Въпрос за паузите между храненията

  • 442
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Да ви попитам нещо -  как се отчита средния 3-часов ритъм на кърмене - 3 часа след края на последното кърмене или 3 часа след началото но последното ? Защото при нас кърменето продължава около час и се чудя този приблителен 3-часов ритъм как точно се отчита?
Благодаря ви предварително! Wink

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Oтчита се от началото на кърменето.

# 2
  • Мнения: 619
А в този случай не се ли получава 2-часовао пауза, ако едно кърмене продължава около час? Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 980
 Simple Smile Айде бе, верно е така. Особено в началото за регулиране на кърмата е добре да се отчита основно желанието на бебето да суче, неговите сигнали - мрънкане, нервност - тогава предлагай гърдата. Ако иска да суче и 1 час, след 15 мин. пак ако иска - суче. Така зачиташ правото на бебето да яде когато има нужда. Режимът само си го създава.
 Party Е, не се стърпях, какво да правя, вече 6 месеца съм кърмачка... Crazy

# 4
  • Мнения: 619
Да, така е, но какво ще кажеш и за онази статия от Библиотеката, по въпроса за коликите. Че често след кърмене ако бебето заплаче, майките си мислят, че е от недохранвне, дават на бебето да суче и....проблемът с коликите още повече се влошава....Нещо съвсем се обърквам Rolling Eyes Laughing

# 5
  • Мнения: 980
Да, права си за коликите, хубаво е, че си чела статиите. Не знам колко е голямо бебето, но ако има колики е добре... Blush Е, да, ти си знаеш от Библиотеката.
Води се по бебо  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 35 951
Да, така е, но какво ще кажеш и за онази статия от Библиотеката, по въпроса за коликите. Че често след кърмене ако бебето заплаче, майките си мислят, че е от недохранвне, дават на бебето да суче и....проблемът с коликите още повече се влошава....Нещо съвсем се обърквам Rolling Eyes Laughing

понеже и аз се вълнувах от тази тема, препоръката беше: в продължение на около 3 часа всеки път, когато бебо иска да суче, даваш една и съща гърда; след 3 часа - сменяш, защото при по-честа смяна бебо хапва предимно първато мляко, което е по-богато на лактоза, която ферментира в коремчето и образува газове
това беше обяснението, нали?

# 7
  • Мнения: 414
Да, така е, но какво ще кажеш и за онази статия от Библиотеката, по въпроса за коликите. Че често след кърмене ако бебето заплаче, майките си мислят, че е от недохранвне, дават на бебето да суче и....проблемът с коликите още повече се влошава....Нещо съвсем се обърквам Rolling Eyes Laughing

А какво ще кажеш за това, че често бебето е гладно, а майките мислят, че са колики, не дават да суче заради режима, а бебето още повече реве от тия "колики"?

Айде да ми е едно, да речеш късмет, нямало колики, ама аз вече две бебета гледам без колики. Как става тая работа? Ама давам цица на всяко прискърцване. Обяснявайте ми на мен за колики Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Не знам дали е много редно да се дава на бебето да яде винаги когато зареве, особено когато е вече по-голямо като мойто и особено нощем. Аз направих тази грешка, според мен, и сега по цяла нощ я храня, но не защото е гладна, а защото като я свие корема единствения начин по който се успокоява е като си цокне. В резултат на това сутринта вече е преяла и често повръща. А колики има защото така пръцка... Голямата ми дъщеря също имаше колики, но не чак такива и до към третия месец преминаха. Но през нощта беше на вода, а през деня се цедях и давах от шише, че без да искам я отбих, и знаех колко е изяла. Да не говориме, че малката от непрекъснатото хранене, когато си поиска, се научи да заспива на гърдата ми и не мога да я приспя по друг начин. Но от друга страна пък с храненето на поискване си върнах кърмата, когата ми беше страшно намаляла. Така, че не знам, предцени сама за себе си и за бебето как ще е най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт