Бебчо спи много........

  • 632
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 727
Майчета какво да правя да го будя ли или да го чакам да си се сабуди сам и тогава да го нахраня?????
Незнам а то така сладко си спи..... Hug

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Бих оставила да спи, наблюдавайки го дали няма да се размърда, и веднага да суче.
Ти си прецени, майчиният инстинкт е над всички съвети.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да ти е честит малкия бебо Grinning
Зависи колко спи Grinning Ако се събужда през около 3 часа и само веднъж за денонощието прави по-дълга от 4ч пауза,тогава ок - оставяй го да спи.Ако обаче редовно проспива повече от 4ч и му се събират по-малко от 6 хранения за 24ч(всъщност оптималното е да са 8 за 24ч,но първите дни са много сънливи още),тогава буди през 3ч през деня,а нощем нека спи повече.Има и друг вариант - може понякога да прави паузи от по 6ч примерно,а след това да иска да яде на всеки час за няколко часа - това е ок,затова се гледат общия брой хранения за денонощие,а не часовете Grinning
Скоро ще му хванеш цаката - не се притеснявай Grinning

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Според мен трябва да го будиш, мойта хубавица така спеше и пропускаше хранене , а после се оказа че не наддава добре, можеш да вземеш бебето и да му предложиш гърдата докато спи, то съвсем доре се ориентира, папка и продължава да спи.

# 4
  • Мнения: 3 818
Моята беба беше от много поспаливите. Знам, че по принцип е добре да се буди на около три часа, ама на мен все сърце не ми даваше да я будя ( а и честно казано пробвах един-два пъти, обаче тя не щеше да суче) и разчитах на това, че като е гладна, се буди и си яде нормално.
Правеше шестчасова пауза през деня, но пък през нощта ставаше на около три часа. Спала е и по четири и по пет часа- не съм я будила никога. Първият месец наддаде килограм, така че явно не й се е отразило зле. Но всяко дете си е индивидуално. После си направи режим сама. Сега няма и помен от режима- яде все на около час и половина и ме влудява Cry

Пробвай да й даваш да яде през някакъв интервал, ако не ще- остави я да яде, когато иска. Поне аз така бих направила

# 5
  • Мнения: 218
Ако има бебешката жълтеница трябва да го будиш на около 3 часа.  Ако си качва килограми може и да няма нужда... аз лично бих го будила на 3-4 часа да яде, освен ако не спи през ноща дълго, а през деня да яде често - важното е колко изяжда на 24 часа.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 246
И моя беше поспаланко, будех го (по съвет на майка ми, за което сега съм й много благодарна) на 3 часа, за да го кърмя. Докато сменим памперса той се поразбуждаше и се "сещаше", че е всъщност гладен. Мисля, че това много помогна за създаване на режим - от самото изписване спи по цяла нощ (а си мисля, че ако го оставях да спи през деня през нощта щеше да се буди, т.е. щеше да си "взема" нощния сън през деня).

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
анилеви, да не карате жълтеница? От нея бебетата са поспаливи. Габи беше така 2-3 дни и педито каза да го будя за ядене и даже да го пощипвам , ако заспива на гърдата, за да се храни. Той се роди и дребничък и ми каза в никакъв случай да не пропускам хранене. На мен ми беше жал а го будя. Сега се нормализира.

# 8
  • Мнения: 431
Ми нашто нямаше жълтеница, ама си спеше сладко - сладко...докъм 4-5 месец, оттогава няма спокойна нощ Cry Хедра е казала за храненията, тъй че, ако си хапва достатъчно, нека си спи детето без да спазвате точен режим  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт