Не иска попара!!!

  • 1 082
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте! За пореден път малката отказа категорично попарата. Хапва максимум 40-50 мл и спира. Тази сутрин затвори устата след първата лъжица и не я отвори докато не разбра, че няма да я карам повече да яде попара. Приготвям я по стандартния начин - 1/2 или 1 сухарче, малко масло и малко сирене, вода и захар, а често и без захар, но наличието на захар в попарата не променя отношението и към нея. Къде греша? Вече мислия да се откажа от попарата и да започна да слагам сирене в зърнена каша. Кажете ми имали ли сте подобен проблем, моля ви!

# 1
  • Мнения: 514
Защо не пробваш да й дадеш с адаптирано мляко? Аз на Дани му я редувам - един ден с чай, на другия с адаптирано. Когато е с адапте не слагам захар.

# 2
  • София
  • Мнения: 771
Не знам как точно слагаш сиренето, но бих те посъветвала преди да залееш попарата да намачкаш сиренето и маслото много добре с вилица, като към това добавиш и малко захар и пак добре намачкаш. Така сиренето става на кашица и след добавянето на сухара и заливането се разпределя много равномерно и не се усещат парченца. Стори ми се малко сухара, който слагаш, аз слагам около 2,5-3 и попарата си става нормално количество. Също винаги заливам с чай, а не вода при това липов, защото Дани така най я харесва. 

# 3
  • Мнения: 3 394
Аз започнах с попарата на 8 месеца. И Стела не искаше в началото, хапваше по-малко и категорично отказваше и аз търчах да й правя друга закуска-хич не ми харесваше, защото се хранехме по цял час и само нерви. Но да видиш сега как лапа попара-ммммммммммммммм, за секунди и я омита Crazy

# 4
  • Мнения: 3 394
Аз пък не слагам захар в попарата-до 1 годинка не препоръчват нито захар,нито сол-екстра си е, само сиренето да е хубаво изкиснато.
Но Стела и сокове не пие, де, тъй че кой както захрани и научи детето в началото Whistling

# 5
  • Мнения: 3 537
И Жорко не иска попара,по няколко начина съм я правила и предлагала и неще и неще.Затова вече не му и предлагам,затова заместите кус-кус със сирене и масло вместо попара Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Пробвай с чай вместо с вода. И обезсоли добре сиренето.
Иво пък не ще и да чуе за друга закуска, освен попара. Само сменям чайчетата, уж за разнообразие.

# 7
  • Мнения: 8 505
Опитай с различни пропорции на продуктите.И моята калпазанка не харесваше утвърдената рецепта,а я ядеше с 1/3 до 1/2 (от цялото количество попара!)сирене.

# 8
  • Мнения: X
Можеш да пробваш с кус кус, но вземи такъв без яйца, защото като се развари добре и става по-кашав, по-подходящ е за детето. Можеш да даваш и овесени ядки.

Попарата дали е добре намачкана, пробвай с чайче или мляко, аз слагах и захар за по-вкусно, а какво количество яде по принцип - мляко например? Питам, защото попарата засища и си е тежичка и може бързо да я засища. Освен това, ако е нова за нея е нормално да отказва, така че редувай сутрин с мляко с бисквити или каша, за да и е интересно.

# 9
Нашия от първия път си хареса много попарата и си я изпапва веднага без да и се чуди.
Той по принцип си е ящничък вече на 7 месеца е близо 9 килограма Grinning
И все още си цуца от мама и не се оплаква  Wink
Мисля си че ако сиренето има по особена миризма или е по солено може и да откаже.
Ако е имало нешо такова първия път това може да е предизвика неприятни асоциации с това ядене у детето по късно. Е това е от мен.

# 10
  • Мнения: 195
Момичета, благодаря за съветите! Ще изпробвам различни варианти и ще видя кой ще проработи.

# 11
  • Мнения: 5 577
Аз мога да вметна, че като начало може да я пасираш попарата.
Малко смешно, но става доста течна и се пие без проблем с биберон.

Аз така съм правила, ако ми я откаже.

Но само понякога, да не свикне, че после...

# 12
  • Мнения: 230
Големия ми син ядеше много попра,малкия е на 7 мес и не кусва. Сутрин закусваме смлени плодове с натрошен суьар и извара. Как лапа. . . Heart Eyes Grinning

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Aз още не съм предлагала попара, но най-ценното в нея - сиренето го предлагам в овесени ядки приготвени по същата рецепта като попарата. Само дето не слагам чай и захар, но и в попарата на баткото не съм слагала. Просто е несъвместимо по моя вкус попарата да има чай и захар. Пък и захар на дете под годинка не бих дала.

Та така, варя си овесените ядки, слагам намачканото сирене и масло и малката гладница си облизва ушите Grinning

# 14
  • Мнения: 3 394
И аз за разнообразие сменям чайовете-лайка, шипка, липа и прочие, за да не е съвсем баш едно и също! Пробвай и този начин.

Общи условия

Активация на акаунт