. Ако ми предстои купуване на жилище, ще преценя района, в който се намира блока, а няма да имам специални претенции за квартала.
Най-много харесвам някои части на Лозенец, Иван Вазов, Стрелбище, Красно село, Яворов, Изток, Слатина.
В момента живеем в нова къща в Симеоново, но си мечтая да се преместим- не го харесвам това селО.

# 81
# 82
  • Мнения: 188
За мен южните квартали.

# 83
  • София
  • Мнения: 121
Дианабад, Изток,Лозенец,Иван Вазов.

# 84
  • Мнения: 27
За почти 20год, живот в софия съм сменила доста квартали, под наем. Миналата година купихме жилище в Симеоново и за сега съм доволна. Тихо е, добра инфраструктура, няма задръствания, прекрасен въздух, магазини за хранителни стоки, поне 5-6 са около нас. Не са развити услугите-няма фризьор, обущар, шивач и т.н. Много млади хора, с  мисъл за грижа за средата. Недостатъци-малко е като на село, дори си минава едно стадо с кози и овце и таксито от центъра си е 10лева, един час път ми е да работата...

Ето моята класация за останалите, в които съм живяла:

1. Гоце Делчев

2. Иван Вазов

3. Гео Милев

4. Изток

5. Красно село

6. Дружба 2

# 85
  • Мнения: 1 417
А някой има ли мнение за Манастирски ливади? Освен, че в момента се застроява супер много и няма изградена инфраструктура, чудя се в бъдеще дали ще се променят нещата.

# 86
  • Мнения: 2 759
А някой има ли мнение за Манастирски ливади? Освен, че в момента се застроява супер много и няма изградена инфраструктура, чудя се в бъдеще дали ще се променят нещата.
                               Манастирски ливади нали е от двете страни на бул. 'България'? Не може да се даде еднозначно мнение, зависи от самото жилище. Ако си в къща е готино, но вероятно няма септични ями, а инфраструктурата е...  Crazy (не само за къщите) ... Кал до ушите. Но съм убедена, че това ще се оправи до 5-7 години. Незастроената част обаче не знам дали и как ще се развива.

# 87
  • Мнения: X
Зависи в коя част на Манастирски ливади. Там, където сме ние, има канализация и не е презастроено. Но има доста кошмарни райони. Ако искаш да купуваш жилище в района, гледай внимателно и преценявай. Точно сега аз лично бих търсила в по-уредени квартали - цените и без това са се изравнили почти.

# 88
  • Мнения: 11
От 10г. живея в Горна Баня и много ми харесва.Не сме от "баровците" , в наследствена къща живеем.От градските квартали съм за Гоце Делчев,живяла съм там и имам много добри впечатления,но преди да се застрои толкова много.Сега трафика мисля че е един от големите проблеми.

# 89
  • Мнения: 539
Срелбище,Иван Вазов Peace

# 90
  • Мнения: 7 947
Живот - в София   Thinking
Не мога да определям места, на които не съм живяла, така че - поставям Гео Милев/частта от страната на Плиска/ напред - от всички места, където съм живяла, а те са  7-8.

# 91
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Лозенец, Иван Вазов wavey

# 92
  • Мнения: 712
Живяла съм няколко години в Стрелбище, точно до входа на Южния парк. Хубаво местенце беше. Преди няколко седмици се завъртях нататък - не можах да го позная  Sick Навсякъде задръстено от коли, презастроено... гадна работа.
После се преместих при мъжа ми в Красна поляна, до пазара. В началото дори не ми се излизаше. Ама се оказа нелошо място - в тази част почти няма "мургави събратя", особено ако не ползваш градски транспорт, или поне не автобус. В другите превозни средства не зле. Има достатъчно зеленина. Магазини също, добри транспортни връзки. Липсва ми само парка.
Някой питаше за Манастирски ливади. Свекърите се изнесоха там, точно зад Била на България. Отврат! Няма къде да паркираш, строежи навсякъде, не знаеш в кой момент някой нов блок ще ти изникне пред балкона. А прозорците на спалнята им гледат към климатиците на Джъмбо - лятото прозорците нямат отваряне, щото не се спи от шума. Даже тема бях пускала...
С една дума - безкрайно субективно е, и никога привидното не е най-цялостната картина.

# 93
  • Мнения: 7 947
Въпроса също така е относителен, защото зависи какви изисквания и приоритети имат хората. Аз например не мога да харесам Красна поляна именно заради циганите. Друг ще търси места за паркиране, трети магазини в изобилие, четвърти паркове, пети чист въздух, десети - транспорт, двайсти - удобството на центъра...За мен като че ли е най-важно хората ...

# 94
  • Мнения: 712
Мда, и на мен циганите са ми трън в очите - затова съм уточнила:

...в тази част почти няма "мургави събратя", особено ако не ползваш градски транспорт, или поне не автобус. В другите превозни средства не зле. Има достатъчно зеленина. Магазини също, добри транспортни връзки.

Но, естествено, всеки има мнение  Peace

# 95
  • Мнения: 78
Кварталите в близост до Южния парк - Гоце Делчев, Стрелбище, Иван Вазов

# 96
  • Мнения: 2 456
аз живея в Изток,тихо е,спокойно....долу-горе чисто,но ме дразни че от към магазини сме много бедни...иначе харесвам Лозенец,но пък напоследък доста го застроиха... Бояна също не е лош квартал,лятото го изкарваме там,но зимата е много трудно придвижването с кола

# 97
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Как бедни? Отвориха Пикадили, има Фантастико, наблизо е и 345, пазар за зеленчуци плюс още 2 места със страхотни плодове/зеленчуци. МАлките магазинчета също са ми много удобни, когато забравя нещо дребно да купя.

# 98
  • Мнения: 4 916
В Изток е пълно с магазини - има и вериги, за които е писала "Кафе с мед", и малки плодзеленчуци и бакалийки. Аз лично не съм стъпвала във Фантастико или Елемаг от 3-4 месеца, малките магазинчета ме устройват идеално.

# 99
  • Мнения: 145

Ти сериозно ли?  Shocked

# 100
  • Мнения: 2 456
да,има и фантастико и пикадили,но тези на др.край на квартала... до Парк хотел Москва имаме приятели,които живеят там,идват чак при нас до фантастико да пазаруват....а фамилия (вече Верди) по едно време бяха го опразнили толкова много ...

# 101
  • Мнения: 145
Района около парка Заимов и Докторската градина/макар че е център а не квартал/.
За да е хубав кварталът за мен е важно да има хубав парк, много добър транспорт, бързо изнасяне от столицата за уикендите, и хубави училища.

И на мен тази част ми е фаворит!!!

Също източните квартали, може би съм пристрастна, защото живея в тази част на София, но Редута, Гео Милев, Слатина, Изток ми харесват наистина и са в близост до центъра, с удобен транспорт, а пък може и пеша да отидеш лесно и за не много време до централните части.

# 102
  • Мнения: 4 916
да,има и фантастико и пикадили,но тези на др.край на квартала... до Парк хотел Москва имаме приятели,които живеят там,идват чак при нас до фантастико да пазаруват....а фамилия (вече Верди) по едно време бяха го опразнили толкова много ...


 Rolling Eyes Чак пък толкова... На тях им е по-близо да отидат до Елемаг или до 345, отколкото до Фантастико, не е такава драма.

# 103
  • Мнения: 212
Фамилията я бяха опразнили,защото сменяха собственици. Сега е пълна Simple Smile

# 104
  • Мнения: 145
Харесвам квартала, в който живеем - Редута. Близо е до центъра (СУ ми е на 15 мин пеша, освен това вървейки по най-красивите улици на София), има парк(ове), високо е, наблизо, скоро ще има и мол. В същото време е тих, на някои места се чувстваш така сякаш не си в Сф (в добрия смисъл).

Така е, а допреди няколко години беше още по - хубаво и съвсем не приличаше като част от София - имаше само къщички, задължително повечето с черешови дървета и трендафили в дворовете. После ги бутнаха и застроиха на тяхно място блокове. Поне в малкото останали къщи все още през пролетта разцъфват градинките с цветя  Simple Smile И е толкова приятно, когато се разхождаш!

# 105
  • Мнения: 145
Как завиждам благородно на хората от южните райони,някой да иска смяна със Слатина??? Wink

Аз да ти кажа, не бих сменила Слатина за южни райони, колкото и да не се води много престижен квартал - за около 35 минути пеша можеш да стигнеш до парка Заимов, Ректората, Орлов мост. Пекне ли слънчице, аз все така се придвижвам до центъра - хем разходка, хем фитнес, хем не се блъскам в градски транспорт! Само през зимата използвам градски транспорт.

# 106
  • Мнения: 7 947
От Слатина до Орлов мост - за 35 минути - ти да не си спринтьорка  Laughing

В Изток е много хубаво, но наистина липсват магазинчета и кафенца, ей такива дребни, радващи окото неща. Пък и транспортът минава около квартала, не в самия него. Ако си по-навътре - се ходи доста пеш до спирките. Живяла съм там.

# 107
  • Мнения: 2 456
другото,което ме дразни в Изток,е че докато се прибера до нас с кола (живея зад Японското посолство) трябва да обиколя целия квартал...много забранени улици има Simple Smile но пък иначе не е толкова много застроен,има повечко къщички,зеленинка и много си го обичам Simple Smile

# 108
  • Мнения: 145
От Слатина до Орлов мост - за 35 минути - ти да не си спринтьорка  Laughing

Може и да са 40, но то е все тая  Simple Smile И имам два маршрута даже - единият е през Редута, Оборище и после свиваш по Евлоги Георгиев, а другият е по Гео Милев, пазара Ситняково, Иван Асен и хоп вече си пристигнала Peace

# 109
  • Мнения: 5 595
Гео Милев,Иван Вазов,Редута,Западен Парк,Илинден.

# 110
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Овча Купел!!! O.K. - Orange County Naughty

# 111
  • Мнения: 8 999
Имам една единствена любов - долната част на Лозенец, заключена между Черни Връх, Христо Смирненски, Евлоги Георгиев и Свети Наум. Не мърдам от тук, освен ако не е някъде навътре в квартала, защото сега съм на границата. Имаме си всичко - и ясли, и детски градини, и училища, и гимназии, и университет. Имаме си и градинки. Имаме си и магазини. Имаме си и заведения. И за 10 мин. пеша съм в центъра. Кола карам веднъж седмично, кагато ходя до баща ми /в Гоце Делчев/. Там също ми харесва - неговият блок е на ъгъла на България и Гоце Делчев, но е на трета линия от двата булеварда. Хем е близо до транспорта, хем му е тихо и чисто. Има градинка точно пред входа му. И баскетболно игрище има. И паркинг.

# 112
  • Мнения: 4 668
Гео Милев,Иван Вазов,Редута,Западен Парк,Илинден.
Е , как можа да наредиш циганския Западен парк до Иван Вазов ? Направо ме изуми  Crazy
Двата квартала са на светлинни години един от друг / то си личи и по цените им естествено /
Но просто прави впечатление "мутрите" , повечето на братя от малцинствата  , които може да срещнеш в Западен парк с лицата на хората в Иван Вазов .

baibibi с баща ти сме съседи  Grinning

И все пак мисля , че в София не останаха хубави квартали ... с малки изключения може би .
Евентуално Изток смятам за хубав .

# 113
  • София
  • Мнения: 79
Живяла съм под наем на Сточна гара,Банишора,Стрелбище и Хиподрума. Накрая си купихме жилище в Надежда 4. В началото бях скептично настроена за квартала, но сега съм много доволна. Детското заведение ми е срещу нас. Северният парк ми е на 5 мин, а до входа ми е пазара,хранителни магазини и магазини за дома, аптека, железария и др., заведения с детски кътове.Все още е незастроено и с много зеленина, а след 2-3 год. и Метро.Единственият недостатък са бездомните кучета и мръсотията, но то е проблем за цяла София. Засега не си заменям Надеждата с друг квартал, ако ще да е южен.Виж за китна къщичка с двор в някои от покрайнините може и да се замисля. newsm78

# 114
  • София
  • Мнения: 53

в София хубави квартали - такива с добра инфраструктура, чист въздух и ниска престъпност просто няма.

Какво и е на Банкя?
Бояна?

Иначе, като изключа клаустрофобията от гъстото застрояване, Бели брези и Стрелбище ми харесват.

Я ми посочи квартал в София с улици които се чистят качествено, няма опасност да ти откраднат музиката от колата ако не я свалиш, детето ти може спокойно да пресече улицата без да се озърта като уплашен заек.

Достатъчно е един месец да поживееш навън за да ти се стъжни за така наречените хубави квартали в София. Наскоро бях в Калкута - малко по-мръсно, малко по-бедно и малко по-задръстено от София.

А в емигрантския квартал на Виена - 10-ти бецирк където жилищата са най-евтини и има обири по домовете няма коли паркирани по тротоарите, на всяка пешеходна пътека ти спират и колите стоят паркирани без да им свалят панелите на музиката.

Ходи ми го сравни с София.

# 115
  • Мнения: 1 210
Я си прочети заглавието на темата.
Аз нищо не чета относно сравнения с Калкута или Виена.
В радиус от километри около къщата ми в Банкя няма видима паркирана кола- всички са в гаражи.
В Белите брези, където живея, също имам такъв.
Обири се случват винаги и навсякъде- зависи как се пазиш и какво съхраняваш. Както и къде живееш, разбира се.
Ако ще сравняваме, аз бих живяла в Прованс- кеф ти лозя, кеф ти каменни шата, кеф ти слънце и липса на съседи. Значи и на коли.
Au revoir.

# 116
  • Мнения: 4 569
Я ми посочи квартал в София с улици които се чистят качествено, няма опасност да ти откраднат музиката от колата ако не я свалиш, детето ти може спокойно да пресече улицата без да се озърта като уплашен заек.
  Crazy В София?  Rolling Eyes Има такива квартали след табелата София изход.

 hahaha Joy Joy Joy

# 117
  • Мнения: 432
Аз съм ЗА Хиподрума.Има стархотен парк където да разхождам децата (е има и кучета,но не може две добрини на едно място)Има доста зеленина и специално при нас е доста тихо.Магазина ми е от другата страна на улицата ,градината и училището малко по-нагоре.Освен това градината е една от най-хубавите ,които съм виждала.Има удобен транспорт за всички квартали и е на 5 минути от центъра.Блокът е малък и сравнително подържан (е няма асансьор заради 4те етажа ,но не е болка за умиране)Не бих си сменила квартала честно казано.

# 118
  • София
  • Мнения: 53
Я си прочети заглавието на темата.
Аз нищо не чета относно сравнения с Калкута или Виена.
В радиус от километри около къщата ми в Банкя няма видима паркирана кола- всички са в гаражи.
В Белите брези, където живея, също имам такъв.
Обири се случват винаги и навсякъде- зависи как се пазиш и какво съхраняваш. Както и къде живееш, разбира се.
Ако ще сравняваме, аз бих живяла в Прованс- кеф ти лозя, кеф ти каменни шата, кеф ти слънце и липса на съседи. Значи и на коли.
Au revoir.


Банкя не е София. Факт. Банкя е едно презастроено градче с прекрасен климат, кофти инфраструктура - канализация, водоснабдяване, обществен транспорт. Било е чудесно като вилна зона и лечебен център. Сега вече не е.

Относно Белите брези - никой не е питал дали ти имаш гараж или не. Въпроса беше дали квартала е хубав - ами по софийските стандарти - да хубав е. Ама че е мръсно, кофите за боклук са грозно сложени на улицата, има бездомни кучета, дупки по улиците, градския транспорт е стар, раздрънкан, нередовен и мръсен.

Задръствания има навсякъде - дори и в най-прехвалените квартали на София.

Нямам на тоя комп снимки от Лайнфелден - едно умряло село от крайните квартали на Шутгарт. Аналогично на Банкя е на 3-4 километра от градската зона. Обаче ако го сравниш с Банкя  #Crazy . И естествено си има S-bahn с който за 15 минути си на пъпа на Шутгарт. Нещо което Банкя ще предложи да речем след 20 години.

# 119
  • Мнения: 54
Света Троица и Илинден Peace 

# 120
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
В Изток е много хубаво, но наистина липсват магазинчета и кафенца, ей такива дребни, радващи окото неща. Пък и транспортът минава около квартала, не в самия него. Ако си по-навътре - се ходи доста пеш до спирките. Живяла съм там.
На мен точно това ми харесва - че няма много сергии и кафенета. Има няколко хубави, спокойни кафе-сладкарници и 2-3 малки ресторанта с чудесна кухня, които лятно време са с външни градини и е пълно с родители с деца.
Няма безбройни магазини и спирките са извън квартала, но може би затова е и по-чисто и тихо, с повече тревни площи и детски площадки.

# 121
  • Мнения: 7 947
Ако все още бях майка с количка и не ходех на работа, без кола при това - и на мен сигурно щеше това да ми харесва  Wink

# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами не е затова, ходех на работа 3 години пеш (с  гр. транспорт), като водех първо дъщеря си на градина, в студ и пек всеки ден. И може би това беше причината да изкарам най-накрая шофьорски курс и да си взема една стара трошка на изплащане Wink Та за това има оправия, но ако ми бучат автобуси под прозореца, няма как да се промени.
Живяла съм в Св. Троица, тоя трамвай почваше да скърца и дрънчи в 4 всяка сутрин  ooooh!

# 123
  • Мнения: 7 947
Е, затова и назад бях написала, че е много относително какво значи най-хубав квартал за живеене, защото хората имат различни приоритети и изисквания. Под прозореца ми сега минава тролей, но никак не ме притеснява. до преди година живеех в къща в доста по-голяма тишина. Но там не ми харесваше, за разлика от сега  Wink

# 124
  • Мнения: 133
В София хубави квартали??!! - авторката се шегува.

# 125
  • Мнения: 146
Редута, Гео Милев, Изток, ул. Оборище, Докторската градина, ул. Иван Асен, преди харесвах и района на парка Заимов, но напоследък е станало по-мръсно и шумно.

# 126
  • Мнения: 145
Редута, Гео Милев, Изток, ул. Оборище, Докторската градина, ул. Иван Асен, преди харесвах и района на парка Заимов, но напоследък е станало по-мръсно и шумно.

Пак ще се повторя, че това са и моите фаворити Peace

# 127
  • Мнения: 592
Бистрица, Плана, Железник и т.н. до Самоков!  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 146
Редута, Гео Милев, Изток, ул. Оборище, Докторската градина, ул. Иван Асен, преди харесвах и района на парка Заимов, но напоследък е станало по-мръсно и шумно.

Пак ще се повторя, че това са и моите фаворити Peace

Значи ги обобщихме  Peace и можем да теглим чертата  Laughing

# 129
  • Мнения: 103
и аз се присъединявам към последните, но на оборище и докторски паметник е невъзможно да се купи нещо, то има и малко за продаване, а в редута и гео милев има повече като че ли и за купуване и под наем ако искаш.

# 130
  • Мнения: 7 947
Има достатъчно предлагане - но няма кой да купи, защото цените са много високи.

# 131
  • Мнения: 3
Харесвам Стрелбище и Иван Вазов, както и Редута. Живяла съм в Студентски град и не бих си го причинила повече- кално навсякъде, дупки, ужасен шум по всяко време на денонощието, винаги претъпкани автобуси, бездомни кучета... ooooh!
Сега съм в Редута и мога да кажа, че е прекрасен квартал! Много тихо, близо е до центъра, автобуса ми минава точно пред блока. Паркът ми е под носа, има няколко големи магазина и разнообразието от стоки е голямо, има и доста аптеки в близост. С две думи- Много съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт