Не мога да реша една дилема

  • 1 469
  • 12
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Синът ми ходи на детска градина, но е много болнаво дете, и въпреки купищата витамини и имуностимуланти, през седмица долу-горе е болен.  Rolling Eyes Надявахме се, че тази година вече ще си е изградил някакъв имунитет и положението ще е по-различно.  Rolling Eyes Уви!  Sad Започна новата учебна година в началото на септеври и точно след една седмица беше отново болен.  Close След това зарази и бебето, и мен.  Cry Тя стигна до антибиотик, а той и аз и досега влачим хрема и кашлица.  #2gunfire
Просто не издържам повече на тия болести - нито психически, нито финансово!  Close Искам да го спра от детска градина, но той е много общително дете, като му казах, че няма да го пускам вече на градина - плаче и иска да ходи, за да си играе с децата.  ooooh!  Ако беше друг сезон - айде, ще излизаме навън, ще си намери приятелчета, но така цяла зима вкъщи с двамата - освен, че сигурно напролет аз ще бъда пълна кукувица  Crazy, той ще умре от скука да се върти на 60 кв. затворен с мен и бебето вкъщи. Не знам какво да правя?! Да го оставя ли да ходи, или да ги гледам и двамата вкъщи?! И изобщо - как се справяте с болестите, онези от вас, които имате бебе и по-голямо дете/деца?  Confused

# 1
  • Мнения: 508
Здрасти Зъхи.Слава богу голямата ми дъщеря не е боледувала от по-сериозни болести.Наскоро беше настиналаи съвсем естествено това се прехвърли и в/у бебка,но всичко утихна за 2 седмици/знаеш че хремите бавничко минават/.Видях че живеете в Сф.Може ли да не му понася климатана  детето?Мислили ли сте за промяна на местоживеенето.Знам че е трудно,особено ако си имате стабилни професии със съпругът ти.Но ако е това причината може би ще намерите вариант който да ви устройва.Когато голяматами дъщеря беше на 6 месеца дойдохме си в Б-я за няколко месеца.Е,още с кацането и се почнаха да нисе лепят всякакви възможниболести.Всекиедин от върлуващите вирусиги бяхмелепнали.Единствено на вилата се чувстваше добре детето.Аз съмот Бургас и там е адски влажен климата и все с бронхит си бяхме.Когато се върнахме обратно в Англия всичко изчезна .Така че си мисля че или трябва да сменяте мястото къдетоживеете,или почивните дни и всяка ваканция да ходите на санаториуми.Успех

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нашият батко пък да има начин хич да не ходи на градината,ще е най-доволен Rolling Eyes Ама няма начин - първо,че на него след седмица толкова му е писнало вкъщи,че се чуди какво да прави и върши глупост след глупост,второ - аз изкрейзвам и ставам твърде нервна и гадна,за да е полезно за който и да е от нас да си съжителстваме непрекъснато заедно и трето - то и това не е гаранция за неболедуване,за жалост,защото я таткото,я от някъде другаде ще се домъкне вирус - не може 5 месеца да седим затворени,все трябва да се излезе за малко и навън и сред хора.Но пък и той е по-голям и не ми боледува много често.
Не знам какво да ти кажа - ако наистина хваща вирус след вирус и не може да изкара три седмици поред на градина,без да се тръшне болен,не е добре и за него да ходи(съвсем ще му се срине имунната система),отделно адът за теб и опасността всеки път и Емата да е болна.Ако боледува веднъж на месец и половина-два - това е нормалното горе-долу.
Ще трябва сама да прецениш и ако е наистина зле положението,по-добре да го спреш поне за няколко месеца...Ще го ваксинираш ли против грип?Не че това върши някаква работа срещу обичайните вируси,дето не са грип - ама и аз се чудя дали да сложа на баткото (не съм много склонна - но пък така ужасно боледуваха миналата година той и татко му,когато Ева беше на 2 месеца,че ми се изправят косите,като се сетя).

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Това с промяната на местоживеенето е абсурд. Дори сега, когато имаме собствено жилище и мъжът ми - уж стабилна и доходна работа, едва връзваме двата края, а да се местим в провинцията, където ще плащаме наем, а и заплатите са по-ниски, просто е невъзможно!  Crazy
Хедра, смятам да го ваксинирам, ама това няма да помогне за всички вируси, а той наистина досега е изкарвал на градина максимум две седмици без прекъсване. Този път беше една и половина.  Rolling Eyes Пие и Рибомунил, и пчелно млечице, и витамини, и ехинацея... Нищо не помага!  Sad А много му се ходи на градина, милия! Какви развлечения ще мога да му осигуря аз вкъщи с бебето?!  Rolling Eyes Чудя се дали да не помоля да го водя само за половин ден в градината, поне няма да се преоблича там за сън и да се шматка гол и бос (щото си го познавам какъв е!  Twisted Evil), а и ще е наполовина изложен на контакти с деца... Не знам нито дали ще помогне, нито дали от градината ще се навият, че много е строга дисциплината там, ама не мога нищо друго да измисля...  newsm78

# 4
  • Мнения: 2 584
не знам колко ще съм ти от полза защото моя син не боледува, но щом започне грипния сезон пие чай с мед и лимон, отделно от една лекарка научих че е много полезно да яде натрошени орехи с мед, това го препоръчваше преди операции на по-малки деца за засилване на организма, не знам дали е от това но сина никога не е боледувал сериозно а е на 13г. ако решиш можеш да опиташ, дано да има ефект и да не ти боледува детенцето

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе в градината ще се съгласят да си го взимаш на обяд - обаче за контактите с децата си е все тая дали ще го оставиш на половин ден или на цял.По статистика заболяванията спадат единствено ако в група са по-малко от 5 деца - повече ли са,забрави - все толкова боледуват,без значение дали са 6 или 25 Rolling Eyes
Пусто че не ми е подходяща къщата - иначе откога си мисля за варианта childminder - жените,които гледат по 3-4 деца вкъщи,ей с това с удоволствие бих се занимавала,пък и нали съм си даскалица по душа и професия...хем и за децата е добре,защото има с кого да си играят,хем е малка група,така че няма да боледуват като в градина,хем друго си е да са вкъщи и да са малко,че да може да им се обръща персонално внимание.Ама нямам условия за целта,иначе сериозно щях да го предложа.

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Абе в градината ще се съгласят да си го взимаш на обяд - обаче за контактите с децата си е все тая дали ще го оставиш на половин ден или на цял.По статистика заболяванията спадат единствено ако в група са по-малко от 5 деца - повече ли са,забрави - все толкова боледуват,без значение дали са 6 или 25 Rolling Eyes
Пусто че не ми е подходяща къщата - иначе откога си мисля за варианта childminder - жените,които гледат по 3-4 деца вкъщи,ей с това с удоволствие бих се занимавала,пък и нали съм си даскалица по душа и професия...хем и за децата е добре,защото има с кого да си играят,хем е малка група,така че няма да боледуват като в градина,хем друго си е да са вкъщи и да са малко,че да може да им се обръща персонално внимание.Ама нямам условия за целта,иначе сериозно щях да го предложа.

Познавам жена, която го направи и вече прави и пари от това, но в момента, в който това се превърна от занимание в бизнес, вече не е същото, нито за дечицата, нито за родителите им...

# 7
  • Мнения: 179
Синът на моята шефка беше съшият-решиха си проблема с хомеопатични лекарства по специални схеми и т.н.тт.Аз лично не съм ги ползвала,но цялото им семейство мина на този вариант след като видяха добрите резултати с детето и то през зимата.Не те агитирам!!!Аз съм дъщеря на медицинско лице и цял живот съм тъпкана само с антибиотици!Просто реших,че може да бъде полезна за теб информация

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Синът на моята шефка беше съшият-решиха си проблема с хомеопатични лекарства по специални схеми и т.н.тт.Аз лично не съм ги ползвала,но цялото им семейство мина на този вариант след като видяха добрите резултати с детето и то през зимата.Не те агитирам!!!Аз съм дъщеря на медицинско лице и цял живот съм тъпкана само с антибиотици!Просто реших,че може да бъде полезна за теб информация

И това пробвахме...  Sad Е, може просто да не сме случили на хомеопат...  Rolling Eyes

# 9
Здравей,Зъхи!Моят син е на 10 години и като малък боледуваше много. Сега му давам  билкови таблетки,които се казват ИМУНАЛ.Български са има ги навсякъде по аптеките,с тях се предпазваме зимата от вируси.По въпроса за детската градина.Докато ходеше на детска градина боледуваше непрекъснато,накрая се наложи да му извадим и трите сливици-на 4 годинки.Спрях го от градината и честно да ти кажа спря и гнойните ангини и настинките,които караше докато ходеше там.Щом си в къщи и си гледаш бебето,мисля че поне за зимата ще му е по- добре у вас.

# 10
Здрасти Зъхи. В началото и ние много боледувахме,но като стана на 4 г се позакрепи. Сега пак боледува в детската,но не е много често. Племенникътм иот малък много боледува,дали защото беше недоносен,но все с капки и лекарства бяха навсякъде.Знам,че след акто му махнаха третата сливица почнаха да му дават коластра от крава-таблетки-някакъв специален внос. Казвали,че много помагат,а и май и на него добре се отразяват- струват май към 60-70 лв и май са за един месец. Мога да питам коа те интересува. Бяха чули за тях от друга мйака в градината, на чието дете много помогнали. За моя син не съм взела от тях-крепиме се с имуностимулатори, ехинацея, респистим (май така се казваше) и витамини. Но ако боледуваше много често щах да му взема. Освен това знам,че има някакви и екстракти от водорасли, пак се взимат от определно място и били много ефективни. Ако се решиш, мога да ти пиша повече за тях- ще питам

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Зъхи - само 1 изречение.
Води го на Градина, но го взимай на обяд. Спането на много дечица в едно (зимата-затворено) помещение неминуемо води до последици!
Успех  Heart Eyes

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи - само 1 изречение.
Води го на Градина, но го взимай на обяд. Спането на много дечица в едно (зимата-затворено) помещение неминуемо води до последици!
Успех  Heart Eyes


Мерси, Шани, може би ще пробвам с този вариант.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт