Времетраене на кърменето

  • 473
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 702
Момичета искам да ви попитам от около 1 седмица беба като се наяде и после повръща по малко
Кърмя от 2 гърди по около 15 от едната и 10 от другата
Ако намаля времетраенето на кърмене се притеснявам дали няма да яде само от предното мляко  newsm78
Ако давам 10 от едната и 10 от другата добре ли ще ?
Дайте ми предложение какво да правя  Praynig
Неискам беба да повръща и да преяжда защото явно сега преяждаме Sad

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
По-добре пробвай да я уригваш,преди да я прехвърлиш на втората гърда.Не е добра идея да се ограничава времето на бебето на гърдата - то си знае колко да стои.Имай предвид,че бебетата не връщат от преяждане,а този рефлукс е физиологичен и се израства в един момент.

# 2
  • Мнения: 35 892
нормално е! забърсваш и ... продължаваш без да се притесняваш!  newsm10

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 375
Не ограничавай времето. Бебето само ще спре в един момент да връща.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Аз имам същия проблем, ако не я махна вечер от цицата може и 1 час да суче, а после се свив от коремче и повръща - очевидно преяжда, така че повече от 15-20 минути не държа. Не знам защо , но мойта никога не отказва цица, даже да е яла преди 10 минути!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Има една техника, която дори си има име колкото и смешно да ми звучи сега - междинно оригване.
Преди да преместиш детето на втората гърда можеш да го задържиш на ръце под наклон от 45 градуса, за да се качи въздуха в горната част на стомахчето и евентуално то да се оригне. Важното в случая е въздухът да се качи нагоре, не да има оригване.
Един съвет от мен - не ограничавай времето за кърмене заради рефлукса. Той отминава от само себе си в огромната част от случаите. Ограничаването на времето неминуемо ще намали темповете, с които бебето наддава. Още повече, че сега в първите седмици то има най-голяма нужда да прекарва дълго време гушнато на гърдата. Аз бях на принципа, че по-добре спокойно бебе на гърдата, отколкото да разнасям кисело бебе с биберон и да се чудя какво не е наред. Но знам, че не всеки разбира по този начин кърменето и не искам да се натрапвам в тази насока.

# 6
  • Мнения: 702
Аз я оригвам но невинаги преди да я преместя от едната на другата гърда но въпреки това накрая пак връща по малко мляко
Сега поне се успокоих че си е нормално  Simple Smile
Двоумих се преди това понеже си мислех че след като Габи вече е по голямка съответно е и по силна и суче за същото време повече мляко и затова но сега като се замисля те и нуждите на организма нарастват така че верно  newsm78
Мерси за отговорите  bouquet

# 7
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
На мен това ми беше болна тема, но опита ми показа че повръщането /връщането на кърма/ не зависи от продължителността на кърменето. Дребния повръща още от първия месец. Педито препоръча кърмене не повече от 20 минути. А той сучеше дълго и опитите да предотвратя повръщането като го махам от гърдата постоянно ми докара рагади. Опитвах често да го оригвам, но само след три минути кърмене като го вдигна вместо да се оригне повръщаше. Така че се зарязах часовника, заредих се с търпение и лигавници и зачах да отмине. За щастие и този момент дойде - вече е на 5 месеца и почти не повръща  Hug

# 8
  • Мнения: 7 430
Светли, и моя хубосник бе така и връщаше докато направи почти 9 месеца #Crazy...ей така - изведнъж спря - вече си мислхе, че никога няма да престане
....както са ти писали мамите - нормално е, за това споко 
newsm51

# 9
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
И ние сме така дори и да се оригнем пак повръщаме, и то по много. Даже се притеснявам дали му остава нещо в коремчето след толкова повръщане, но кантара ме успокоява. Надявам се скоро да отмине.

Общи условия

Активация на акаунт