изцеждане???

  • 366
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
здравейте, мили мами!родих на 12.09 и кърмя Дария,само на кърма е,мисля ,че и стига,защото си спи по 2-3-4часа!въпроса ми е задължително ли е изцеждането след кърмене???защото се опитвам с помпичката,но пуска2-3капки  Embarassed

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Не, не е задължително. Освен това изпомпването не е показател за количеството кърма. Само ако усетиш напрежение в гърдите, тогава можеш да се хабиш да поизцедиш малко, но щом Дария суче добре, (и пълни редовно пампите)
нямаш място за притеснения.
Да ти е здрава и да суче все така послушно Flutter

# 2
  • Мнения: 4 242
Напълно съм съгласна, изцеждай само ако усещаш напрежение в гърдите. Не си създавай излишна работа! Кърми си на поискване и няма да имаш проблеми, ще се регулира бързо кърмата и ще има предостатъчно за бебка.

Честито ти бебче! Да сте живи и здрави!

# 3
  • Мнения: 1 215
Никога не съм се изцеждала. Първите седмици чувствах напрежение понякога през нощта, но давах на бебка да суче и готово. Кърмата ми се регулира- много рядко сега да усетя гърдите си твърди.

Самоцелното изцеждане може да доведе до свръхлактация и оттам един затворен кръг- препълване-изцеждане-пак препълване. Което от своя страна може да предизвика по- сериозни проблеми.

# 4
  • Мнения: 811
Здравейте!
Тези дни и аз мислех да пусна подобна тема при вас, но виждам че са ме изпреварили. Затова с извинения, че се намесвам, ще си задам въпроса, за да не повтарям темата.

Значи много се чудя дали има смисъл да си купувам помпа за кърма  newsm78 Има толкова противоречиви мнения по въпроса за изцеждането, че съм ужасно объркана. Горе-долу кога се нормализира количеството на кърмата, така че да не се препълват гърдите? Дали да не изчакам с купуването на помпа, след като се роди бебето и тогава да преценя какво да правя? И ако трябва да купувам помпа също незнам каква да е. Оня ден в магазина гледах помпи на Чико (но не тази скъпата, а средния вариант за 25 лв) и на Бертони (наподобяваше тази на Авент за 82 лв). До мен стоеше една майка с бебе и ми каза, че ако ми е първо дете по-добре било да си купя от помпите тип спринцовка, защото с другите било много болезнено  Rolling Eyes Вие какво ще ме посъветвате, наистина незнам какво да правя, а излишни пари за харчене в момента нямам  Embarassed

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
При мен кърмата се регулира към края на 2-рата седмица и при двете деца. При някои обаче процесът може да отнеме и месец. Индивидуално е.

Бих те посъветвала да не харчиш толкова пари като за начало, още повече и като ги нямаш в излишък Wink
Това, че със спринцовките е по-безболезнено не съм много сигурна. Засега най-добри отзиви се чуват за авентската помпа Изис. Но пък тя струва над 60 лв.
Та съветът ми е да си купиш една спринцовка за 4-5 лв. като за начало и да видиш дали ще ти върши работа.
По принцип изцеждането не е нужо след като вече се е регулирала лактацията и на мен лично харченето на 60-70 лв. за помпа за толкова кратко време ми се вижда излишно.
Виж друг е въпросът, ако искаш да цедиш редовно - за запаси или да си увечливаша количеството.

# 6
  • Мнения: 1 680
аз съм доволна от помпата на Чико за 25 лв.
Цедя само нощем, докато бебето суче от едната гърда аз цедя от другата и се запасявам, че имам чести излизания.
За регулирането на кърмата мога да кажа, че чак сега ми се регулира - към края на 2 месец.

Общи условия

Активация на акаунт