извара в щатите/канадско

  • 1 938
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
дами,извинете тъпотията ми,но от маса години търся извара тук и не мога да намеря даже подобие..моля,кажете ако знаете,как се казва,на кой щанд живее и има ли изобщо такова нешо на тоз континент..
благодарности предварителни,
Анна

# 1
  • Мнения: 7 837
Аз купувам на малкия Cottage Cheese.
То ми се струва най-близко до изварата.

# 2
  • Мнения: 2 381
правих лазаня по рецептата на гърба на кутията и установих, че съм купила извара.
Рикота чииз. Като нашата обезсолена извара е Simple Smile
При сиренето се продава.

# 3
  • Мнения: 7 430
И в канадско така се казва Cottage Cheese.... Wink

# 4
  • Мнения: 3 367
мерси ви..ма не е ни едното ни другото.,а може и аз да не помня вкуса на изварата вече..кот.чииз купувам и Ния много го обича,но не мога да правя сладкиш или соленки с него,на буци седи..а рикотата е близко,наистина,ма нещо ми мирише..
А

# 5
Май няма такова чудо като изварата в Б-я. И тук не съм попадала на такова чудо. И аз не оприличавам и двата спомена вида на извара. Освен да седнеш да си джуркаш, ама лудо количество мляко заминава....... Crazy Whistling
За какви сладкиши ти трябва?! (чийз кейк?!)

# 6
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Рикотата е най-близка до нашата извара. Има различни видове, пробвай, може и да попаднеш на някоя дето да ти хареса.

# 7
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
И аз само се каня да я опитам рикотата и все налитам  на бг сирене. Правих веднъж извара и стана без проблем  Grinning

# 8
  • Мнения: 2 452
Аз съм купувала точно извара - беше някакъв подвид на cottage cheese, но не помня точно как се казва; рядко съм го срещала в магазините, затова го купих - за проба!

# 9
  • Мнения: 780
Мдаааа..  бих казала, че рикотата наподобява много повече нашата извара. Котидж по-скоро е като обезсолено сирене на малки парченца в саламура. Тук рикотата е чудесна и я използвам и в баници и в кремове.. а и пресна много я харесвам. Децата също!

# 10
  • Мнения: 3 491
За мене най-близкото (да не кажа почти същото) като нашата извара е Farmer Cheese. Продава се при сирената и e в бели правоъгълни найлонови опаковки. Редовно си правим баница с него, като не се намира българско сирене у дома. 

Последна редакция: сб, 24 сеп 2005, 03:50 от neznakomka

# 11
  • Мнения: 42
Провери при руските магазини винаги се намира, нарича се - творог  Wink

# 12
  • Мнения: 2 452
За мене най-близкото (да не кажа почти същото) като нашата извара е Farmer Cheese. Продава се при сирената и e в бели правоъгълни найлонови опаковки. Редовно си правим баница с него, като не се намира българско сирене у дома. 

Точно за това говорех и аз!

# 13
  • Мнения: 3 491
За мене най-близкото (да не кажа почти същото) като нашата извара е Farmer Cheese. Продава се при сирената и e в бели правоъгълни найлонови опаковки. Редовно си правим баница с него, като не се намира българско сирене у дома. 

Точно за това говорех и аз!
Нали!!! И аз като ти прочетох постинга, си помислих, че точно за това говориш  Grinning. Сега като ти имам подкрепата, да посмея ли да кажа, че Farmer Cheese си е баш извара?

# 14
  • Мнения: 3 367
еи супер сте,отивам за фарм.чииз..аз правя иначе извара.т.е пресичам мляко и пр. ма много въртел за малко продукт..
Honda,мъж ми я яде с лъжица и току се присети..а има маса рецепти за соленки и сладкишчета с извара,иначе чииз кейк правя с крема сирене и става
мерси ви пак
Анна

Общи условия

Активация на акаунт