Смешни и безсмислени думи:)

  • 140 803
  • 536
  •   2
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 814
Марок в дупнишко казват на мъжките котки.

# 286
  • Мнения: 112
скамбурчен
камбур
камбурна се
Камбуров
В техникума наричахме "камбур" дървеното трупче, с което пречупвахме дебели ръбове и шевове по дрехите.

# 287
  • Варна
  • Мнения: 17 842
"Марок" го знам от майка ми, която е от Старозагорско. Плашат децата с него, както е казала друга съфорумка. Май не е ясно точно какво е, но се крие в тъмното и е нещо страшно.
Възможно е и да е някакъв лош, черен човек. Да не би пък да става въпрос за негър.... Thinking
Мароканец. Laughing

# 288
  • Мнения: 0
захалосвам ; халосам ; идиотичен ;

# 289
  • Мнения: 1 192
Аз да попитам някой запознат ли е какво значи керка- вчера мернах тази дума в една народна песен...Залагам на щерка, ама дали съм права?

# 290
  • Мнения: 4 569
Аз да попитам някой запознат ли е какво значи керка- вчера мернах тази дума в една народна песен...Залагам на щерка, ама дали съм права?
Peace Щерка е,има го и като черка.

# 291
  • Мнения: 4 668
Аз искам някой да ми поясни значението на две думи , които скоро чух  Crazy -
едната е михлюзин - и беше употребена в една тема във форума по повод на някакъв мъж ...
Другата е лингурка / нещо като лигла ми звучи ... / даже има и продължение - кво се лингуросваш  Joy
Моля , просветлете ме  Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 5 651
михлюзин = мързеливец
лингур, лонгур, дангалак - съм ги чувала в смисъл на висок младеж... но в израза "кво се лингуросваш" този смисъл нещо не ми се връзва, може би има и друго значение  newsm78

# 293
  • Мнения: 21 436
Аз искам някой да ми поясни значението на две думи , които скоро чух  Crazy -
едната е михлюзин - и беше употребена в една тема във форума по повод на някакъв мъж ...
Другата е лингурка / нещо като лигла ми звучи ... / даже има и продължение - кво се лингуросваш  Joy
Моля , просветлете ме  Simple Smile
" В добавка, лингур,  лингурин, люнгур ознават особен род скитащи цигани в Тракия [Тилко Тилев, стефан Илчев]. Стефан Илчев посочва тази дума като румънска заемка, но не уточнява с коя румънска дума я свързва. Може би той има пред вид румънското "лингур" –лъжица. Понеже лингурите са скитащи цигани, препитаващи се отчасти с правене на дървени съдове, кошници и лъжици, това обяснение изглежда на пръв поглед приемливо." - цитатът е от от статия за етимологията и семантиката на някои редки български имена-
Михлюзин мисля, че се използва в смисъл на мързеливец, нехранимайко, некадърник...

# 294
  • Мнения: 1 217
От южна България: " Н'аш ку та Очука/Одръстя ? " Joy Означава " да те набия ".
" Уруспия "- разхайтена жена.

# 295
  • Мнения: 4 668
Мацки , много ви благодаря   bouquet

# 296
  • Мнения: 9 814
Аз да попитам някой запознат ли е какво значи керка- вчера мернах тази дума в една народна песен...Залагам на щерка, ама дали съм права?

Дъщеря значи, да.
Даже имах и учителка, която така се казваше Керка Цанкова.

# 297
  • Мнения: 1 192
А керка за кой регион е характерна?
Гугъл познава доста Керки  Wink

# 298
  • Italia
  • Мнения: 1 059
А керка за кой регион е характерна?
Гугъл познава доста Керки  Wink

ќерка е на македонски, ћерка (черка) на сръбски. На Шоплука/ Благоевградско залагам
Марок е нещо черно, мръсно и изцапано - "Направил си се на марок" е забележка на майка към отрочето, което се прибира изцапано след игра навън Simple Smile


# 299
  • Мнения: 4 585
От южна България: " Н'аш ку та Очука/Одръстя ? " Joy Означава " да те набия ".
" Уруспия "- разхайтена жена.
Конопът се е дръстел - бой с една дървена бухалка, докато от стъблата се получат нишки, влакно.
В Айтоско михлюзин = пърдъхул. Мързеливец, член на дружеството и двете ми ръце леви, и двете ми пречат.

Общи условия

Активация на акаунт