Царевични пръчки и попара - от кога!?

  • 808
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Мили майчета,от кога започнахте да давате на бебоците царевични пръчки и попара?Имахте ли вече зъбчета за царевичните пръчки и каква марка давахте?Моята принцеса е на 6м, нямаме зъбчета още и се чудя дали ще се справя с тези нови храни Thinking
Благодаря ви предварително на всички!Целувки!

# 1
  • Мнения: 7 106
Попарата я въведох през деветия месец, тъй като отлагах по-ранното въвеждане на глутена. Захраних първо със сирене в зеленчуковото пюре, после слагах и малко масло в пюретата и накрая давах да хруска бисквити, коричка хляб и сухар. На практика излиза, че попара е започнала да яде към края на деветия си месец.

Колкото до царевичните пръчки те съветвам да ги отложиш още. Освен че са пържени, са наблъскани и с какво ли не оцветители и консерванти. Добро решение за гризкане и Трохо - това са всъшност диетични царевични пръчки Wink стават за бебета. Можеш да ги откриеш във всеки диетичен магазин или на диетичните щандове на по-големите хр. магазини.

Липсата на зъби да не те тревожи изобщо - дъщеря ми се сдоби с първи зъб на 13 месеца, а вече хрупаше солети, бисквити, хляб, краставици и т.н. като гризач Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Аз лично царевчини пръчки избягвам да давам и на син ами, който е на 2 и половина.
За малката купувам Трохо, защото е без оцветители, бои и мазнотии. Продава се по диетичните магазини и е на цената на царевичните пръчки, само дето е много по-подходяща храна за бебе. Това всъщност ни беше и първата храна за ядене с пръсти.

Попара вчера предложих за пръв път, прие я добре, но не мисля да ми става навик. По-скоро ще наблегна на овесените ядки с масло и сирене, които също смятам че имат много по ценни хранителни вещества от пшеничния сухар.

А зъби още нямаме Sad, но използва венците си за дъвкане. Добре се справя и с Трохото и с попарата Simple Smile

# 3
  • Мнения: 46
Здравей bubagirl80, попара почнах да давам когато навършихме 7 месеца и до днес си я хапваме за закуска. Тогава Йоаннка нямаше още зъбчета, но пък и аз я пасирах попарата. Царевични пръчици я пробвах да хапва когато стана на 11месеца, но сега и давам много рядко, по-често и давам солети, тях ги хапва с удоволствие. eat

Общи условия

Активация на акаунт