? за хидроцефалия и клиниката на д-р Чавдаров

  • 8 375
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Здравейте! Моля да ме извините за нахълтването, но по молба на моя позната, която няма достъп до интернет, а детенцето й (1г.9м.) е с диагноза ХИДРОЦЕФАЛИЯ, искам да ми дадете повече инфо за клиниката на д-р Чавдаров. Може и да сте писали нещо за нея, но с друго наименование, аз зная само това Embarassed
На деденцето му предстои поредната операция точно в тази клиника и ще й бъде интересно, ако някой е бил там да сподели впечатленията си.
Сигурни сме, че ще получим сърдечни отговори и ви балагодарим предварително!!!
Целувки на слънчицата ви Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: нд, 25 сеп 2005, 20:03 от M&D

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моля те сложи хидроцефалията като допълнение в името на темата - защото имаше мами с деца с такъв проблем и може да получите много важна инфо по въпроса която да не е свързана с клиниката

а кой Чавдаров? в клиникат на този Чавдаров дето се занимава с деца с ЦКС, пареза и церебрална детска парализа не съм и чувала да се занимават с такива опирации... а ако все пак става дума за нея - ние сме обсъждали само рехабилитацията на деца с горните проблеми...

# 2
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Здравей M&D!
Според мен,ти питаш за възрастният д-р Чавдаров,който е невролог,а тук мамите имат опит от клиниката на сина му Чавдаров-младши.Той не е невролог,а физиотерапевт.Неговата клиника е за рехабилитация на деца с ДЦП.
Ето линкове за клиниката,а също и такива от предишни обсъждания.

Болница "Света София" - за лечение на деца с ДЦП

ОТЗИВИ ЗА КЛИНИКА "СВ.СОФИЯ"

Процедури в клиника "Св.София"
Как протичат прегледите
Още опит от болницата Св. София
За Чавдаров

Бъди добре дошла Hug и ако имаш желание разкажи повече за детенцето на приятелката ти.

# 3
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
в клиниката на проф. Чавдаров се занимават с епилепсия
ето тукhttp://www.worldnn.com/serv/Document?Action=show&DocID=2012272634
 ама може и с хидроцефалия да се занимват хората, знам само че лексрите там са много опитни

# 4
  • Мнения: 1 710
Да, в клиниката на д-р Чавдаров се занимават с хидроцефалия, но с рехабилитация на деца, оперирани вече от такава. Ако помните Кремена с Гого. Той е опериран ако не се лъжа в Александровска болница, но от 11 месечен е на рехабилитация в болница "Св. София".

# 5
  • Мнения: 435
Благодаря ви, момичета, за отговорите и за посрещането! Мили сте както очаквах Laughing
За съжаление не зная много, какво точно предстои на малкия Бобо и родителите му. Миналата седмица по стечение на обстоятелствата бяхме в 1 болнична стая за по-малко от 48ч. и майката не сподели много, но искам да й помогна с малко инфо.

# 6
  • Мнения: 435
Снощи бях кратка и заради моята принцеса. Но ето какво още зная за Бобо.
След раждането са му поставили някаква грешна диагноза и чак на 10 месеца след ЯМР са установили вътрешна хидроцефалия. Течността е премазала мозъчето му, а главичката му е с нормални размери. Веднага са му имплантирали клапа, дренаж..., доколкото зная сега нещо трябва да укрепят дренажчето, защото се е разлабило Sad

# 7
  • Мнения: 1 710
А правят ли му рехабилитация? Има ли някакво изоставане? Гого на Кремена вече доста бърбори, а Светлето Владимирова ми каза, че вече и пълзял - видяла го е в болницата.
Та, ако искат да започнат рехабилитация там, мисля че доста ще му помогнат.

# 8
  • Мнения: 435
Ходят на рехабилитация в Русе в ДКЦІ, но за жалост изоставането на тетето е доста сериозно Sad

# 9
  • Мнения: 1 710
Знам, че в Русе има една нова клиника - спонсорирана е от католическата организация Каритас. Отзивите за нея са доста добри. Ако искате повече информация ще потърся.

# 10
  • Мнения: 435
Maia Stoitseva , не съм чувала нищо за тази клиника Embarassed Ако не те затруднява потърси инфо, а ние ще ти бъдем благодарни.

Общи условия

Активация на акаунт