Какво правят жените в менопауза когато....

  • 647 747
  • 1 118
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 915
Напоследък и при мен се наблюдават разни аномалии - много обилен и болезнен мензис, топли вълни нямам, да чукна на дърво, но качих без причина 5-6 килограма, явно към климактериум вървят нещата...

# 151
  • Мнения: 2 070
При мен проблема с с цикъла се оказа, че се дължи на два миомни възела с големина около 2 см
Според гинеколога ми, на този етап не правим нищо друго, освен да нормализираме цикъла
За тази цел почвам да пия противозачатъчни при-регол
И най-важното - следи редовно големината на миомните възли. Защото не съм очаквала как прогестероните могат да провокират порастването на миомни възли Shocked Shocked Shocked
aз останах с впечатление, чес приема на противозачатъчни,  ще повлияем на миомите да се свият Rolling Eyesсъвсем се обърках.гинеколога ми обясни, че миомитепречат на лигавицата да се олющва равномерно по време на цикъл, и заради това е оскъден и продължителен

# 152
  • София
  • Мнения: 6 477
Противозачатъчните няма как да намалят миомните възли най-малкото защото естрогените провокират порастването им....поне такава е теорията в момента. Вероятно гинеколога ти иска да нормализираш цикъла и да следите как се развиват миомите. Докато не растат и не правят кръвоизливи - всичко е ок.
Но не се залъгвай, че има нещо, което да "свива" миомите....Единствено в менопаузата те могат да калцират...Както и не го вярвам това с билките - нито аз, нито майка ми постигнахме нещо с билки...

# 153
  • Мнения: 28
От около 2г. съм без цикъл,на 35г. и от една седмица зърната на гърдите ме болят при допир.Някой да е имал такъв проблем?Не съм на ХЗТ.Пия само масло от вечерна иглика и остеоцинезин.В събота ще ходя на термовизуална диагностика и ще видя какво ще покаже,но до тогава ако някой е имал такъв проблем,нека сподели...

# 154
  • София
  • Мнения: 736
remina76,
доста често ми се случваше и и дори не можех да спя по корем, от цикъл до цикъл. АГ ми предписа фемикур, което си е билков препарат  Vitex agnus castici, fructus, extractum siccum (сух екстракт от плодовете на vitex agnus castus.) оправи ме. но при теб какво казват за липсващия цикъл, някакви полови хормони мерила ли си? при мен причината си беше в липса на прогестерон и много естрогени. и май съм си докарала и ендометриоза. затова внимание с ХСЗ с прием на естрогени. маслото от иглика е добро ,но няма да ти регулиха хормоните. може само да облекчи ПМС, но ти нямаш цикъл. следи ли те лекар? търсете причината.гърдите са само симптом.

# 155
  • Мнения: 28
neba,в нашия град няма специалисти и за това мисля да запиша час при д-р Сарджева в гр.Варна,че ми е по-близко.Три месеца пих Фемостон за да имам цикъл и да мога да си пусна хормони,всички си бяха в стойности на менопауза, но естрадиола ме стресира 220,55 на 03.10.2011г. при условие,че през юни 2009г.е бил 35,91.АГ си помисли,че е грешка и ме посъветва да ги пусна отново,но така и не се наканих.Когато отида при специалист се надявам да се уточнят нещата.

# 156
  • Мнения: 87
Здравейте!

Един въпрос моля: какви  хормонални изследвания се правят, за да се установи,че се навлиза в критическата и има ли определени дни/преди или след цикъл/?

Благодаря предварително!

# 157
  • варна
  • Мнения: 53
Изследват се ФСХ и ЛХ на 2-3 ден от М цикъл.

# 158
  • Мнения: 87
Изследват се ФСХ и ЛХ на 2-3 ден от М цикъл.



Благодаря, мисля тоз месец да ги направя, че се каня от няколко месеца...!

# 159
  • Мнения: 2
zdraveite uvajaemi 4itatelki na foruma.Iskam da  popitam slednoto.Na 36 godini sum i  prez poslednite ve godini cikulut mi e mnogo oskuden no redoven.Tiu kato ne sum stavala maika oshte i ot niakolko meseca sum omujena i pravim opiti da zabremeneia no zasega ne stava se pritesniavam da ne bi da zapo4vam kriti4eskata.A ina4e takiva simptomi kaot izpotiavane,topli vulni i narushen sun niamam.Za uto4nenie progesteronut mi e 1.50 koeto e dosta malko.Izpisaha mi dufaston no za 3 meseca otkakto go pia ne se promrnilo nishto.Molia za mnenie i sum vi predvaritelno blagodarna.

# 160
  • Мнения: 2
m.olia niakoi znae li kakvi  triabva da sa stoinostite na FSH i LH za da se smiata 4e stava vupros za kriti4eska.Moite sa suotvetno FSH-7.30 I  Lh -3.45.Blagodaria vi predvaritelno

# 161
  • Мнения: 2
Zdraveite skupi 4iatetelki na bgmama.Iskam da vi popitam slednoto.Tuk 4eta 4e dufastona podtiskal ovulaciata i neznam kakvo da si mislia.Az go pia za tova 4e progesterona mi e mnogo nisuk ama sushtevremenno iskam i da zabremeneia.Izpisan mi e da go zapo4vam ot 15 den po 2  na den.Molia spodelete mnenie i opit po voprosa.Blagodaria vi predvaritelno.

# 162
  • София
  • Мнения: 736
remina76 Естрадиолът ти може и да не е грешка. Не си посочила референтните сойности на лабораторията.  При норма на моята лаборатория 12,5-166 бих изтълкувала, че си с естрогенно доминиране. Любопитно е в какви граници ти е прогестеронът, предполагам в ниски.
И приемам, че хормоните са мерени в точните за тях дни.
Аз съм имала прогестерон 0,96(1,7-27), а естрадиол 240,7- АГ замо заяви, че нямам овулация. Понеже не съм целяла забремемяване, го неглижирах. Но после дойдоха проблемите: полип, кисти, съмнения за ендометриоза и съжалих, че още тотава не взех мерки.

gorgeous fairy, от определена възраст (много индивидуално) не всяка менструация е последвана от овулация. нисък прогестерон говори за липса на овулация, вероятно за това зачеването не става.  Както беше казано по-горе, за критическа се гледа съотношение LH/FSH.
 моето съотношение веше високо 5,7 и пак не било  критическа по мнение на двама. но ми е червена лампичка.

# 163
  • Мнения: 6
Здравейте,не съм чела темата,за което ме извинете, но искам да ви попитам. От няколко месеца цикълла ми спря.на 43г.съм Пих примолут нор по схема за три месеца и ми идваше редовно,след като го спрях пак ми спря цикъла .Сега ми го изписаха да го пия в продължение на 6 месеца.но незнам дали след като го спра пак няма да ми спре и цикъла.въпросът ми е дали съм вече в менопауза и как мога да разбера това. благодаря Ви!

# 164
  • Мнения: 87
vov4o , аз също се лутам и не мога да разбера какво ми е, за това след 2 дни си пускам изследванията, които отговарят на твоя въпрос.
Изследват се ФСХ и ЛХ на 2-3 ден от М цикъл.




 

Общи условия

Активация на акаунт