С какво да започна захранването

  • 501
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте на всички. моята дъщеря след седмица ще стане на 5 месеца, и досега не съм й давала нищо друго освен изкуствено мляко. сега вече съм решила да започна с сокчета и с пюренца но не знам как да ги давам с какво да започна, и кога? моля за помощ :roll

Последна редакция: сб, 24 сеп 2005, 01:18 от Vivi

# 1
  • Мнения: 5 468
С плодови пюрета на Ганчев, Ам-Ам, без глутен... и други подобни марки, която си харесаш. А каша - оризова, пак без глутен. Аз за първи път й купих каша Фризокрем от ориз и беше много сладка. Такава ми препоръча продавачката. А по-евтините са на Слънчо, но гледай без глутен, че още е мъничка.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Погледни тези теми:
От кой месец cтава захранването?
Кога захранихте бебето на изкуствено мляко?-Анкета
Моля, дайте мнение за това....
Обърках се вече!
Захранването при изкуствено хранените бебета
Захранване на изкуствено хранено бебе
Ето какво каза педиатърът днес
Много се обърках с това захранване Sad
А може ли да захраня така..?
Захранване с пюрета-как и от кога
Плодовото пюре захранване ли е?
Захранване-защо,кога и с какво-> Част Първа
Захранване преди 4-тия месец
Въпроси, въпроси, въпроси
Захранване на некърмени бебета
Въпрос относно захранването на изкуствено хранените бебета
Захранване при изкуствено хранените бебета???
Ех, тези зеленчуци и плодове
Пюрета и каши за захранване на бебе-събирам мнения
Колко често да въвеждам нови храни?
С какви меса да захраня?
С какво започнахте захранването?-Анкета
Захранване с пюрета и каши

В тях ще намериш доста отговори и съвети. Успех!

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 923
Здравей:)
Аз започнах зхранването на малкия със сокчета - ябълка, круша, грозде, морков / с него не прекалявай че може да пожълтее детенце/. След това започнах да давам плодово пюре в 10 сутринта по 50гр. от същите плодове. След около месец почнахме и зеленчуковите пюрета, като аз взимах на Семпер защото имаха с по един зеленчук и така въвеждах постепенно. Първо дадох броколи, след това морков, след това картоф и морков, картоф и царевица и т.н. Нов зеленчук въвеждах на 3-4 дни. Кашите след около месец и половина, като гледах да се без глутен и да са с адаптирано или частично адаптирано мляко. От тях не съм давала всеки ден по малко, а направо замених следобедното мляко с каша. Месото въведох преди 2 месеца / до момента е ял пиле, пуйка, заешко и телешко/, а малко след това и жълтъка. Глутен яде от месец, а домат и чушка от около седмица / водят се алергени/. От плодовете по късно дадох праскова и кайсия, а цитруси мисля да дам след годинката.
Дано съм ти била полезна.
Успех!

# 4
  • Мнения: 1 613
Аз започнах захранването с плодови пюренца.

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз започнах с картофено пюре, но от всичко което изчетох по темите, най-често срещах, че е хубаво да се започне с оризова каша. Но с каквото и да решиш - няма да сбъркаш. Също така знам, че е хубаво да се почне със зеленчуково, а не с плодово пюре, защото децата привикват със сладкото и после не искат зеленчуците.

# 6
Аз започнах чак когато Лиза беше на 6 месеца с плодово пюре. Давах няколко дни един и същи плод, за да се убедя дали няма да има алергична реакция. Постепенно разширявах... когато започнах да давам и зеленчуци на нея и харесаха повече от плодовете. След това и дадох и оризово брашно в млякото.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 298
Зпочва се със зеленчуково, защото се усвоява по-лесно от плодовото и за да не привикнат децата на сладкия вкус на плодовете и после да не искат зеленчуково, но първото е по-важно. Започва се с 1-2 лъжички, постепенно се увеличава (дохранваш с мляко) и когато се стигне до едно бурканче се замества обедното млечно хранене.
След месец се започва с плодово, пак така, но се замества следобедното хранене.
Сокчетата ние ди гаваме сутрин, преди второто млечно хранене. С тях започнахме, по на 3 месеца. Иначе зеленчуковото на 4 навършени, а плодовото на 5 навършени. Малко преди да навърши 6-ти месец въведохме жълтъка, а сега, от няколко дни, хапваме през ден месни пюрета.

# 8
  • Мнения: 230
Аз зехравам жинаги първо със сокчета:ябълка:ябълка и морков;круша;пъпеш;диня;
После давам плодови пюрета като е спорен въпроса дали да са сурови плодовете или сварени.говорила съм с двама педиатри и ми казаха, че няма проблем да са сурови, но съм чувала, че не можели да усвоят целулозата,затова давах 1 седм готови пюрета и след това пасирани.
След тях давах зеленчукови пюрета, но ака бебчо не наддава добре дават каша преди зеленчуковото.
Не съм имала проблеми с това да не искат да ядат зеленчуково след плодово. Все им е интересно.Ама не се изкушавай да слагаш захар.

# 9
blagodaria vi na vsi4ki za odgovorite.probvax s sok ot morkov edva ne povarna,i ot iabalka sa6tata rabota.dnes napravix orizova ka6a vob6te ne xapna ne znam kakvo da pravia da probvam pak ili da iz4akam o6te malko vreme

# 10
  • Мнения: 5 299
Изчакай няколко дена и пак пробвай Peace Аз почнах със захранването в 4-я месец, но едва преди 2 дена прояде  Mr. Green Като не искаше, изчаквах няколко дена и давах пак, и така. Успех  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт