81 ОДЗ в Зона Б 5 -Впечатления?

  • 1 246
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 958
Много ви моля ,който има впечатления от тази детска градина ,да сподели.
Благодаря ви  Hug

# 1
  • Мнения: 2 792
 Ами и Димана и Момчил са били в нея, Димана вече не е, нали е ученичка, Момчи все още е Wink.
  Ами детска градина, като детска градина, сори днес малко съм зациклила Rolling Eyes.
 Има басейн, стайте са големи, разделени са на няколко къта, много е светло, защото е с френски прозорци. Храната е хубава, винаги има плод, зимата не ги изкарват на вън, това е минус-но дворът заформя някаква фуния между блоковете и вятъра там е страшен.
  Кажи какво горе-долу те интересува.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 477
На мой съученик и двете деца са там- едното е вече 2-ра група, другота е в яслата. И деца и родители били доволни - сега имали и ново обзавеждане с играчки - някакви красоти, инак родителите били доволни от учителките и сестрите.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря ви  Simple Smile Няма нещо конкректно ,което ме интересува.... Аз питам за моя приятелка.Търсим някакъв сайт ,но не намираме...

Така ,че всякаква информация ми е от полза.

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 14:59 от StaM

# 4
  • Мнения: 4 473
Преди 1,5г , когато дъщеря ми навърши 3,5г  реших, че ще тръгва на детска градина.Вквартала ни има 3(!) такива, но в нито една не успях да си уредя място и това наложи да потърсим друга алтернатива.....а именно въпросното 81 ОДЗ.Отдивите за там бяха доста добри и аз записах детето си там.
Тръгнахме на детска и на 4-тия ден, Гергана се разболя от вирусна бронхопневмония....10 дни лежахме в болница, детето ми беше много зле.Възстановявах я 1,5 месеца и отново я пуснах.......3 дни и ново 20....отит и ангина.Спрях я , а когато вече беше добре, беше дошло лятото и я спрях.Така....дойде септември и пак стартирахме с опитите ни да тръгнем......на 5 ден спряхме....този път в следствие от прекараната пневмония, детето имаше увеличена трета сливица и аз я спрях само и само да избегнем операцията.
ДНЕС, ТОЧНО 1 Г СЛЕД ПОСЛЕДНИЯ НИ ОПИТ, ДЕТЕТО Е ЗА ПЪРВИ ДЕН НА ГРАДИНА......излишно е да споменавам, че сърцето ми е свито на топка .......ходих да запаля свещ и да се помоля ТОЗИ път всичко да е наред! Praynig Praynig Praynig

Относно обстановката в градината нямам абсолютно никакви забележки....огромна, просторна, слънчева, изобщо много добре устроена.......но....отношението на грижещите се за децата ни изобщо не ме вдъхновява....продължавам да търся алтернативен вариант

Съжалявам, че се отклоних от темата, но авторката помоли за всякаква информация и аз дадох своята като впечатления Confused
Дано поста ми не звучи прекалено песимистично, но това е чистата истина за моето дете Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 2 958
strelche® ,съжалявам за боледуванията.Дано детето ги е израстнало и повече не се повтарят тези болести.Пожелавам ти да е много здрава тази година и за в бъдеще.

Да,наистина приемам мнения всякакви Hug

# 6
  • Мнения: 4 473
strelche® ,съжалявам за боледуванията.Дано детето ги е израстнало и повече не се повтарят тези болести.Пожелавам ти да е много здрава тази година и за в бъдеще.

Да,наистина приемам мнения всякакви Hug
Благодаря ти StaM! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 792
 Стрелче, в коя група сте, тя е колкото Момчил, да не е в неговата.
  А по темата с болестите, нормално е Гери да боледува, повече, като не е ходила на детска, тя няма изграден имунитет срещу вирусите, а такива се мотат във всяка една детска градина Rolling Eyes, не си мисли, че ако смениш мястото, ще промениш нещо, не че ти давам голяма надежда, но фактите са такива.
  Димана боледува , само в яслата и на Момчил, лепна няколко вируса, а той горкичкият беше бебе. След това се закрепихме и от тогава, не са боледували.
 Което ще рече, че Момчил от както е тръгнал, на детска е боледувал само, един единствен път, сериозно(съвсем в началото), но без услужнения и от тогава, освен някой сопол в носа, друго не са получавали.
 За яслата, имат една много готина леличка, леля Венче, децата я обожават и тя много се занимава с тях

# 8
  • Мнения: 4 473
В "трета б" група е Гергана.Тя изпитва ужас от лелката на групата, не знам точно защо, освен че й викала "Яжжж!!!" Shocked

Аз и преди бях наясно, че детето ще боледува, знам прекрасно, че всички деца в началото преболедуват и съответно бях подготвена.Нооооо........тя не се разболяваше от "сополки и кашличка", каквито аз предвиждах и е нормално да "си хване" Shocked Ако бяха тези неща само, изобщо нямаше да го правя на въпрос!
Нещо, което много ме подразни миналата година септември беше, че на родителската среща, след като никой нищо не спомена по въпроса с идващите болни деца, аз повдигнах въпроса и какво беше изумението ми, когато една майка с невероятен цинизъм се изправи и заяви, че "аре бе, заради едни сополи и кашлица, няма да си спирам детето от градина я" Shocked Shocked ShockedТова е и другият неприемлив момент за мен - на входа, където сутрин учителките посрещат децата си, стоят и медицинските сестри и пред техните очи родителите връчват болните си деца, а някои от тях в комплект с лекарства! ShockedЕй това не мога да го приема и не мога...Знам, че те ходят на работа и не могат да си позволят да не отидат, заради детето си, но какво са виновни всички останали деца и трябва ли и те да се разболяват само защото някой си е проявил абсолютно безхаберие?!?!?Нима другите не ходят на работа?! Close


съжалявам още веднъж за ОФФ-а Embarassed

Последна редакция: пн, 26 сеп 2005, 15:54 от strelche®

# 9
  • Мнения: 2 792
 Стрелче, в една група са, сега взех Момчи и я видях Гери, пък то и той е 3б, в четвъртък имаме родителска среща.

# 10
  • Мнения: 4 473
Стрелче, в една група са, сега взех Момчи и я видях Гери, пък то и той е 3б, в четвъртък имаме родителска среща.
Верно ли? Grinning Ами айде до скиф в четвъртък тогава Laughing

# 11
  • Мнения: 2 755
Аз също подадох документи за там, обаче не знам дали ще ни "огрее". Входящият ми номер е 155!!! Явно ще разчитаме или на късмет или на спонсорство. Абе ужас е със записването за ясла или детска градина  Sad ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 3 627
Тонита дано да ви огрее. Градината наистина е хубава, но нас не ни огря Grinning. Бях възмутена, че ми искат спонсорство, но тогава не бях запозната изобщо, че почти навсякъде е така. Попаднах случайно да друга градина, в която се влиза трудно, но пък ние имахме късмет.

# 13
  • Мнения: 4 473
 Shocked Поне в тази градина не са ми искали спонсорство Rolling Eyes, но явно нещата са се променили ooooh!

# 14
  • Мнения: 4 473
Знам, че не е по темата, но ....3 дни на градина и вече сме сополиви, кихаме и теб подобни Sad Sad Sad Sick

Общи условия

Активация на акаунт