Фризовом и Фризомел

  • 588
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Много съм притеснена , някои ако знае каква е разликата между двете млека .Моята педиатър ми каза да взема Фризомел но като отидох в магазина ми казаха че няма Фризомел ( в смисъл няма като име ) и ми казаха че сигурно не съм разбрала и ми дадоха Фризовом . Взех го заради запека които ни налегна , но сега като разбрах че всепак има и Фризомел и малко се шашнах . Дано съм успяла да обясня притеснението си .

# 1
  • Мнения: 4 068
Аз знам, че Фризовома е против повръщане, но помагал и при запек.
А ти защо не пробваш да го замениш за Фризомел ако още не си отворила кутията? Мисля, че няма да ти откажат по аптеките.

# 2
  • Мнения: 1 032
Доколкото знам Фризомел е старото име на Фризо 2. То е за бебета от 6 месеца до годинка. Фризовома по принцип си е нормално мляко, в което е добавен клей от рожкови и е против повръщане и запек

# 3
  • Мнения: 513
Оф спокойно значи ние сме на 2 месеца и определено съм взела млякото дето ни трябва  Grinning

# 4
  • Мнения: X
Педиатърката ти да си обнови информацията!!!

Фризомел е старото название на сегашното мляко Фризо2 - за бебета над 6м. Вероятно все още има и Фризомел, разликата е, че Фризо са си обновили млеката с цел да станат по-добри, като са добавени пребиотици - един вид Фризо2 е по-добър.

Фризовом е адаптирано мляко с клей от рожкови препоръчва се за деца с повръщане, рефлукс, запек.

Лично аз съм давала 4 месеца Фризовом и съм много доволна от него, давала съм и Фризомел, но Ния бързо отказа адаптето и мина на кисело.

Няма проблем да даваш и Фризовом, но то е леко диетично. Можеш да го смесваш и с Фризо2/Фризомел.

Предполагам сте над 6м. и сте почнали захранването, ако е така най-добре е да се бориш със запека, като даваш разхлабващи храни - круши, сини сливи, тиква, грозде - на пюре или сок.

Оф спокойно значи ние сме на 2 месеца и определено съм взела млякото дето ни трябва  Grinning

А, значи точно добре си се ориентирала.

Общи условия

Активация на акаунт