Коя гърда да дам????

  • 316
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 269
Здравеите моми4ета.
Аз пак с моите въпроси.Кажете ми коя гърда да дам ако бебето иска да яде 4ас и половина след последното хранен??Дали да дам гърдата от която последно е сукал или другата гърда?
Ако така су4е на 4ас и половина та дори и за 5 минути,дали се събира достатъ4но мляко в гърдата?И задължително ли е даването на другата гърда??
И каква може да е при4ината ако бебето по4не да се дърпа от гърдата,  да върти глави4ка и да рита с кра4ета.4е се е наяло или 4е няма мляко?
Прощавяите за многото въпроси, но все си мисля 4е нещо не правя както трябва да е
Благодаря предварително

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се притеснявай,чудесно се справяте Grinning
Ако тези час и половина ги мериш от края на последното хранене,давай другата гърда.Ако са от началото на последното хранене е добра идея да предложиш същата,а ако бързо я пусне и недоволства,даваш другата.
За събраното мляко не го мисли въобще - мляко има постоянно и веднъж задействало рефлекса на потичане,бебето ще си получи порция мляко,дори да го сложиш 15 мин след като е свършило да суче на същата гърда (това от личен опит).
Бебето може да се държи по описания от теб начин по много причини - ако се задави от силна струя мляко,ако коремчето му е пълно и получи колики,ако има нужда да се уригне,ако просто е доволно Grinning Скоро ще започнеш да различаваш кога защо и как се държи Grinning Нямането на мляко се отразява основно в памперсите - бебето не мокри достатъчно количество памперси за денонощие и аките стават кафяви и на твърди топчета.Плачът на бебето не е достоверен признак за глад!,понеже може да има куп други причини да плаче - виж гореизброените например,плюс още доста други - мокро е,студено му е,горещо му е,иска да го гушкат,боли го нещо и т.н.
Ако сте в етап на скок в растежа,тогава бебето ще иска да суче така постоянно и е добре да даваш винаги и двете гърди на всяко кърмене,като започваш от тази,която е била последна на предишното кърмене Grinning

# 2
  • Мнения: 218
Правилото е винаги да започнеш с гърдата от която последно е яло. Но моята беба добре си хапва, и винаги само от едната гърда, така че аз я започвам от другата. В повечето случаи ти си го знаеш бебо какво иска, инстинктите не лъжат Simple Smile Ако на предишното ядене е ял малко, дай му същата гърда, ако си е хапнал добре - дай другата. Идеята е да яде и от млякото което е по-калорично и потича  след около 10тина минути. Но и това е ориентировъчно, т.к. някои бебета се хранят много ефикасно и бързо, докато други си мляскат по половин час Laughing

Както хедра каза, щом наддава на килограми и си мокри и цапа определения брой памперси, няма страшно, яде достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт