Интрадуктален папилом - кръв от гърдата

  • 34 081
  • 52
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Здравейте. Чудя се дали има други жени минали през интрадуктален папилом. На кратко:
Вчера установих, че като стисна гърдата през едното каналче тече кръв. Със светкавична скорост направих ехография и посетих онкохирург. Ехото показа старите проблеми фиброкистозна мастопатия, една малка периферна кистичка и непроменени лимфни възли. Което според докторите не е притеснително. Следя ги регулярно и не се променят.
За кръвта от каналчето обаче единодушно стигнаха до извода, че е интрадуктален папилом. Хванат в много ранен момент. Хващало се когато кръвта излиза спонтанно, а мен ме дръпна дявола да стисна. Предлагат ми операция, за да се изреже засегнатото каналче, което е само едно.
Искам да попитам дали има жени с такъв проблем? Как се реши? Пречи ли на кърменето в последствие? Имам желание за второ и още по - голямо да кърмя.

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 14:29 от Sesana

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ей сега видях, че и от другата гърда тече кръв.  Confused Да му се невиди. Нови изследвания пак. Щом е двустранно значи търсим друга причина. А възможно ли е да тече по - малко преди цикъл от мастопатията?

# 2
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
Sesana, не мога да ти бъда полезна. За първи път чувам за такъв проблем. Желая ти наистина това да не е сериозен проблем. Късмет и бързо оздравяване.

# 3
  • Мнения: 923
Sesana сигурна ли си че е кръв може да е по-тъмен секрет newsm78. Аз съм с фибрикистизна мастопатия и имам секрет от гърдите, гъст и тъмносивкав

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
На кръв ми удря като цвят. Тъмен е. От едните каналчета е бял/като коластра/, от други по - светъл /като мляко/, а от определени е тъмно кафяв като кръв, но не прясна.
Когато беше само от едната много се притесних и направих ехото и ходих на преглед. Но сега като видях и другата вече не зная какво да мисля.
Ехото си показа старите  проблеми без нови и без промяна. Пред цикъл съм, а на всичко отгоре имам парене. Както като кърмих малкото и му идваше време за ядене. Чудя се какъв друг лекар трябва да посетя.
Въпростият интрадуктален папилом не се видя на ехото. Предположиха заради това, че кърви само едната гърда и то от определен канал, но сега като се включи и другата newsm78
Пфу, циците ми са колкото мандарини, а са се събрали сума неща из тях.

# 5
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
направи си мамография и на двете гърди и посети ендокринолог за изследване на пролактин.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Казаха, че за моята възраст правят ехо. Но след две седмици ще повтарям ехото на по нов  уред с по - високо качество на картина. /ако мога да се изразя така/
Ендокринолог ще посетя със сигурност.

# 7
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Казаха, че за моята възраст правят ехо. Но след две седмици ще повтарям ехото на по нов  уред с по - високо качество на картина. /ако мога да се изразя така/
Ендокринолог ще посетя със сигурност.
що за изявления. референтния метод е мамографията. другото са смешки. все едно преди 30 години да не правим белодробни снимки, а да гледаме с ехо  #Crazy рентгенолог ли ти прави ехото или хирурга?
ако имаш секрет и от двете жлези и мастопатия на двете жлези е малко вероятно да имаш два интрадуктални папилома. не е изключено, разбира се, но е по-вероятно да имаш задържан секрет от някоя киста, който да е променил цвета си. другия път ги питай няма ли да изследват секрета...
пролактинът се изследва сутрин.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ами в момента, в който се обадих за секрета от другата гърда ми казаха, че трябва да се види отново.  Този път седмица след приключване на кървенето от цикъла. Тоест смятам, че вече папилома не е на дневен ред, но не знам.
За мамографията знам, че малка по обем гърда с фиброкистозна мастопатия до някъде ограничат точността на мамографското изследване. Но ако си преценят да ги снимат...нека. То и без друго за два дни събрах повече публика от колкото, ако бях на корицата на Playboy.
За пролактина има ли значение месечният цикъл или мога и утре да ида до някоя лаборатория?

Последна редакция: ср, 18 ное 2009, 16:03 от Sesana

# 9
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Не съм лекар, не знам каква е процедурата, има много с една, но имам пациентка и с две оперирани папиломи  в двете гърди, само че са се появили през година  време Thinking. Същите са и били симптомите, кърваво-кафеникав секрет. От двете едновременно наистина е малко подозрително да е папилома и не се смята за опасно. Какво е обаче лекарите ще разследват  newsm78.
На мамограма наистина трудно ще се види, жената беше над 40-годишна така че все пак доктора препоръча и направих (аз правя снимките), но след това и е правена дуктография / галактограма, не знам как се казва в Бг, за да се види лумена на каналчетата отвътре с контраст. Това е пак мамография, но с контрастна материя. Ето малко инфо как се прави изследването, нищо страшно :
http://www.imaginis.com/breasthealth/ductography_print.asp?mode=1
 
Не се притеснявай, ще ги махнат и готово. Папиломата е само в едно каналче, дори да е главно ти имаш 15-16 отделни лоба в гърдата, каналчето е само в един от тях  Peace, няма да е проблем за кърменето.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 03:45 от eli_c

# 10
  • Мнения: 923
Сега намерих, че е възможно и при възлеста форма на мастопатия да има кървав секрет
,,Мастопатията започва с разрастване на съединителната тъкан, при което се образуват малки възелчета и втвърдявания. Тази форма на мастопатия се нарича дифузна. При по-нататъшно развитие на болестта, могат да се образуват плътни възли с размери от грахово зърно до орех. Това е възлестата мастопатия. За дифузната мастопатия са характерни уплътняването и болковите усещания в млечните жлези 7-10 дни преди очакваната менструация, които изчезват след началото й. При възлестата форма измененията на млечните жлези не изчезват с началото на цикъла, а от зърната може да изтича мляко, кръвениста или прозрачна течност. Мастопатията често е съпроводена с повишена възбудимост, безпокойство, чувство за страх, главоболие. ''

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Голяма мъка съм преди цикъл. Боли, пари, топчетата /кистичките/ се напрягат...Сега като ми дойде се успокоиха нещата. От едната гърда кървенето и секретите спряха напълно, а от другата са минимални вече и не са червени, а леко кафеви. Почвам да си записвам какво става, за да го кажа на доктора като отида. Но това не променя нещата след 10 дни ще повторя изследванията си.
Много ви благодаря! На всички   bouquet

# 12
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
кажи и тук какво става като знаеш.
до скоро и стискам палци всичко да е ок.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Днес отново правиха ехо и намериха папилома. Поне пише, че е най - вероятно папилом. Утре чакам резултата от изследването на секрета от гърдата. Стискайте ми палци  Praynig

# 14
  • София
  • Мнения: 964
     Стискаме палци !!!  Peace Hug


  А самият папилом само с ехограхия ли го установиха или и някакви други изследвания???

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ами заради кръвта, която излиза от точно определен канал при натиск на точно определено място решика, че може да е. Назначиха ми ехограф, който показа само една киста. После направиха втори на друг уред и го локализираха точно. Не било киста, а разширен канал и в него папилом.

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
а другата гърда?

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Другата е ок. Там не тече кръв, а кафеникъв секрет. Само преди цикъл и спира когато ми дойде. Няма образувания в нея и се дължи на висок пролактин.

# 18
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Другата е ок. Там не тече кръв, а кафеникъв секрет. Само преди цикъл и спира когато ми дойде. Няма образувания в нея и се дължи на висок пролактин.
така си мислех. колко е висок пролактина? не ти ли препоръчаха магнит на хипофизата?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Ами за сега не. Първо  ще махнат папиломата и след това тръгвам за ровя из главата. Пък и тези дни доста лекарства изпих заради прасогрипа дето ме налази. Ще изчакам още един цикъл и пак ще повторя изследвания.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Пак съм аз. Преди два дни ми мина операцията и сега чакам резултат от биопсия. Стискайте ми п алци, че ми избръмча главата от притеснение. Благодаря ви момичета.

# 21
 ;-)Zdaravei ,ne se pritesniavai,shtom e minala operaciata vsichko shte e ok
biopsiiata shte e chista ,shtom pri izsledvaneto na sekreta ne sa otkriti anormalni kletki,znachi i boipsiata shte e ok
Az imam sashtia problem,kakto tvoia ,moiata operacia e na 19.01.
uspeh milichka i barzo ozdravajvane

# 22
  • София
  • Мнения: 2 521
Привет!
Чета твоята тема още като я пусна!
Желая ти бързо възстановяване и хубав резултат от хистологията!

Сесана, би ли споделила подробности за операцията, къде те оперираха, как - с каква упойка и как и колко големи са разрезите, имаш ли силни болки сега?

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Операцията мина сравнително леко. Разреза е по ръба на ареолата и почти няма да има белег. Сега изглежда вече добре. А са минали само 4 дни. Болки имаше леки след операцията, но не се наложи да взимам болкоуспокоителни. Самата операция я правихме с локална упойка. Не се навих за пълна. Боли само докато слагат упойката. После се усеща опъване и дърпане. Когато пускат ток по инструментите само се чува как пука. Екипа се погрижи да не ми е страшно, даже по едно време се смяхме. Говорихме си. Общо взето на челно място в списъка с гадните неща все още е ходенето на зъболекар. Чакам си резултата от биопсията в Сряда или Четвъртък. Според хирурга няма място за притеснение.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Излязоха ми резултатите. Доброкачествен интрадуктален папилом.  Hug
Доктора диагностицира папилома за точно 5 мин и го извади за 30.  Просто чудесн лекар.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 521
Браво Сесана! Чудесна новина!

А кой е доктора и болницата ако не е тайна?

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Бургаската болница, а доктора е Киселков.
Между другото престоят ми там и отношението бяха страхотни. Нещо, което не се случва често в нашата болница. Онкото, обаче е отделно, просто се помещава в същата сграда. Може би това е причината.

# 27
 Hug Simple Smile  :bouquet:Bravo ,mnogo se radvam za teb,vischko nai-dobro nasetne
na men mi predstoi sashtoto na 19.01 samo che jiveya v london i tuk shte e operaciata.stiskaite palci Sad
izvinajvam se za latinicata ,prosto nyamam kirilica .

# 28
  • Мнения: 26
Привет!Честито за успешния изход от операцията !И аз имах същия проблем преди 2 г. и половина. Оперираха ме в МА-София. Но при мен папилома се беше заселил в началото на канала и спря достъпа на контастното вещество до всички канали. Така че се наложи по време на операцията да се изреже всичко съмнително. В резултат след биопсията :един папилом /слава Богу доброкачествен/ и много кистички .        Puhi99, стискам палци за операцията  Praynig Не се притеснявай, всичко ще мине добре. След време нищо няма да личи.Разреза наистина се прави по ръба на ареолата и е съвсем малък. Ако не си паника предпочитано е с локална упойка. След операцията ставаш и тръгваш , а след пълната ти трябва много време да дойдеш на себе си. По време на операцията се усеща само дърпане ,няма болка . Ако нещо друго те интересува - питай. Ще се радвам ,ако мога да ти бъда полезна. Горе главата ,смелост и успех!

# 29
 Simple SmileЗдравейте,вчера мина операцията,мисля че всичко е било нормално,но незнам тук в Лондон имат друга практика от Бг,което малко ме изнервя.Операцията беше с пълна упойка ,сега съм си в къщи и ще чакам резултат от биопсията .на 1.02.тогава ще се разбера как е минала оерцията и дали всичко е наред.стискаите палци.

# 30
  • София
  • Мнения: 964
puhi99 ,  успех - всичко вече е зад гърба ти !!!   Hug newsm10 Peace


  Леко възстановяване !!!  Peace

# 31
Благодаря,надявам се всичко да е минало вече.Отново Благодаря

# 32
  • Мнения: 26
Puhi99,браво! Желая ти бързо възстановяване! Вярвам,че всичко в резултатите от биопсията ще бъде наред! Обикновено папиломата е доброкачествена. Стискам палци !!!!!!!! Не се предавай! Лошото е зад тебе! Гледай с оптимизъм напред. Знам от опит,че най-мъчителното нещо е чакането.А ти напълни главата си с ведри мисли и си живей живота,не унивай. С най- добри пожелания!

# 33
  • Мнения: 1
  bouquet Благодаря за топлите думи и куража ,дано всичко е наред.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Пухи, стискам палци и аз. Като знам колко е гадно това чакане. Дано всичко бъде наред.  bouquet

# 35
Благодаря моомичета,колкото по-малко остава толкова по нетърпимо е .дано всичко е наред ,ама незнам....  Cry.

# 36
  • Мнения: 1
Всичко ще бъде наред само не се притеснявай и не хаби излишни нерви. Аз като се сетя колко нерви изхабих докато чаках да ми излезе хистологията. Само спокойно.

# 37
 Hug Здравейте днес ми излезнаха резултатите от хистологията ,всичко е наред 2 възпалени млечни канала с инфекция.много сам щастлива и най-вече спокойна.
Благодаря от сърце на всички,за подкрепата и здраве на всички   bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 964
пухи 99 ,   Hug   Много се радвам за теб ,че резултатите са добри!!!  Peace newsm10   bouquet

# 39
# 40
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Няколко дни преди цикъла си видях, че имам секрет от гърдите. Стиснах да видя какъв и колко и от едно от каналчетата /не централното/ излезе кафеникава течност. След няколко дни ме достраша и хайде на лекар - хирург /с добро име на отличен диагностик/. Прегледа ме много обстойно и като каза "Ето напипах го" ми се подкосиха краката. Постави диагноза фибро - мастопатия. Не ми изписа никакво лечение, каза, че не е необходимо да ходя и на мамограф. Поиска гинекологичен преглед, а гинеколожката ми каза, че му има 100% доверие и като е сигурен, че не е нужно друго то и тя няма да предпише. 
Може би е важно да спомена, че проблема с този секрет го имах и преди 7 години. Ходих на мамограф и ме опипва бая народ в онзи паметен ден, накрая ме пратиха при гинеколог и той ми изписа някакви противозачатъчни. Секрета спря, но от хормоналните препарати се чувствам депресирана и ги спрях, после забременях, родих, кърмих 2 години и ето, че пак съм там от където тръгнах. Последна мамография имам през 2008 година. На ехограф никой не ме е гледал никога. Секрет никой не спомена да се изследва. Хормони също не са изследвали. Т.е. малко ме мъчи, че нищо не правя да премахна проблема иначе диагнозата не ме притеснява  Mr. Green
Има ли и други момичета със такъв тъмен секрет и какво са им предписали на тях?

# 41
  • Мнения: 1 428
Здравейте,

Няколко дни преди цикъла си видях, че имам секрет от гърдите. Стиснах да видя какъв и колко и от едно от каналчетата /не централното/ излезе кафеникава течност. След няколко дни ме достраша и хайде на лекар - хирург /с добро име на отличен диагностик/. Прегледа ме много обстойно и като каза "Ето напипах го" ми се подкосиха краката. Постави диагноза фибро - мастопатия. Не ми изписа никакво лечение, каза, че не е необходимо да ходя и на мамограф. Поиска гинекологичен преглед, а гинеколожката ми каза, че му има 100% доверие и като е сигурен, че не е нужно друго то и тя няма да предпише. 
Може би е важно да спомена, че проблема с този секрет го имах и преди 7 години. Ходих на мамограф и ме опипва бая народ в онзи паметен ден, накрая ме пратиха при гинеколог и той ми изписа някакви противозачатъчни. Секрета спря, но от хормоналните препарати се чувствам депресирана и ги спрях, после забременях, родих, кърмих 2 години и ето, че пак съм там от където тръгнах. Последна мамография имам през 2008 година. На ехограф никой не ме е гледал никога. Секрет никой не спомена да се изследва. Хормони също не са изследвали. Т.е. малко ме мъчи, че нищо не правя да премахна проблема иначе диагнозата не ме притеснява  Mr. Green
Има ли и други момичета със такъв тъмен секрет и какво са им предписали на тях?




Силве, тази кафеникава течност е кръв и моя съвет е да си направиш поне ехография.Аз съм с твоя проблем и в сряда ми е операцията в онкологията ,съмняват се за папилом и дано да е така, защото при изтичане на кръв от гърдата варианти много няма.Поискай поне цитологично изследване на секрета и посети добър онкохирург, който да те види на ехограф или мамограф не е шега работа това.Макар ,че според моята лекарка онкохирург папиломите не се виждат в повечето от случаите.А болка имаш ли в гърдата?

# 42
  • Мнения: 1 942
Не нямам някаква болка, която да е различна от болката в другата гърда.
Течноста наистина изглежда кафеникава, но като се допре до бяла тъкан оставя зеленави следи. Хирургът ми обясни, че това е секрет, който се задържа в каналите и придобива този вид.
След като имаш папилоим кръвта, която виждаш какъв цвят е?
От всички каналчета ли излиза или само от едно? При мен от 2 каналчета на едната гърда.
Какво всъшност е папилом и опасно ли е ако не ми е поставена правилно диагнозата?
Постоянно ли имате кръв или от време на време?

# 43
  • Мнения: 1 428
Силве,твоя хирург нещо не ми вдъхва доверие.Как може поне един ехограф и цитологично изследване на секрет да не ти направи.Ами моя секрет е от един канал и е кафеникав и на моменти тъмнозеленикав, на цитологията излезе кръв, нищо че не прилича на такова.
Много несериозно е подходил хирурга ти според мен и не оставяй нещата недоизяснени.Иди при онкохирург,който да прецени откъде идва този секрет.Да ти кажа мен даже не ме гледаха на ехограф,само като казах че ми тече кафяво и след изследването се видя че е кръв ,ми насрочиха дата за операция.Не искам да те плаша,но според лекарката , която е най-добрата в областта на мамологията и е оперирала хиляди гърди ,изтичането на кафяв или кървав секрет от гърдата е патология и се налага незабавна операция, за да се види от какво идва.Според нея проблема не е хормонален и не може да бъде след като тече само от едната гърда.
 Утре вече ще ми правят всички изследвания плюс ехографа и мамографията и в сряда съм на операционната маса.Да се надяваме , че ще излезе доброкачествен папилом.Аз също не съм наясно какво е точно папилома и ще се радвам ако някой ,който е минал по нашия път ни обясни

# 44
  • Мнения: 1 942
Желая ти успех и отлични резултати от изследването Helen-mama  Hug

# 45
  • Мнения: 26
                Здравейте , момичета !
                Стискам палци всичко бързо да отмине ! Peace
              Самият папилом е един вид брадавица /казано най-просто/
               Представете си го като "кокоши трън". Мисля , че всички са виждали .
               Той е от същата група . Загнездвайки се в млечния канал ,започва да пуска
              коренчета /крачета / и да расте . Млечния канал се разширява до известна
               степен и не дава никакви симптоми .Но когато папилома увеличи размера си,
                може и да спука канала .
                 Контрастното вещество се вкарва със спринцовка в  млечния канал.
                  Не е болка за умиране. Неприятно е , но се издържа .
                След това се прави снимка на мамографа .
                Така се локализира мястото на папилома .

# 46
  • Мнения: 1 942
Днес бях на ехограф. Нищо не се видя. Все пак лекарката иска да правя и изследване с кнтрастно вещество.
Нещо не ми се нарви  Rolling Eyes
Искам скоро да правим опити за дете, а облъчване не ми е при сърце сега.
Секрета намаля и сега даже спря с отминаването на цикъла.
Нека някой който е минал през тая гадост с папилома сподели как е било при него. кога е имало и кога е нямало секрет.

# 47
  • Мнения: 1 428
Аз не се оперирах, точно преди да го направя се появи един лекар, да е жив и здрав и ме отърва от ножа на колежката си.Според него много жени имат такива проблеми и не е нужно да се бърза веднага с операция.Иска ме на преглед след един месец и каза да си повторя цитологичното изследване на секрета.На ехографията и на мамографа нямаше нищо обезпокоително и това явно го е навело на мисълта, че не трябва да бързам с операция.Можело проблема да бъде и хормонален,дано е така.
Силве ти как си,направи ли си цитологичното изследване?

# 48
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Силве, по-добре едни хормони си пусни. На колко години си?
Зеленикав секрет се наблюдава в редки случаи в годините преди менопаузата  Peace.
Дано да не е ранна менопауза след като искаш още едно дете, но с хормони това се оправя много бързо ....

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Аз не се оперирах, точно преди да го направя се появи един лекар, да е жив и здрав и ме отърва от ножа на колежката си.Според него много жени имат такива проблеми и не е нужно да се бърза веднага с операция.Иска ме на преглед след един месец и каза да си повторя цитологичното изследване на секрета.На ехографията и на мамографа нямаше нищо обезпокоително и това явно го е навело на мисълта, че не трябва да бързам с операция.Можело проблема да бъде и хормонален,дано е така.
Силве ти как си,направи ли си цитологичното изследване?
Ако не е имало кръв в секрета значи най - вероятно не е папилом. Но ако е имало кръв на 90% е такова. И те по - принцип не се виждат на ехограф. За това дали се виждат на мамограф не знам. Когато видяха моя на ехо се събраха едно 4 лекари, за да видят. Беше първият, който са успели да видят на ехограф от 4 години насам.  Дано да са хормони.  Peace Но когато секрета е от едната страна и от един канал мисля, че по - скоро не са хормони.

# 50
  • Мнения: 1 942
Helen-mama, радвам се, че при теб нещата са минали през операция. Според мен лекарите се презастраховат и барзат да режат, но по себе си гледам, че това е ужасен стрес и притеснение  Sad
Относно хормоналната част на подобен проблем - все пак е факт, че преди 8 години от същото каналче имах същия кафеникав секрет. Пих противозачатъчни и до сега не се бе обаждала гадината. Сега пак усещам, че имам хормонален дисбаланс. Та си мисля, че проблема не е в гърдата, а в яйчниците. Започва да се секретира коластрообразен секрет - което не е притеснително като находка. Секрета обаче не тече постоянно, а се влияе от това, което става с хормоните в организма и ту го има ту го няма. В периферни каналчета застоява и засъхва и когато потече през засъхналия секрет течност отмива стените.
Това не е мое прозрение, а думите на първия хирург онколог, който посетих като пак видях секрета. Ама аз нали много ровя в нета и се самодиагностирам  #Cussing out и не се успокоих от думите му, а хукнах по още изследвания. Та сега ще пусна едни изследвания и на секрета и ще видя после накъде.

# 51
  • Мнения: 1 942
Силве, по-добре едни хормони си пусни. На колко години си?
Зеленикав секрет се наблюдава в редки случаи в годините преди менопаузата  Peace.
Дано да не е ранна менопауза след като искаш още едно дете, но с хормони това се оправя много бързо ....

На 34 съм. И аз си мислех, че може яйчниците ми да се опитват да сдават багажа. Ама няма да е по тяхната - ще чакат още  Laughing При прегледа при гинеколога единия бе доста уголемен. Имаш в предвид да си пусна пролактина да видя как ли е?

# 52
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ами да, пролактин, но той е в хипофизата, не обвинявай яйчниците, горките  Stop Laughing ...
Друго не се сещам, не съм мнго запозната. То какво има друго в хипофизата, TSH, FSN, LN, но те нямат общо с гърдите.
Питай някой мамолог ако пролактина е в норма  Peace ...

Общи условия

Активация на акаунт