Страха от хората

  • 1 208
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Казват,че едва към 7мия мес.децата започват да различават родителите си и да плачат за тях.Дъщеря ми обаче от 5тия мес не иска никой да я взима освен мен, баща и и едната баба. Преди плачеше в истерия, сега започва да мрънка и да ме гледа умолително да не я давам. А постоянно сме сред хора, не е причината, че не я събирам с хора. Докога ли ще продължи това?

# 1
  • Мнения: 1 983
ами Вики по принцип до скоро много ревеше от чужди хора, но най-странното е, че не от всички, не знам как ги подбира newsm78
например наскоро видях приятелка на сестра ми, която беше виждала Вики на около 1 месечна възраст, взе я и й каза:"айде аз те взимам у нас, кажи чао на мама", и нашата махна, а аз  #Crazy, тръгнаха уж нанякъде и пак никаква реакция
явно децата си избират, но не знам какъв е критерия newsm78

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Гласувах с "никога", но всъщност - много рядко й се случва да се размрънка от чужди хора. Зависи от детето - едно приятелче на Мони реве от всички други хора, освен от майка си и баща си.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Малкият свикна да е сред хора от бебе,поради естеството на служебните задължения на мъжът ми.С непознати се държи дружелюбно,но само когато съм край него.Сам ли е обаче-бяга!И мисля,че така е най-добре!

# 4
  • София
  • Мнения: 15 197
Иво почти винаги (с пренебрежимо малки изключения) е зле настроен към непознати, които се опитват да влязат в някакъв контакт с него.
Аз самата не съм някакъв темерут и не бих искала и детето ми да бъде, но предпочитам докато не достигне възраст, в която да може поне малко от малко да различава добро и лошо, да бъде предпазлив и дистанциран.

# 5
  • Мнения: 1 613
До сега ми се е случвало 2-3 пъти да се разплаче от непознати.
Иначе много се радва когото и да види, почва се едно раздаване на усмивки, закачане и др.

# 6
  • Мнения: 5 577
Понякога, не винаги.

Повечето хора, и особено децата, ги възприемаме много добре.

# 7
  • Мнения: 827
Никога не се е плашел от чужди хора, но не обича да го вземат. От друга страна, той страшно много пищи! По всякакъв повод. И много стряска децата, започват да реват Weary. Майките недоволстват, ама аз какво да направя   33uu Освен да отида някъде, където да съм сама

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хм, моят опит може би е кратък, но гласувах с Никога. Дай му разнообразие (което не ми допада особено, ама май другото е по-кофти  newsm78), гуши се в други хора, които за пръв път, говори им, плюнчи ги и пр. А пък това да се усмихва на всеки срещнат, задължително.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Гласувах с втора опция, но истината, е че ако реве при друг недоволства и в мен. На всички се хили и въобще не подбира. Стига да се забавлява и не е гладна или сънена няма проблем да я гледат други хора. Много е странно, защото и сега продължавам да си я гледам абсолютно сама и съм я оставяла на баба ми за час 2-3 пъти. Просто си е до дете!

# 10
  • Мнения: 5 299
Досега не се е случвало Вики да се намръщи на непознат човек, а тя определено  среща  много непозати доста често(докато бях постоянно на разходки) Най-често се усмихва на всички, а в самото начало гледа малко по-резервирано, но не е плакала. Мисля, че ве4е прави разлика.

# 11
  • Мнения: 2 596
До много скоро мрънкаше от всички освен от баща си, мен и баба си. Но след като проходи сякаш не е мойто дете. Много е общителен, ходи при всеки, целува разни хора, гали ги, а нас с баща му постоянно ни целува  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 5 241
И аз гласувах с "никога"  Peace
Много е спокоен и винаги е усмихнат.На неговата възраст племенницата ми беше по същия начин  Hug

# 13
  • Мнения: 8 505
Много рядко,случаите модат да се преброят на пръсти.

# 14
  • Мнения: 6 155
Като види свекър ми и свекървата и такъв рев надава, че не е истина Laughing Тича и се крие по ъглите или зад мен. Това е само с тях, обаче. Навън е много общителен - само някойда му се усмихне и тръгва с него, особено с 16-17г. какички Thinking

Общи условия

Активация на акаунт