Да ви представя и моите рецепти!

  • 20 299
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 485
Миди с ориз



Продукти:
миди с черупките
ориз
лук
подправки

Мидите се изчистват много добре-всичко от черупката се остъргва с нож.Измиват се.
Лука се реже на ситно и се задушава в олио.Прибавят се мидите и се задушават с малко вода.
След това се добавя изчистеният и измит ориз.Долива се вода,слага се сол,черен пипер,червен пипер(малко!)
и се оставя да къкри на тих огън до готовност на ориза.Накрая се поръсва с магданоз.

# 16
  • Мнения: 1 485
Печени зеленчуци на скара

източник:
Интернет



4 тиквички
4 чушки
3 патладжана
2 глави лук
за маринатата:
2 -3 клонки мащерка
4 -5 скилидки чесън
сок от 1/2 лимон
2 с.л. олио
1 ч. л. сух риган
за доматената заливка
4-5 домата, около 1 кг
2 скилидки чесън
4 с. л. олио
1 с. л. оцет
1 ч. л. босилек
1 с.л. магданоз

Патладжаните и тиквичките се нарязват на филии от по 1 см, чушките - на половини. Продуктите за маринатата се смесват в купа и се разбъркват до получаване на еднородна смес.Зеленчуците се слагат в тава, заливат се с маринатата и се оставят да отлежат 10-15 минути. След това се пекат на скара по 5-10 минути от всяка страна.Сосът се приготвя, като доматите се настъргват на едро ренде. Подправят се със сол, оцет, олио, ситно нарязан магданоз, счукан чесън и босилек. Разбърква се хубаво. Зеленчуците се заливат със соса и се сервират.

Аз тук пекох само тиквички и патладжани.

# 17
  • Мнения: 1 485
Паниран патладжан в корнфлейкс



Патладжаните се почистват,нарязват се на филии,посоляват и се оставят да се отцедят.
После всяко парче се потапя в брашно,яйце и натрошен на дребно корнфлейкс.(
Пържи се в загрята мазнина.Става навероятен на вкус!
Може и с галета,но вкуса на този определено повече ни допада!

# 18
  • Мнения: 1 485
Козунак с кисело мляко







Това е моя рецепта за козунак,която беше по принцип с прясно мляко.Имам я от доста време от едно списание,и все нея правя.
Но четейки и ровейки се из разни рецепти,срещнах мнение,че става козунак и с кисело мляко.Реших да пробвам-точно сега е и времето за опити преди Великден.
Със сигурност това е козунака ,който ще направя за наближаващите празници! Peace
Замесих тестото в машината за хляб.

ПРОДУКТИ-всички  да са със стайна температура
20 г.мая(половин кубче)
180г.захар
150г.кисело мляко
50 мл.прясно мляко
80 г.мазнина-(олио и мас сложих тук)
3 яйца(единият жълтък за намазване)
настъргана кора на 1 лимон
щипка сол
брашно-около 600гр,но може и малко повече

Маята се размива в затопленото прясно мляко+1с.л захар и малко брашно.
Оставя се да втаса.
През това време разбивам яйцата и захарта,и изсипвам в контейнера на машината.
Добавям киселото мляко,брашно и сместа с маята.Пускам на програма месене и добавям по малко от останалото брашно.После включвам още веднъж на месене и прибавям по малко мазнината-като оставям малко за оформянето.
След този цикъл оставям малко да си почине и пускам още веднъж на месене,като сега добавям настърганата кора от лимон.
И после оставям да втаса.След втасването се оформя козунака,добавям стафиди,може и да са предварително накиснати в ром.Оставя се да втаса отново,намазва се след като е втасал с жълтък и малко прясно мляко,поръсва се със захар и се пече.Аз печа на 180 градуса.

И смело мога да заявя,че се получи много вкусен козунак-на конци,мекичък......Формата не се получи много добре,но не се и старах-все пак беше за проба Wink
Дъщеря ми,която не обича особено козунак,заяви,че това бил най-вкусният козунак. LaughingДори на третият ден беше мек.



Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 13:23 от Fior

# 19
  • Мнения: 1 485
Милинки



Продукти:
1/2 л прясно мляко
2 яйца
2 с.л. захар
1 ч.л. сол
2 с.л. олио
мая - 1/2 кубче от 42 гр.
брашно за средно меко тесто(не съм го мерила,но към 1кг със сигурност има)
галета за поръсване
масло за поливане

Начин на приготвяне:
Маята се разтваря в затопленото прясно мляко с малко брашно и захарта.Оставя се да втаса.
После се добавят останалите продукти.Омесва се тестото,оставя се да втаса.
Правят се топченца колкото орех и всяко се потапя в разтопено масло. Нареждат се в тава едно до друго и се оставят да втасат.
Само,че аз не ги топя едно по едно,а после като са втасали ги заливам с маслото.Поръсвам с галета и пача на 180 С.
В рецептата пише,че се слага отгоре натрошена на ситно морска сол,но аз не съм го правила това.

Това е,дано ви харесат!

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 14:37 от Fior

# 20
  • Мнения: 1 485
Дърпана баница със спанак и ориз(вид зелник)



За тестото:
1ч.л сол
2с.л олио
1с.л оцет
300мл.вода
брашно за средно меко тесто

За плънката:
спанак-300-400гр
ориз-1ч.ч
яйца-3 бр.
сирене-250гр

Разделя се на 6-7 топки.Всяка се прави на питка и се оставят да починат10-15 мин, като преди това се мажат с олио.После започва дърпането-на маса върху постлана покривка.

Плънката се приготвя по следния начин:
Спанака се нарязва на ситно и се задушава в малко мазнина.Ориза се сварява и се отцежда от водата.Яйцата се разбиват със сиренето,добавя се ориза и спанака и всичко се разбърква.

Взема се от плънката и се слага върху кората и се завива.Така се процедира до края.
След което се залива с мазнина и се пече при т.180.

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 14:39 от Fior

# 21
  • Мнения: 1 485
  
Домашни бисквити с крем

4 яйца
4 к.ч. захар
4 к.ч олио
1 пак.амонячна сода
1 к.л сода за хляб
брашно-около 400гр-за средно меко тесто
Продукти за крема:
4 и 1/2 ч.ч прясно мляко
3 жълтъка
3 с.л брашно
масло по желание-150гр.
2 с.л какао(ако сте любители на кафявите кремове

Начин на приготвяне:
Яйцата се разбиват със захарта.Прибавят се олиото,содата и брашното.
Омесва се тесто,средно меко.Разточва се на кора,с 1см дебелина.Режат се кръгчета(може и с обикновена чаша).Режат се 1 кръгче цяло,и друго с дупка.Печат се на около 180гр.температура.
За крема:Млякото се слага да заври със захарта,като предварително се отделят 1ч.ч .
Към нея се прибавят жълтъците и брашното.След като заври ,при непрекъснато бъркане се слага сместа и се вари до сгъстяване.Оставя се да изстине.
Може да се добави към изстиналия вече крем масло,което е предварително разбито,и към него се добавя по малко от крема.Разбива се до еднородна смес и става по вкусно.Но ако не ви се играе-слепвате бисквитките с изстиналия крем.
Аз тук добавих и какао,защото повече обичаме кафяви кремчета.
Друг вариант за крем е с пудингите на Йоткер,които са с варене.
И като за финал да уточня-оставят се бисквитите да престоят поне 24ч.,за да си поемат крема.
Стават невероятно меки!Най -вкусни са дори след 48,ако останат разбира се!:)
Добър апетит!

Последна редакция: чт, 04 апр 2013, 14:40 от Fior

Общи условия

Активация на акаунт