Ужасно упорит конюктивит

  • 4 258
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Ве4е сме на два месеца и половина а от раждането имаме конюктивит, с какво ли не го мазахме и капахме и нищо. От друга страна пък лекарите не са много сигурни дали е конюктивит или е от слъзното каналче. Гледам че оченцето от вътре е бистро и не се за4ервява а само сълзи и има много гурел4ета. Вече почнах да се притеснявам, как не могат да разберат дали е конюктивит или слъзно канал4е. Какво да правя

# 1
  • Мнения: 1 517
Ние сме същите, т.е. бяхме, ту се оправяме, ту пак става така. Това, което всички ми препоръчват и е най-безвредно, е да се слага кърма в очите на бебчо (ако кърмиш). Самата аз не съм сигурна колко помага, но може би трябва постоянство.

# 2
  • Soon London :)
  • Мнения: 133
Когато прочетох заглавието се сетих за нашия случай. Никол получаваше конюктовит(не съм много сигурна дали така се пише) от никненето на зъбките. Всеки път преди да излезе зъбчето и очето и започваше да сълзи и излизах гурелчета, зачервяваше се. Абе много кофти работа. Знаеш ли сега се сетих и друго, в болницата имаше една мама, която по време на бремеността имала бяло течение и бебчо се роди със възпалени очички. Мисля че лекарите й бяха обяснили, че при преминаването на бебчо през каналите и се е заразил. Някакви капки слагаха, но не знам какви.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо, в никакъв случай не капвай кърма!
Тя е идеална среда за развитие на бактериите.
Това го знам от опит, защото и ние сме със същия проблем. само че при нас категорично е запушено слъзното каналче.
Ще разбереш дали е от каналчето като наблюдаваш окото на бебето дали се задържа капка в ъгълчето, където е каналчето. Най-лесно си проличава при плач. Ако от съмнителното оченце сълзите се стичат отстрани на лицето, докато здравото остава сухо- от каналчето е.
Ако имаш допълнителни въпроси-питай, защото на нас това е на първи ред. Ако до седмица, две не се отпуши каналчето, ще трябва да сондираме.

# 4
  • Мнения: 966
Цитат на: anuschka
Първо, в никакъв случай не капвай кърма!
Тя е идеална среда за развитие на бактериите.
Това го знам от опит, защото и ние сме със същия проблем. само че при нас категорично е запушено слъзното каналче.
Ще разбереш дали е от каналчето като наблюдаваш окото на бебето дали се задържа капка в ъгълчето, където е каналчето. Най-лесно си проличава при плач. Ако от съмнителното оченце сълзите се стичат отстрани на лицето, докато здравото остава сухо- от каналчето е.
Ако имаш допълнителни въпроси-питай, защото на нас това е на първи ред. Ако до седмица, две не се отпуши каналчето, ще трябва да сондираме.

Ne barzaite sas sondiraneto nie na sina sme pravili masaji otpyshi se niakade kam kraia na shestia mesec pravixme niakakvi masaji i posle ne sme imali nikakav problem. Za sazalenie sam zabravila kakvi biaxa to4no mojesh da se konsyltirash s niakoi o4en lekar doktor Markova e mnogo dobra ama ne sam sigorna dali oshte raboti imashe 4asten kabinet v Nadejda ama tova be dosta odavna.

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: mariane

Ne barzaite sas sondiraneto nie na sina sme pravili masaji otpyshi se niakade kam kraia na shestia mesec pravixme niakakvi masaji i posle ne sme imali nikakav problem. Za sazalenie sam zabravila kakvi biaxa to4no mojesh da se konsyltirash s niakoi o4en lekar doktor Markova e mnogo dobra ama ne sam sigorna dali oshte raboti imashe 4asten kabinet v Nadejda ama tova be dosta odavna.

Благодаря, обаче вече почти два месеца правя упорити масажи по препоръка на офталмолога ни, но за съжаление не постигам никакъв ефект.
А спомняш ли си колко време правехте масажите на сина ти?

# 6
  • Мнения: 966
Ne si spomniam to4no no beshe mnogo dalgo po edno vreme se biax ot4aila mai pove4e ot tri 4eteri meseca triabva da si mnogo yporita i da ne se ot4aivash. Po otnoshenie za sondirneto gledai da e naistina posledna vazmojhnost ne sam 4yvala mnogo dobri otzivi za tozi vid manipolasia.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И нас ни изписаха от родилния дом с конюктивит и не мина повече от 2мес. Педиатърката ни предписа капки Оphthalmo-Septonex и да промиваме очичките с лайка, но нищо не помогна, даже от лайката гнойните секрети се увеличиха. Аз казах на лекарката, а тя ми разправя, че не било от лайката, хубаво, не спорих с нея, но спрях да слагам лайка и почиствах само с преварена водичка. Така мина от само себе си, от време на време сълзеше, но с капчици и промивки минаваше за 2-3 дена. Така до преди 2мес., когато започна да сълзи само едното оченце и въобще не минаваше. Педиатърката ни изпрати на офтамолог. Само очен лекар може да определи дали е слъзен канал или е някакво възпаление на окото.
Очната каза въобще да не почиствам с лайка (в никакъв случай с кърма!!!), само с преварена водичка и изписа няк`ви капки Tobrex, на които пише, че са за деца над 3г. Shocked  Жената каза, че предишнити капки били толкова слаби, че можело да правя промивка на очичките с тях и само силни капки помагат при конюктивит Confused Показа ни и как да правим масажи на слъзните канали, било хубаво да се правят профилактично.
Колкото до тази мама, чието детенце е със запушени слъзни канали - не съм специалист, но съм чела и съм чувала от познати, че с масажи, а и от само себе си може да се отпушат до годинка, годинка и половина. Ако искате поизчакайте, или се консултирайте и с друг специалист...

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: PetiaK

Колкото до тази мама, чието детенце е със запушени слъзни канали - не съм специалист, но съм чела и съм чувала от познати, че с масажи, а и от само себе си може да се отпушат до годинка, годинка и половина. Ако искате поизчакайте, или се консултирайте и с друг специалист...

Ох, ако знаеш колко съм се консултирала. Но най- новите им теории на очните са, че колкото по- малко е бебето, толкова по- добре за сондирането. И аз не искам и се дърпам, но направо не знам.
Лошото е, че не виждам подобрение от тези масажи. А и редовно ни се обостря конюнктивита (което е в резултат на запушеното каналче), постоянно сменяме тези капки (за последно също ползвахме  Tobrex).
Абе, много ми е терсене....

# 9
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Доста се писа по подобни теми. Ще ти кажа как беше при нас. Имах такъв проблем с Вики. Първо детето имаше запушен слъзен канал и освен това имаше стафилококова инфекция в очите и носа от Шейново. Тобрекс са точно против коки.
Моят съвет, на препатила е следния, спри да капеш каквото и да е и заведи детето да му вземат секрет за микробиологично изследване от очите, но и от носа (децата много лесно си разнасят заразите, а ако лекуваш само едното дори да го оправиш след време пак ще се зарази от другото). Ако личния лекар не желае да ти даде направление за микробиология по добре си го плати (и без това като смениш още някое лекарство ще ти излезе по-евтино). Това изследване ще ти покаже дали има стафилококи (ако няма, няма да мажеш излишно детето, ако има ще ти покаже точно кое лекарство ще помогне) и няма да гадаете какво му е на детенце.
Желая ви по-бързо оправяне.
А иначе за протокола на Вики каналчето му се отпуши само с масажи до 5, 6 месец, а стафилококи имахме и в носа и в очите и се оправиха за 7-10 дни с точните лекарства, след като 3 месеца бях мазала и капала какво ли не на горкото дете.

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Ellypr
А иначе за протокола на Вики каналчето му се отпуши само с масажи до 5, 6 месец, а стафилококи имахме и в носа и в очите и се оправиха за 7-10 дни с точните лекарства, след като 3 месеца бях мазала и капала какво ли не на горкото дете.

Знаеш ли, наистина ще взема сама да направя микробиологиното изследване, че то от доктори, аман (не искам да обидя никого!!!)
Кажи ми, моля те, откога започнахте масажите на Вики и колко пъти на ден ги прави. И изобщо, ако можеш да ми дадеш по- подробна информация, че вече започнах да се съмнявам във всички докторски преценки.
Предварително ти благодаря.
Сега излизаме на разходка и ще мога да се включа чак след 22 часа.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 630
Защо не отидеш в бившата ИСУЛ в очната клиника? Синът ми беше със запушен слъзен канал като бебе. Е, верно че беше преди 6 години, но само там ни помогнаха. Ако имаш възможност отиди още днес. Имат и свободен прием. Поне ще го прегледа специалист и няма да се чудиш какво му е на детенце.

# 12
  • Мнения: 7 831
Цитат на: anuschka
Кажи ми, моля те, откога започнахте масажите на Вики и колко пъти на ден ги прави. И изобщо, ако можеш да ми дадеш по- подробна информация


Ами правех масажа с възглавничката на малкия си пръст, по време на всяко хранене като се стараех да изстискам (глупаво обясних) секрета, докато престане да излиза сълзичка. С времето окото започна да става все по-добре и постепенно разредих до сутрин и вечер и така се оправи.
Трябва да знаеш още, че ако бебчо има стафилококова инфекция, не е изключено да си я пипнала и ти и дори и таткото. Не е задължително да има някакви симптоми, възрастните често имат и не знаят, а си разнасят коките. Към 6 месец повечето деца вече могат и сами да се преборят с гадните буби и често става точно това. Ако някой в семейството не я излекува ще си я пренасяте един на друг до второто пришествие.
Ако те интересува нещо друго питай.
Успех

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: asa
Защо не отидеш в бившата ИСУЛ в очната клиника?

Аз съм от Добрич  Sad

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Ellypr


Ами правех масажа с възглавничката на малкия си пръст, по време на всяко хранене като се стараех да изстискам (глупаво обясних) секрета, докато престане да излиза сълзичка.

На мен пък ми казаха да правя масажи все едно пиша запетайка, т.е. от каналчето надолу по нослето. А при вас май е било обратното, щом е трябвало да "изстискваш", така ли е?
Да взема и аз ли да правя като вас?

Общи условия

Активация на акаунт