СЪРЦЕ извън ритъм! ЕЛЕКТРОШОК?...

  • 13 751
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте уважаеми съфорумци!
 Hug
Имам въпрос към Вас.
Майка ми е на 65г и от 20 дни сърцето й е извън ритъм. Пулса беше 160, приема лекарства по схема, през няколко дни кръвни изследвания и промяна на дозата. Днес е била в Правителствена, казала й лекарката, че другата седмица , ако не влезе в ритъм, ще й направят електрошок! Това наистина ме стресира!
Преди това се правело някакво изследване(забравих името- мисля, че кардиоверзио) - гледа се сърцето с тръба - през хранопровода се вкарва, за да се види дали няма  някакви съсиреци. Ако има - не се прави електрошок.

Та искам да ви попитам за тази процедура!
Казали й , че е с пълна упойка и трае 1-2 минути! И,... че след тази процедура няма никаква гаранция, че сърцето няма пак (след време) да излезе от ритъм,..

Има ли някакви рискове самата процедура? И каква е успеваемостта й? В смисъл - за какъв перод се овладява пулса? Повтаря ли се този електрошок след време? Или само веднъж се прави?

Направиха й ехография - няма сериозни отклонения - в нормите за възрастта, има пролапс на двете клапи, "нежен", т.е. козметичен, казала лекарката

Изчетох подобни теми в интернет, но ми се иска да получа информация "от извора"

Благодаря Ви предварително!
bouquet

Последна редакция: пт, 11 дек 2009, 13:27 от Lady-B

# 1
  • София
  • Мнения: 1 634
Другото наименование е

Кардиоверзио

# 2
  • София
  • Мнения: 1 634
Никой ли не е подлаган на токова нещо?..

В петък предстои на майка ми ,разчитах тук да получа някаква информация,..
 Tired

# 3
  • Мнения: 167
На моя колежка мъжа и се подложи на тази процедура-влезе в ритъм.
Но след това дали е имал пак проблеми с излизане от ритъм не мога да кажа,защото 2г. вече не съм на работа.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 634
На моя колежка мъжа и се подложи на тази процедура-влезе в ритъм.
Но след това дали е имал пак проблеми с излизане от ритъм не мога да кажа,защото 2г. вече не съм на работа.
Благодаря ти!
  bouquet

# 5
Вижте в какво състояние е щитовидната жлеза.
Мой вуйчо редовно излизаше от ритъм..и накрая се оказа проблем именно с нея. След започване на терапия за жлезата, не е имал повече пробелми с ритъма.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 634
С щитовидната жлеза всичко е ОК!  Peace
Направихме изследването

Общи условия

Активация на акаунт