Цикъл, болест и преливащи гърди

  • 1 127
  • 22
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
От 2 дни суче много вяло и постоянно се дърпа. В резултат гърдите ми преливат и дори преди малко изцедих цели 100гр. Shocked, което не можех да направя, дори когато беше на месец.
Опитах да и го предложа с биберон. По-точно татакото опита и тя го изяде.

Всъщност съм в цикъл от 2 дни, а тя пак оттогава е с Т (основно вечер) и леко накашля.
Та се чудя - възможно ли е да реагира така заради променения вкус на кърмата поради цикъла, при условие, че досега не го е правила или пък нещо я боли гърлото и затова не суче. Но нали пък като е болна е по-верояно да ми отказва твърда храна, пък то е точно обратното. Следобед изяде 100 гр. попара.
Не знам вече  newsm78 малко като новобранка се чувствам Embarassed #Puppy dog

# 1
  • Мнения: 1 586
Аз много пъти съм чувала от кърмещи майки, че по време на цикъл преживяват своеобразна стачка от бебетата си, макар лично на мен да не ми се е случвало... Казват, че след спиране на цикъла нещата се нормализират. Това е чисто практичеки опит (не мой Simple Smile ), макар теорията да е на друго мнение Simple Smile
Ти си упорита кърмачка, и с това ще се справиш! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 450
Джейд,за цикъла не мога да кажа нищо,защото още нямам след раждането.
По-скоро мисля,че е от неразположението.Тази температура само вечер ли е? Да не би да са зъбки,провери ли и венците?Щом кашля е възможно да се стичат и секрети и да и пречат да суче.
Не се сещам за друго,но трябва да се потърси причината и всичко ще си дойде на мястото за 2-3 дни.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 09:10 от Emia

# 3
  • Мнения: 1 547
Ой, милите ми  Hug

Не знам какво е това, ама Маслинката си обича цицата; трябва да и мине.
Никола досега не ми е отказвал по време на цикъл и мисля, че вкусът на кърмата не се променя кой знае колко. Забелязала съм, че по-скоро количеството намалява... newsm78 Ще и мине на Тони, няма начин. Но си мисля дали да не вземеш по-крайни мерки - да и намалиш твърдата храна. Тогава като е гладна, няма ли да цока?
Или наистина да и е запушен носа и да и е трудно?  Thinking

Ние сме с вас и се надяваме нещата да се оправят много бързо!   Heart Eyes Hug

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Благодаря  bouquet

Всъщност вече съм почти убедена, че причината не е Т, защото вече 24 часа не е вдигала. Секрети и сополи също няма изобщо, а кашлицата е много на рядко.
Дали са зъби?...ами не нзма вече те тези нашите зъби станаха изторически, още си ходим щърби Sad
Но като и погледна венците не ми се струват надути newsm78

Остава да е виновен цикълът, но как пък досега не го усети нито веднъж (идва ми редовно от както е навършила 2 месеца Close) Thinking

Чудно ми е и това, че изобщо не изглежда гладна, а не прекалявам с твърдата храна. Хапва 2 пъти дневно по 80-100 гр. Не е нервна, което е добре. Единственота неприятност в случая са гърдите ми, които на мементи ще се пръснат.
Уффф...не съм и предполагала, че ще започвам цеденето след 9 месеца... Crazy Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 748
джейд,сигурно ти звучи еретично,но не ти ли е хрумвало,че малката може да предпочита вече твърдата храна пред цицата?едва ли в това има нещо лошо,обмисли и този вариант!аз захраних отпреди месец и младежът хапва с настървение.суче 5 пъти(никога не отказва),а изяжда по 170-190 гр пюре на обед и още толкова каша с плод следобед.отпаднало ни е 1 кърмене досега,но неминуемо скоро ще отпадне още едно.нещо малко ми се вижда,че хапва маслинката,че тя си е голяма вече!вярно е и че всяко дете е различно,все пак.просто ти предлагам друга гледна точка.а моите гърди също се пръскаха,когато отпадна 1-то кърмене.но без да ги цедя(беше търпимо)се регулираха за 3 дни и сега са спокойни.според мен е нормално да намалее кърменето.успех!

# 6
  • Мнения: 3 591
Моите синове като им избихаха зъбките оказваха да сучат.  Но не отказваха твърдата храна.  Може би венците се напълват с кръв при сукането и стават болезнени, знам ли newsm78
Защо не я заведеш да и видят ушетата? Ако я болят също може да отказва да суче а да приема твърдата храна. А може и заради М. да не суче...ако е това съвсем скоро ще просуче отново:-)
Но това, че е приела мляко с биберона пък ме кара да мисля, че нещо я боли на гърдата като суче newsm78

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
macro, не не ми звучи еретично. Тя открай време си хапва добре твърдата храна и количествата и ги определям аз, защото ако я оставя може и 200 гр. да омете (30 мин. след кърмене Shocked) , а не искам да я прехранвам толкова, защото и без това си е дунда и качва по половин кило месечно. Не искам и да замествам хранене още. Та затова съм и определила едно количество около 100 гр и гледам да не го надвишавам.

Деси, не изглежда изобщо да я боли нещо. Просто дръпва два пъти от гърдата и сякаш губи интерес ,върти се, суче се. Направо започвам да мисля, че вече просто не и е вкусно. Така изглежда.
Дано М. да е виновен Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 748
половин кило месечно си е съвсем добре!просто явно интересите на мацето се променят!компенсацията за сметка на кърмата ще стане от твърдата храна,а и тя вече щъка сигурно доста повече от преди и съответно ще хапва по-здраво.самият факт,че изпива млякото под друга форма(от бутилка,не от гърда)може да е загуба на интерес.а има ли кърмения,когата хапва здраво?например сутрин или вечер?

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Сега пък хапна добре newsm78
Вече не знам какво става... дано е било временен период и вече отминава, че мразя да цедяяяя smile3511

# 10
  • Мнения: 7 106
Jade, аз мисля, че излишно се притесняваш и това е някакъв временен период. Може би Маслинката е усвоила някое ново умение, което за момента и е по-интересно от суакнето. Това едно на ръка. До колкото знам тя още нямаше зъбче, нали (или се лъжа newsm78?) Това, че не са се показали още, не означва че не растат. Те растат във венеца и това си е болезнен процес, тъй като цепят (образно казано) всичко по пътя си. Всички деца реагират различно на този процес - едни отказнат твърдата храна и висят само на гърдата, други пък им е некомфортно да сучат и налитат на твърдата храна, трети изобщо отказват всякаква храна и карат на фотосинтеза, а четвърти - така наречените идеални деца Laughing се разминават без екстри при зъбоникненето (ние бяхме така при първите 6 зъбчета).

После, има и нещо друго. До колкото си спомням, някъде на тази възраст - около 9-10-ия месец, Евка започна сама да си решава кога ще суче, но тук не става въпрос за промрънкване и т.н., ами буквало си идваше до мен (лазеше тогава) и ми дърпаше блузата. А когато не искаше да суче, а аз решах самоинициативно да я накърмя, просто извиваше глава на една страна и  Naughty

Това ми идва на ум в момента изхождащо от моят опит, а, забравих да кажа, че възстановяването на цикъла ми по никакъв начин не повлия на желанието и за сукане.
Хайде стискам палци побързо да свършат номерата.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Така е Зори, нямаме зъби още.
Aз принципно би трябвало да съм наясно със зъбоникненето, че нали имам опит, но се оказа, че изобщо не е така. Баткото ми беше от "идеалните деца", както ги наричаш - бъркам в устата-зъб, бъркам -втори и така до 20. Излизаха като гъби след дъжд, без абсолютно никакви проблеми.
Между другото свекито всячески се опитва да ме убеди, че детето още няма зъби, защото основната и храна е кърма Mr. Green

Сега с Тони ми става ясно защо майките с деца на възрастта на Алекс се оплакваха от тези проблеми  Confused

Сещам се за една мама от форума, която беше написала в аватара си нещо от сорта, че Адама и Ева имали много преимущества, но основното било, че са се отървали от никненето на зъби Laughing

# 12
  • Мнения: 980
Jade, дано това да са всичките ви проблеми около зъбоникненето и скоро се похвалиш с едно-две захапвания  Mr. Green Аз се моля и нашите да поизчакат, че, с малката панта, сигурно няма да се размина леко.

# 13
  • Мнения: 8 450
.
Между другото свекито всячески се опитва да ме убеди, че детето още няма зъби, защото основната и храна е кърма Mr. Green



 Laughing
Цитат
А връзката на кърмата с липсата на зъби е всеизвестна Joy.Учудвам се,че не го знаеш! LaughingИ мен така ме убеждаваха,че заради кърменето нямаме зъби,ама ето на 2 пробиха за един ден.И много,много не разбрахме,кога се е случило,помрънка малко и ...хайде-зъбчета!

# 14
  • Мнения: 3 591
Аз само да допълня, че и ранното никнене на зъби ще да е пак от кърменето  Mr. Green моите и двамата се озъбиха на по 3 месеца на кърма. така че всички деца дето не им излиза първото зъбче на 6 месеца са повредени от кърменето Naughty ама и ние сме едни лоши майки  Joy

Общи условия

Активация на акаунт