Да споделя,че да ми улекне...

  • 2 907
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Здравейте!!!
Преди малко се върнах от консултация и съм много притеснена!
Бебчо пак е с дупето надолу.Имам още месец до термина и си мисля,че има време да се обърне,но лекарката ми не мисли така.Иска да ме вкарва в болница,аз естествено отказах,а тя започна да ми обяснява,че понеже съм на 28г.-води ме късна първескиня(не съм първа младост,но никога не съм си мислела,че вече ми е КЪСНО за първо бебе),можело да ми се случи това или онова.
Аз неискам да влизам,пък и тя откъде знае,че бебето няма да се обърне Imp
Какво толкова може да стане,ако съм си в къщи,дори и да се наложи секцио,което хич не ми се иска...?Нима непременно трябва да отида в онази мизерия по-рано...? Sad
Знам,че някъде назад имаше тема с упражнения за обръщането,но неможах да я намеря.Ако някой знае къде е моля нека ми каже.
Много ми е нервно и притеснено.
Иначе изследванията ми са добре,като изключим бактериите,които в момента лекувам,така че не мисля,че и това може да е причина за нейните мераци Shocked
Радвам се,че ви има и мога да споделя с вас!!!
Поздрави!!!
П.С.Вече 2 пъти се опитвам да пусна темата и нещо не става.
Дано този път успея Wink

# 1
  • Мнения: X
Rolling Eyes  Rolling Eyes Чак пък да влизаш в болница
Обикновено лекарите гледат да си колкото се може по-дълго вкъщи а не в болница
Споко може да се обърне и по време на самото раждане  Hands Thumbsup

# 2
I az sum bremenna za purvi put i ne moga mnogo da sum ti ot polza sus suvet, no opredeleno mislia kato teb che 28godini ne sa mnogo. Na kolko triabva da gi rajdame na 16 li??  Rolling Eyes  Niakoi put me shashtisvat komentarite na niakoi ne do tam kompetentni med. lica... Edinstvenoto koeto iskam da ti kaja e che kakvoto i da se sluchi nai-vajnoto e ti i bebo da ste dobre, taka che ne se nastroivai predvaritelno sreshtu sekcio... Vse pak tova e priroda i nikoi ne moje nishto da napravo za da promeni prilejanieto na bebo. Radvai se na poslednite sedmici ot bremennostta puk kato doide vreme za rajdane neka mine leko i za dvama vi  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Е като влезнеш в болница това как ще помогне?Само да се тормозиш...А наскоро една мама писа, че бебо след 8- месечен престой с главата надолу накрая точно се обърнал с дупето напред Sad Щом това е възможно, и обратното е!!!А за възрастта ти и че ти е "късно" за първи път - ми нямам думи просто...Кат сме дремали хората, когато раждаха по на 18 г., хак да ни е сега Grinning  Grinning  Grinning

# 4
  • Мнения: 2 609
Да Белинда и аз това се чудя,като вляза в болница  -какво? Shocked  Най-много съвсем да се"побъркам" Imp

# 5
  • София
  • Мнения: 3 630
Не се притеснявай.
Като влезеш в 9 месец ще ходиш на консултация всяка седмица, и ще може да се наблюдава прилежанието на плода. Моят син след като беше главично, две седмици преди терминът се намести седалищно. При теб има време да се обърне бебчо. Ако ли пък не най-вероятно ще се наложи да влезеш в болница 1 седмица преди терминът, за да си под непрекъснат лекарски контрол. Там на място лекарите ще решат какво да бъде раждането.

# 6
  • Мнения: 6 315
Хъм, моето бебе се обърна в края на осми-началото на девети месец. За пръв път чувам такава глупост да пращат в болница заради седалищно предлежание! Освен това знам, че бебето може и в последния момент да се обърне, така че изобщо не се притеснявай!

Поздрави и леко бременеене!

# 7
Недей да му се притесняваш! Първо, въобще не си възрастна! Аз също съм на 28 години и в момента карам първа бременност / 32 г.с. / и нито един лекар до момента не ми е казал, че съм "възрастна първескиня", а са ме гледали таман трима. Второ, бебето може да се обърне в последния момент, а ти имаш още време. Пък и наистина не виждам смисъл в това да влезеш в болница Rolling Eyes

Давай смело напред, остава малко Grinning
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и най-готиното бебоче!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 366
И моята бебка беше така. Не се обърна изобщо - до последно ме подритваше в пичкония мехур и ми се разхождаше по таза. Постъпих в болницата когато ми изтекоха водите, иначе трябваше да постъпя за планово секцио един ден по-късно. Когато е извади, д-ра каза, че се е увила в пъпната си връв и затова не е успяла да се обърне. Може докторката ти да подозира нещо подобно и затова да иска да постъпиш по-рано. А може и просто да и е по-лесно така. При всички ситуации, аз не бих постъпила в болница, освен ако няма някакви ясни показания за това. Там се изнервяш и психясваш - аз едва удържах 4 дни да съм там със секциото. Но за твое спокойствие - ако нещо я притеснява - ами ходи на консултация по-често - дали ще те гледат в болницата или не - каква е разликата ?

# 9
  • Мнения: 18 542
На колко си, ако не е тайна? Майка ми забременя с брат ми/3-то дете/ на 35години. Имаше високо кръвно почти през цялото време, а и брато се въртеше като пумпал ту с дупето, ту с главата надолу, а и доста често заставаше напречно. Майка ми така искаха да я вкарат в болница по-рано, но тя буквално избягала. Роди нормално, брат ми се обърнал в последния момент с главата надолу/е, малко са му помогнали - въртяли са го ръчно - не знам, но май малко лекари практикуват това  Embarassed /
В крайна сметка исках да кажа, че ако се чувстваш добре, не е нужно да посътпваш по-рано. Направи консултация и с друг лекар. И накрая, бебето е най-важно, ако въпреки всичко лекарят настоява, по-добре да се прежалиш.
Успех!

колко по-рано искат да те вкарат?

# 10
  • Мнения: 2 609
Цитат на: cheta
На колко си, ако не е тайна? Имаше високо кръвно почти през цялото време,

колко по-рано искат да те вкарат?

Както писах по-горе съм на 28.Кръвното ми е нормално 120/75-80.А доколкото разбрах иска да ме вкарва едва ли не още другата седмица Imp

# 11
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ИзобЩо не се притеснявай, много вероятно е да се обърне, а за секциото Е въпрос и на късмет, При мен бебка си се беШе обърнала оЩе в седмия месец и уж вси4ко беШе наред, докато на последната ехографиа в 36 седмица гинеколога не видя неЩо като киста на яи4ника на бебка и реШиха 4е трябва  да прдизвикат раждането Два дена ме мъ4иха със системи и накрая буквално я извадиха със секцио, После ми обясниха, 4е са предизвикали раждането заЩото била малко едри4ка 4 кг
А относно възрастта, не си го слагай на сърцето, в родилното средната възраст на първескините беШе около 30г(тук се женят късно, около и след 30те)
Вярвам , 4е вси4ко Ще бъде наред, само не се притесняваи, заЩото това не е добре за беб4о  Simple Smile  
И за секциото не му мисли много много, не е наи приятното неЩо в живота, но минава и после се забравяШ  Grinning
Важното е сега да си спокойна и Ще видаШ как вси4ко Ще бъде ОК Grinning

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се притеснявай има време да се обърне, на моя приятелка бебока се обърна в края на 8мес. #Crazy , през цялото време преди това беше седалищно, а уж не можело, било тясно и т.н. Вярно, че го е усетила и било болезнено, но се обърна!!! В болница е кошмарно, пък и в тези жеги  Confused Просто ходи по-често на консултации и вече ако наистина се налага, тогава да. Ако искаш консултирай се и с друг гинеколог, за да си спокойна. А извинявай, но на 28 не си възрастна, аз родих на 30 - никой не ми каза, че съм възрастна, рискова бременност я водят след 35г., колкото до възрастта, тая лекарка да си гледа работата Twisted Evil
Желая ти успех и стискам палци всичко да е наред  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 517
Здравей! Моето бебе също беше почти до последно с дупето надолу, и на мен ми говореха за секцио, но 2-3 седмици преди раждането се обърна. По същия начин ми говореха да влизам по-рано в болница. Но аз се разхождах много, казват, че от това се обръщало. Не губи надежда, има още време! И защо те смятат за късна първескиня, 28 г. не са толкова много Confused:  Sign Exclamation
Между другото, и аз родих в Шумен, болницата е голяма мизерия! Close
Къде ходиш на консултация? Аз ходех в старата поликлиника, при д-р Германов и д-р Кузманова (при нея и родих) и съм доволна.

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: buubinka
Както писах по-горе съм на 28.Кръвното ми е нормално 120/75-80.А доколкото разбрах иска да ме вкарва едва ли не още другата седмица Imp

Извинявай, пропуснала съм. Тогава си мисля, че изобщо не си в категорията "късна първескиня". Както ти написах вече, потърси и друго компетентно мнение.
Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт