Българско-английски или немски ре4ници за деца

  • 950
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте мили мами,

исках да ви попитам дали сте виждали някъде да продават български ре4ници за малки деца.
Искам да купя на малката хубав ре4ник с детски картинки...Някакви идеи????   newsm78

# 1
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Гледала ли си по книжарниците онлайн?

# 2
  • Мнения: 208
Да, нищто не намерих #Crazy

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Не вярвам да намериш лесно. Да беше картинен речник на съответен език - да, но двуезичен+ картинки newsm78

# 4
  • Мнения: 4 244
Аз ти предлагам да си купиш от големите картонени книжки с картинки които са надписани вътре и да добавиш сама думичките на български
Аз имам една такава и сега сме в процес на попълване - щерката само ме коригира и ми вика Абе, мамо, ти не знаеш!  Naughty Mr. Green

# 5
  • Мнения: 208
Харесва ми идеята ти. Мерси много!

# 6
  • Мнения: 2 452
Миналата година леля ми подари на племенника ми (внук и) много хубав българо-английски картинен речник за първия му учебен ден. Купен е от Варна.

# 7
Има на  Уоут Дисни в България ,но съм го купувала преди сигурно 6-7 години и сега е в България .Много е готин българо-английски. А4 е формата и е с твърди корици .Пове4е информация нямам,4е го оставих там и 4ак през април мога да ти кажа...пове4ко,ама ти   до тогава ,ако имаш кой да го потърси в Б-я ,трябва в София на пл.Славейков да видят...
А за немски с картинки на ДУДЕН са супер !!!Само трябва да напишеш сама бг-превод,но пък си заслужават.
УСПЕХ

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
моите деца имат два детски българо-английски речници. единият е на уолт дисни, казва се "английски с уолт дисни", издаден от егмонт българия, не можах да намеря на него година на издаване, има една откъсната начална страница, може да е била написана на нея. албена го получи за подарък от дядо си за рождения си ден 97 година. по-скоро е като книжка отколкото като речник - на страницата има тема, например "hair-косата", отдолу една картинка по темата - хора с различни прически, цветове коса и т.н., които са описани отсрани на двата езика, а отдолу кратка история като комикс с три картинки, разказани пак на двата езика. не е лоша книжката, колкото и да не съм почитател на уолт дисни книгите, разглеждали сме я доста с девойките и сега момчето също я харесва.
другият е "моят първи английски речник", автор тони улф, издаден от издателство "прозорец", пак няма година(що така не пишат годините на изданията???). също получен като подарък от баща ми - той е по подаряването на книги  Grinning, за коледа `98. той е по- като речник - думата на английски и на български и до нея малка картинка, която описва за какво става дума, например head - глава и отсрани нарисувана мама меца как гали малкото мече по главата. хубав е, добре е оформен, макар да няма много думи, например има около 50 думи с t, две със z, тридесетина с a. накрая има справочник на българските думи в речника по азбучен ред, цветовете, числата до 10, сезоните, дните от седмицата, месеците, няколко националности, геометричните форми, местоименията. и децата го разглеждат много, и аз го използвам да ги карам да четат от него да не забравят съвсем кирилицата.
идея нямам обаче дали още могат да се намерят на бг пазара на книги и къде може да ги търсиш. ако търсиш по онлайн книжарници, ето ти ISBN номерата им да им хвърлиш по едно око ако ги има - на уолт дисни - 954-446-080-2, на другия речник - 954-8079-88-7.
успех!

Общи условия

Активация на акаунт