Отговори
  • Мнения: 173
Момичета,
някоя от вас вземала ли е течен аналгин за главоболие или при температура по време на бременност?Много често ме боли глава и си позволявам от време на време да пия течен аналгин по 14 капки,но се притеснявам...вреден ли е за бебо?С първата си бременност помня че при настинка или темп.,главоболие лекарката ми казваше че може аналгин,но това беше преди 4 год.Случвало се е да пия по няколко капки дори преди 3-ти месец,а нали на повечето лекарства пише да не се употребяват в първото тримесечие  newsm78

и още нещо - мога ли да използвам спирт за лице и на него пише да не се използва от бременни,а токова съм се изринала по лицето? Дано не съм досадила с въпросите..

Поздрави!

# 1
  • Мнения: 718
Води се по листовките на лекарствата,а за допълнително инфо, се консултирай с доктора си. За течния аналгин мисля, че не се препоръчва, защо не взимаш парацетамол, той е позволен, предписват го за Т и болка. А за спирта - не знам.

# 2
  • Мнения: 5
Аз не посмях да пия нищо за глава - може би само парацетамол може, но едва ли и лекарите са единодушни по въпроса! Единствените изследвания са публикувани върху самите медикаменти, но по често пише:  НЯМА ДАННИ за ...
По-добре си купи козметика за проблемна кожа, отколкото спирт! Още преди двадесетина години се отрече терапията със спирт, заради временно изсушаващия ефект. Кожата силно се дехидратира, в резултат на което след това стараейки се да компенсира, отделя още повече себум и съответно - повече се възпалява. В почистващите иначе си има процент спирт, но той не е във вредна за бебето концентрация, а и е комбиниран с хидратиращи съставки. Това е част от моята професионална компетенция, така че съм убедена.

# 3
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Гинекологът ми разрешаваше само парацетамол  Peace За спирта не мога да кажа.

# 4
  • Мнения: 21
До колкото знам от моя гинеколог аналгин не е добре да се приема за да не развие алергия плода от него, аспирин да не разрежда кръвта, а парацетамол няма проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 029
не, може един парацетамол да изпиеш ако е много зле положението.

а за спирта не го знам....но щом пише не - значи не може и него....

# 6
  • Мнения: 1 734
Аз съм пила само парацетамол. Аналгин, аспирин или други неща не посмях.

# 7
  • Мнения: 1 053
И аз така знам,4е аналгин не трябва да се пие по време на бременност.Прарацетамол оба4е може,както са ти казали и другите мами.Мен една нощ много ме боля главата и си сложих нарязан картоф на 4елото.Винаги ми помага.Ако искаш пробвай.

# 8
  • Мнения: 432
Доколкото знам на листовката пише, че не е подходящ за бременни.Поне на този на хапчета.Аз лично не пия нищо на своя глава, дори билкови препарати.А и никой не може да каже за  последиците от дадено лекарство в някакъв по-късен етап от живота на детето!В смисъл дали не се натрупват като заключени негативизми които се отключват впоследствие.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Не,не бива да се приема Confused

Интересно ми е защо не може да се ползва спирта Rolling Eyes

Но пък има много богат избор от продукти на пазара за лице ,така че все ще се намери нещо подходящо Wink

# 10
  • Мнения: 1 796
И аз да си кажа-само парацетамол.

# 11
  • Мнения: 790
Взимала съм половинка аналгин при ужасни главоболия, тъй като нищо друго не ми помага, но го пиех със съзнанието, че не е добре. Ако парацетамол помага или има друг по-добър заместител, по-добре него.

# 12
  • Мнения: 1 473
Не съм пила никакви лекарства. Дори температурата си свалях с бабешки методи, като настърган суров картоф в кърпа или чорапи с оцет.
Рискът ми се вижда по-голям от колкото болката в главата.

# 13
  • Мнения: 1 849
Аналгина е забранен. Аспирин не се дава на деца до 12 г.

# 14
  • Мнения: 31 116
Не може да се пие аналагин. Само парацетамол и то рядко. На спирта щом си го пише, не го ползвай.

# 15
  • софия
  • Мнения: 2 140
Вземи си розова вода за лицето и се обтривай с нея по 2-3 дневно.
Тя има успокояващ и противовъзпалителен ефект.Използването
на спирт и най-вече на салицилов е изключително противопоказно
при бременни и кърмачки. NaughtyКакто и аналгина,без значение
дали е течен или на хапчета.

# 16
  • плевен
  • Мнения: 644
И аз знам за аналгина че не е добре да се пие.Аз редовно си ходех с главоболие,но не пиех нищо  Peace

# 17
  • Razgrad
  • Мнения: 282
Мисля че не са позволени нито аналгина нито спирта.

# 18
  • Мнения: 216
Не, Аналгин в никакъв случай  Naughty!
За главоболие може само Парацетамол  Peace

# 19
  • Мнения: 9 429
По принцип Аналгина не е най-подходящото лекарство за главоболие при бременни.Разрешен е единствено Парацетамол.
Ако обаче имаш силно изразено главоболие,се консултирай с АГ ,за да ти изпише нещо съобразено със състоянието ти.
За спирта -не те съветвам да го ползваш.

# 20
  • Мнения: 381
И аз знам, че може само парацетамол...който обаче съвсем не действа при зъбобол например... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 320
Оф тоя парацетамол  за какво ли помага Simple Smile ,3 дена зверски ме боля главата-доктора не ми позволи да пия нищо-седях и търпях  Peace

# 22
  • софия
  • Мнения: 2 140
И на мене принципно парацетамолът никак не ме облекчава при главоболие. Naughty
Така,че си го спестявах докато бях бременна.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не ползвай спирт,ако можеш и хапчета не пий.Най-добре.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Защо ще ползваш спирт за лицето?Има козметика, която става за бременни.
И аналгин не бих пила за главоболие.Аз от сутринта съм с такова, ама за сега търпя. Tired

# 25
  • Мнения: 14
Главоболието в първия триместър от бременноста е на хормонална основа и уви не се повлиява от медикаменти така както в нормално състояние на организма, в повечето случаи се търпи  Sad

По отношение на температурата на мен ми се наложи във втория месец от бременността и пих парацетамол на 6 часа, за съжаление не успя да я свали и по препоръка на личния лекар съм пила четвъртинка аналгин в случай, че надвиши 39 градуса. Просто беше избор на по-малкото зло, защото такава температура вече не се знае как ще подейства на плода. С много черни мисли и притеснения се изтъркаляха месеците и вече имам прекрасна кукла на годинка, но колкото е възможно ограничавайте приема на лекарства, независимо какво пише по опаковките!!  Успех!!

# 26
  • Мнения: 173
Ами аз си позволих по малки дози Хексалгин,тъй като с предната ми бременност лекарката която следеше бременността ми  ми казваше ако имам чак нетърпимо главоболие или при висока темп. мога да ползвам само аналгин  Cry И аз сега реших,че сигурно не е опасно за бебчето,но щом всички казват за Парацетамол.... А аз не съм се съветвала с лекаря който следи 2-та ми бременност.Лошото е че съм пила няколко пъти и то в първия триместър и сега съжалявам.Дано не съм направила нещо на бебо  Sad

Поздрави на всички!

# 27
  • Мнения: 31 116
Не се притеснявай. Нищо не си направиила на бебето. Просто повече не пии нищо на своя глава. За всичко свързано с бременността се консултирай със следящия те гинеколог. Желая много лека бременност и много късмет. Hug

# 28
  • Мнения: 529
Аз също четох,че не може аналгин по време на бременност,акушерката от женската консултация каза,че можело.

# 29
  • Мнения: 334
Не може аналгин. Мисля че, парацетамол позволяват - аз лично не смеех нищо да пия, дори и да ме болеше главата.

# 30
  • Мнения: 3 715
Моят доктор каза, че мога да пия аналгин и парацетамол при главоболие и температура. На мен парацетамола не ми помага изобщо, така че съм пила аналгин. Когато лежах в Майчин дом преди няколко години бременна, вдигнах температура и ми дадоха течен аналгин. Не казвам, че е безопасно, но в малки дози и не непрекъснато, не би могло да навреди чак толкова.

# 31
  • Мнения: 79
По принцип Аналгин е забранено да се пие по време на бременността, както някоя мама вече е написал първото тримесечие е нормално да има главоболие. Аз съм с мигрена в лека форма и само Аналгин ми помагаше, по време на бременността ми не си позволявах да го пия, но пък Ефаралган 500 по две таблетки имаше моментален ефект, той е Парацетамол всъщност Simple Smile
В този сайт можеш да проверяваш лекарствата по активна съставака до каква степен са подходящи при кърмачки, което всъщност се отнася и за бременни жени http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Успех и лека бременност ти желая  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591
Не съм пила. Първите 3 месеца изкарах с постоянно главоболие.

# 33
  • Мнения: 9 973
пих при много силен зъбобол

# 34
  • София
  • Мнения: 44 029

В този сайт можеш да проверяваш лекарствата по активна съставака до каква степен са подходящи при кърмачки, което всъщност се отнася и за бременни жени http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp


Успех и лека бременност ти желая  Hug

всъщност има разлика какво може и не може по време на бременност и по време на кърмене.

# 35
  • Перник
  • Мнения: 396
Аз страдам от много силно главоболие. По време на бременността пиех парацетамол, и от него ми минаваше. Аналгин не съм пила, лекарката не ми даваще.

# 36
  • Мнения: 3 069
На мен Парацетамола не ми действаше и по повод проблем със зъб ми се наложи да пия течен аналгин - нямаше проблеми с мен или с детето - само болката премина бързо.

# 37
  • София
  • Мнения: 580
Категорично НЕ! Naughty

# 38
  • Мнения: 4 335
Не,може само парацетамол.
За спирта щом е отбелязано,че не може,по-добре и него не използвай.

# 39
  • Мнения: 103
По принцип само парацетамола е разрешен, но аз по едно време имах уйасно главоболие и тогава си позволих да пия аналгин. Доки ми каза, че ако парацетамола не ми помага ще се наложи да търпя. Таз сега съм в шести месец и за цялата бременност съм изпила около 3 аналгина, но мисля да не пия повече, защото все пак ме е страх за бебо.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не съм пила. Първите 3 месеца изкарах с постоянно главоболие.

И аз така. Само веднъж се предадох и пих Парацетамол, но чак очите ми сълзяха от главоболието, та не можех да издържам.

# 41
  • Мнения: 137
Няколко дена, преди да разбера, че съм бременна, получих поредния пристъп на мигрена и по навик пих комбинация от Ацефеин, Мидрин и Кофергамин - всички напълно противопоказани при бременност. Когато видях двете чертички, се притесних да не съм навредила на бебчо. При следващите пристъпи си позволявах само парацетамол, който определено е с по-слабо действие, но е единственото, което лекарят ми разреши да пия. За щастие след третия месец от бременността мигрената като по чудо изчезна. Родих живо и здраво момченце. И пак съм с мигрена... Sad
АНАЛГИН:
Таблетки:
Не се препоръчва по време на бременност и кърмене.
Ампули:
Не трябва да се прилага при бременност.
Преминава в кърмата - при необходимост от лечение на майката, кърменето трябва да се преустанови.
ПАРАЦЕТАМОЛ:
Бременност и кърмене: В терапевтични дози Парацетамол може да се използва по време на цялата бременност и по време на лактация.

# 42
  • Мнения: 776
И аз знам, че може да се употребява само парацетамол и то през цялата бременост. Аз лично ползвам този сайт http://www.framar.bg/ и когато се интерисувам от дадено лекарство си го намирам и чета листоката му. Дано да не ви се налага често посещение Wink, но все пак... Simple Smile

# 43
  • Мнения: 219
С мигрена съм, но не си позволявам нищо да пия, камо ли аналгин, който е вреден и без да си бременна!
Парацетамол, ако толкова не можеш да изтърпиш болката!  Hug

# 44
  • Мнения: 453
В първия месец си позволих парацетамол, комбиниран с аналгин на таблетки, заради гнойна ангина, само така свалях температурата. По- късно при силно главоболие взех Беналгин, защото ми се гадеше от болка.
Сега, ако усетя, че се задълбочава само парацетамол, но и това ми се иска да избягвам.
За позволено, не е позволено, но в отделенията за патологични бременности, съм чувала, че здраво наливат мамите с аналгин.
Когато кърмих, също ми казаха, че мога да отключа алергия към анаглина при бебо и когато ми се наложи да ми бият мускулно аналгин 2 дена не кърмих, а цедих.

# 45
  • Мнения: 46
Мисля, че по препоръка на лекар в опрелени количества ще може. Лично аз през бременността си пиех само парацетамол , за всякакви болки които имах, глава , зъб и ми помагаше слава богу  Peace

# 46
  • Мнения: 1
здравейте!Бременна съм 5 месец,имам ужасно главоболие.Повръщам жълта горчива течност.Имах си го и преди,лежах в болки и с повръщане по няколко дена но пиех лекарства.
Сега не смея.Преди ми биеха диазипам или други коктеили.Сега  септември и ноември ми биха диазипам.Предната седмица ме болеше дясната половина ,сега лявата.Едвам издържам болката,и се притеснявам за бебчето

# 47
  • София
  • Мнения: 1 529
С мигрена съм, но не си позволявам нищо да пия, камо ли аналгин, който е вреден и без да си бременна!
Парацетамол, ако толкова не можеш да изтърпиш болката!  Hug

топъл компрес на тила

# 48
  • Мнения: 776
Чувала съм,че някои си слагали нарязан суров картоф на главата иги успокоявало. Парацетамола е позволен при бременост,така че можеш да пробваш.Дано ти подейства!

# 49
  • Мнения: 116
Аз пиех парацетамол, дори е имало случаи и по 2 пъти на ден при силно главоболие

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 422
Аналгин по време на бременност само ако лекар ти каже.
Аз пих само веднъж и то лекарка ми каза да пия една ампула да мога да сваля температурата беше 38.7

# 51
  • Мнения: 305
Аналгин не,Парацетамол може така ми е казвал доктора. Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 354
Както всички са казали и аз така- аналгин НЕ, но парацетамол може.

# 53
  • Мнения: 1 740
Аналгин по време на бременност само ако лекар ти каже.
Аз пих само веднъж и то лекарка ми каза да пия една ампула да мога да сваля температурата беше 38.7

В края на 8-я месец бях с бъбречна криза и Т. 39,5 , по съвет на лекар пиха Аналгин.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Не! Можеш да пиеш парацетамол.

# 55
  • Мнения: 53
аз като имах силно главоболие по време на бремеността пих парацетамол само това ми позволи доки.Обаче от него незнам защо повръщах,както го глътвах така след секунди повръщах. newsm78

# 56
  • Мнения: 37
И за главоболие и за Т съм пила парацетамол. За аналгин и аз знам ,че не може. Peace

# 57
  • Мнения: 405
Момичета,
някоя от вас вземала ли е течен аналгин за главоболие или при температура по време на бременност?...


Поздрави!
Само парацетамол съм взимала, при всякаква болка - корем, глава, температура, гърло... или фервекс, при симптоми на настинка. И сега само това взимам.

# 58
  • Мнения: 31
Не съм ползвала аналгин само ефералган за разтваряне,понеже имах мигрена и нищо друго не можех да пия.

# 59
  • Мнения: 572
НЕ Peace
Аз пиех само панадол

# 60
  • Мнения: 266
аз когато бях настинала пиех освен разни чайчета и др. безобидни средства и тонипирин, той съдържа парацетамол, но два пъти по-малко от стандартното хапче /300мг/ и то когато положението беше зле...

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз мисля че не е позволено да се пие аналгин само парацетамол. И като ме е боля глава или съм Т съм пила само парацетамол.

# 62
  • Сф
  • Мнения: 13
По принцип Аналгина не е много за предпочитане, особено при бременност-в никакъв слъчай!!! Naughty

# 63
  • Мнения: 22 414
Не мисля, че е особено препоръчителен.
Но аз съм пила няколко пъти аулин.

# 64
  • Мнения: 411
Аналгина е забранен. Течен аналгин при възрастен човек се изписва в краен случай, тъй като им риск за увреждане на бъбреците, та какво да говорим при бременност. Аспирин също не трябва да се приема, заради свойството да възпрепятства кръвосъсирването.
Бих Ви посъветвала да се консултирате първо с лекаря си преди да приемате каквито и да е лекарства. Толкова често споменавания парацетамол например на мен ми бе забранен, тъй като повишава риска от астма у децата. 

# 65
  • Мнения: 34
Здравейте, обърках блистера на аналгина с магнерота и вместо 2 таблетки магнерот съм изпила 2 таблетки аналгин. Може ли да стане нещо на бебчо? Аз съм в 34 г.с.

# 66
  • Мнения: 9 429
Здравейте, обърках блистера на аналгина с магнерота и вместо 2 таблетки магнерот съм изпила 2 таблетки аналгин. Може ли да стане нещо на бебчо? Аз съм в 34 г.с.

Е, какво да му стане на бебето? Хиляди жени пият антибиотик по време на бременност, ти за един аналгин се кахъриш. Майка ще ставаш, мисли логично и трезво.

Общи условия

Активация на акаунт